Nakręćmy film o asach!

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

As kryptogej i na dodatek maż pani psycholog? Trochę to niewiarygodne... Gdyby ona była dobrym psychologiem, na pewno zorientowałaby się, że z jej mężem jest coś nie tak i nie wyszła za niego. No chyba że facet jest świetnym aktorem ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Mnie właściwie też jakoś przestał odpowiadać ten homo-krypto-as i mimo iż sam to wymyśliłem skłaniam się do pomysłu tej drugiej trójki i tamten wątek chyba odpuszczę ale roboczo może być. Na ten drugi zestaw mam nawet już w głowie jakąś wizje, ale dalej nie mamy tak naprawdę nie mamy nic ale jest punkt zaczepienia. Mamy troje bohaterów asa ukrywającego swoją odmienność pod maską celebryty, studentka, i zagubioną dziewczynę/chłopaka (zależy od obsady aczkolwiek patrząc na proporcje asów do asek to dziewczyna bardziej pasuje).

Proponuje tego się trzymajmy. Dalej brakuje mi takiego fajnego elementu, zastrzyku dla akcji. Propozycje które padły owszem fajne ale co najwyżej na pojedynczą scenę. Jedynie Viljar wykazał się kreatywnością o dał jakąś mini opowieść, aczkolwiek to nie jest to czego bym oczekiwał.

Na razie zalążek opowieści wygląda tak. Nasza zagubiona zostaje przez znajomych zaciągnięta na koncert dość popularnej na rynku lokalnym grupy. Na tym koncercie trafia do losowo wybranych osób które otrzymały zaproszenie na imprezę "fanowską" czyli balanga na koszt artysty. Na tej imprezie nie czuje się zbyt dobrze i siedzi w koncie z nadzieją, że jej nikt nie zauważy. Jednak wypatrzyła ją nasza druga bohaterka - studentka dziennikarstwa, która dorabia sobie pisząc artykuły o lokalnej branży muzycznej. Młoda dziennikarka po chwili rozmowy daje dziewczynie wizytówkę i prosi o kontakt. W między czasie nasza zagubiona zauważa, że nie tylko ona stara się zniknąć. Dostrzega jak wokalista zespołu ukradkiem wymyka się z imprezy. Wymyka się za nim i nawiązują rozmowę "na papierosie".

Dobra to tyle na początek wymyśliłem to praktycznie przed chwilą ale tak mi się jakoś ta opowieść ułożyła. W dalszej części to nasza zagubiona poznaje oba światy jak, że odmienne światy (celebryty żyjącego chwilą i studentki z poukładanym życiem i konkretnymi planami na przyszłość). Jednak ostatecznie czerpie z obu mentorów po trochę i odnajduje własną drogę.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Nadia__ »

dimgraf pisze:fajne są takie opisy jak ja zastosowałem lub Nadia
dimgraf pisze:Jedynie Viljar wykazał się kreatywnością o dał jakąś mini opowieść, aczkolwiek to nie jest to czego bym oczekiwał.
Czytając te wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że nie tak łatwo by nam było stworzyć coś wspólnie. Po pierwsze, jakkolwiek często jesteśmy najbardziej przywiązani do własnych pomysłów, własnego wkładu pracy itp., to jednak zwykle z czystej grzeczności umieszcza się siebie na dalszym miejscu - "inni i ja coś zrobiliśmy", nie "ja coś zrobiłem i inni też". Po drugie sformułowanie "jedynie jedna osoba wykazała się kreatywnością" sugeruje pozostałym, że poszły na łatwiznę i deprecjonuje ich starania. Poza tym jeśli na przywołanie przez jedną osobę przykładu fanficków jako czegoś chwytliwego, ale tandetnego, druga reaguje "o właśnie, zróbmy wątek fanfickowy", to najwyraźniej nie nadają na tych samych falach (tak, czytałam dokładnie, to ma być element humorystyczny, żeby pokazać do siebie dystans - dla mnie niezależnie od intencji to zupełnie nieklejące się pomieszanie konwencji).

