O aseksualności w tvp

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

O aseksualności w tvp

Post autor: Wicherek »

Profesor Lew-Starowicz o aseksualności.

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... ith_video=
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Layla »

Obejrzałam. Nawet dało się oglądać, chociaż widać, że dla lekarzy jest to bardzo świeży temat, bo nie mają jeszcze za wiele do powiedzenia, pan profesor w zasadzie cały czas mówił o tym samym. Że należy poszukać przyczyny, wykluczyć zaburzenia hormonalne i psychiczne zahamowania. Najbardziej podoba mi się perspektywa obrazowania mózgu. Chociaż tutaj wolałabym raczej przeprowadzić takie badanie :P

Jeszcze przytoczę kilka kwiatków z wypowiedzi. Może najpierw moje ulubione:

Czy aseksualni są dla nas zagrożeniem? (napis na dole ekranu)
Tak, oczywiście, dojdziemy do władzy i zabronimy ludziom uprawiać seks... No litości, jakie z nas zagrożenie? :roll:