Ja się wycofuję, nie dlatego, że się obrażam czy coś, bo zawsze można się dogadać, ale po prostu nie układa mi się w głowie żadna wizja dotycząca obecnej wersji.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

dimgraf pisze: Na ten drugi zestaw mam nawet już w głowie jakąś wizje, ale dalej nie mamy tak naprawdę nie mamy nic ale jest punkt zaczepienia. Mamy troje bohaterów asa ukrywającego swoją odmienność pod maską celebryty, studentka, i zagubioną dziewczynę/chłopaka (zależy od obsady aczkolwiek patrząc na proporcje asów do asek to dziewczyna bardziej pasuje).
Racja, drugi zestaw bardziej pasuje, ale dodałabym jeszcze jakiś związek as+s bądź as+as,, żeby ukazać, że asy też potrafią tworzyć bliskie relacje. Dlaczego by nie wykorzystać pomysłu Nadii o dwóch asach starających się o adopcję? Tego jeszcze nie było w żadnym filmie ;)


I na koniec pytanie z innej beczki: czy zgłosił się już jakiś aktor-amator? :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Nadia__ pisze:
dimgraf pisze:fajne są takie opisy jak ja zastosowałem lub Nadia
dimgraf pisze:Jedynie Viljar wykazał się kreatywnością o dał jakąś mini opowieść, aczkolwiek to nie jest to czego bym oczekiwał.
Czytając te wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że nie tak łatwo by nam było stworzyć coś wspólnie. Po pierwsze, jakkolwiek często jesteśmy najbardziej przywiązani do własnych pomysłów, własnego wkładu pracy itp., to jednak zwykle z czystej grzeczności umieszcza się siebie na dalszym miejscu - "inni i ja coś zrobiliśmy", nie "ja coś zrobiłem i inni też". Po drugie sformułowanie "jedynie jedna osoba wykazała się kreatywnością" sugeruje pozostałym, że poszły na łatwiznę i deprecjonuje ich starania. Poza tym jeśli na przywołanie przez jedną osobę przykładu fanficków jako czegoś chwytliwego, ale tandetnego, druga reaguje "o właśnie, zróbmy wątek fanfickowy", to najwyraźniej nie nadają na tych samych falach (tak, czytałam dokładnie, to ma być element humorystyczny, żeby pokazać do siebie dystans - dla mnie niezależnie od intencji to zupełnie nieklejące się pomieszanie konwencji).

Ja się wycofuję, nie dlatego, że się obrażam czy coś, bo zawsze można się dogadać, ale po prostu nie układa mi się w głowie żadna wizja dotycząca obecnej wersji.
Przepraszam nie chciałem nikogo urazić. Faktycznie trochę niefortunnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że padło kilka fajnych propozycji ale nie tworzyły jakiegoś konkretnego punktu zaczepienia do zbudowania całościowej historii. To co napisał Viljar było z kolei całą historią napisaną w skrócie. Z tą kreatywnością chodziło mi tylko o to, że jako jedyny złamał konwencje i pokazał całkiem odrębny pomysł.

Jeśli chodzi o związek to zastanawiałem się nad wprowadzeniem czwartego bohatera który pod koniec filmu stałby się partnerem naszej zagubionej bohaterki. Scenki z łóżkiem nie przekreśliłem definitywnie napisałem tylko, że mogą być problemy z realizacją czegoś takiego. Jeśli chodzi o problem z adopcją to sprawdziłem temat i nie ma problemu by asy stały się rodziną adopcyjną (no chyba, że mówimy o parach hoseksualnych), bo nikogo nie obchodzi to czy ktoś uprawia seks, jeśli spełnia kryteria nie powinna taka para mieć problemu.

Co do aktorów mam wstępne zgody kilku znajomych, aczkolwiek na forum jeszcze nie znalazł się nikt odważny. Choć też rozumiem, że nawet jak ktoś by chciał problem mogą stanowić dojazdy dla takiej aktorki bądź aktora, a nie wyobrażam sobie podróżowanie całej ekipy tylko dlatego, że aktor mieszka w innym rejonie kraju.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Layla »

dimgraf pisze: Na razie zalążek opowieści wygląda tak. Nasza zagubiona zostaje przez znajomych zaciągnięta na koncert dość popularnej na rynku lokalnym grupy. Na tym koncercie trafia do losowo wybranych osób które otrzymały zaproszenie na imprezę "fanowską" czyli balanga na koszt artysty. Na tej imprezie nie czuje się zbyt dobrze i siedzi w koncie z nadzieją, że jej nikt nie zauważy. Jednak wypatrzyła ją nasza druga bohaterka - studentka dziennikarstwa, która dorabia sobie pisząc artykuły o lokalnej branży muzycznej. Młoda dziennikarka po chwili rozmowy daje dziewczynie wizytówkę i prosi o kontakt. W między czasie nasza zagubiona zauważa, że nie tylko ona stara się zniknąć. Dostrzega jak wokalista zespołu ukradkiem wymyka się z imprezy. Wymyka się za nim i nawiązują rozmowę "na papierosie".
Ech...Nie można było tak wcześniej? Teraz muszę zmieniać swoją wersję, tak mniej więcej od połowy :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Ciekawi mnie czemu takie małe zaangażowanie w tym temacie ale i w innych za wyjątkiem wątków rozrywkowych... Dobra wiem marudzę.

Ale dla niedowiarków w możliwość realizacji tego projektu powiem, że pojawił się kolejny członek w ekipie. Profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem. Nie zdradzę jednak czy się zajmuje, bo tak.

Dobra wracając do scenariusza. A właściwie pomysłów do historii, bo sam scenariusz jest objęty tajemnicą i nie będzie publikowany ale ogólny zarys historii podałem wcześniej. Jednak trochę zmieniam zasady :mrgreen: Nie będę już mówił które propozycje wybieram do scenariusza. Chciałbym by pojawiały się konkretne pomysły na wydarzenia już w konkretnych miejscach w scenariuszu. Jednak wiadomo aby konkretne pomysły do konkretnych scen się pojawiały będziemy musieli uchylić rąbka tajemnicy i tak zarówno Layla jak i ja będziemy pisać skrótowe opisy sytuacji w danych scenach i prosilibyśmy o pomysły na ich rozwinięcie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

Ok, zarzuć sytuacją/scenką. Postaram się ją rozwinąć ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Dobra to na rozgrzewkę. Miejsce akcji szkoła - liceum; Bohaterka - zagubiona aska; Skupiamy się przede wszystkim na objawach braku tolerancji wobec aski. Przezwiska w stylu cnotka niewydymka i co wam przyjdzie do głowy, być może i z waszego doświadczenia. No na razie tyle może Layla coś dorzuci.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 15:46 przez dimgraf, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: skrót dla czytających
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Winkie »

Napiszmy zatem prawdę. Samotni ludzie szukający swej drugiej połówki w świecie wirtualnym, trafiający na aseksualnych którzy czasami przy bliższym spotkaniu tracą, bowiem wiele z nich niepewnych swej tożsamości seksualnej - miota się pomiędzy patologiczną wręcz niechęcią do seksu, a podświadomym pragnieniem zaznania bliskości tego typu. Dialogi ograniczone do minimum, tylko sztuczne światło monitora komputera.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Layla »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Zrezygnowałabym z wątku "aseksualnego harlequina", czyli as i aska przypadkiem odnajdują się w tłumie, takie dwie samotne liczby pierwsze i następuje big love z happy endem. :roll:
Banalne i nierealistyczne.
Lepiej skupić się na odmienności psychologicznej bohaterów, ukazując, że taka sama orientacja niekoniecznie zbliża ludzi. I nie demonizowałabym tak seksualnych.
Nie ma takiego motywu. Jest spotkanie dwóch asek, przypadkowe, jedna jest zagubiona i obraca się w środowisku mało tolerancyjnym, a druga nie ma problemów z akceptacją otoczenia, nie czuje się w żaden sposób "napiętnowana", bo środowisko, w którym ona żyje jest po prostu inne.
Pod harlequinem bym się nie podpisała :P

Pomysł ze światem wirtualnym jest fajny. Tylko ciężko w ciekawy sposób pokazać przesiadywanie na forach i portalach dla asów, do tego potrzeba ciekawych bohaterów. Zobaczymy ile da się wyłuskać z tematu :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Lady_in_violet
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:26
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lady_in_violet »

Mogłoby to wyglądać jak "Sala Samobójców", takie mam teraz skojarzenia.
Ja bym chętnie zagrała ;P
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

dimgraf pisze:Dobra to na rozgrzewkę. Miejsce akcji szkoła - liceum; Bohaterka - zagubiona aska; Skupiamy się przede wszystkim na objawach braku tolerancji wobec aski. Przezwiska w stylu cnotka niewydymka i co wam przyjdzie do głowy, być może i z waszego doświadczenia. No na razie tyle może Layla coś dorzuci.

Zagubiona aska nie rozumie, gdy koleżanki z klasy ekscytują się swoim pierwszym razem, (mogą opowiadać o tych przeżyciach w szkolnej szatni-to dobre miejsce na zwierzenia ;) ). Dziewczyna nie rozumie, co może być fajnego w tego typu czynnościach, dla niej jest to zbędne (bądź nawet gorszące).
Poza "cnotką niewydymką" koledzy z klasy mogą dokuczać jej np. robiąc zakłady między sobą, kto zaciągnie biedną dziewczynę do łóżka, a gdy żadnemu się nie udaje mogą podejrzewać, że jest lesbijką. Sama bohaterka też może zastanawiać się czy jest lesbijką, skoro nie pociąga ją płeć przeciwna.


To może tyle w tym temacie. Jaka jest następna scenka? :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

O :shock:

O zakładach nie pomyślałem. A dyskusje o seksie w szatni czy na korytarzu w szkole Layla mi pisała. A takie zakłady to przecież norma i dyskusje w stylu "którą byś przeleciał" jak teraz pomyśle o tym to faktycznie takie głupie dyskusje i zakłady się pojawiały zwłaszcza od klasowych maczo. Jest to jak najbardziej realistyczne. Dzięki Wicherku. Można scenkę rozszerzyć o drogę szkoła dom, o otoczenie wokół domu.

Tak sobie też pomyślałem teraz o tych zakładach to można dodać też jakieś głupie zagrywki podchodzące pod molestowanie typu podszczypywanie, klepanie w tyłek, czy łapanie za piersi w udawanym potknięciu.

Ps. Cieszą mnie zgłoszenia do ról. Tak nawet pomyślałem, że może dla Ciebie Wyrwana_z_kontekstu mogła by być rola tej zagubionej. Pamiętam ze zdjęcia, że bardzo młodziutko wyglądasz, a ta rola będzie dość cicha.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

dimgraf pisze:Tak sobie też pomyślałem teraz o tych zakładach to można dodać też jakieś głupie zagrywki podchodzące pod molestowanie typu podszczypywanie, klepanie w tyłek, czy łapanie za piersi w udawanym potknięciu.
Takie zachowania byłyby jak najbardziej realna, młodzież w tym wieku bywa okrutna. Dodajmy jeszcze olewanie całej sprawy przez nauczycieli i mamy już obraz współczesnej polskiej szkoły.

Trzeba jeszcze tylko znaleźć młodocianych aktorów ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
ODPOWIEDZ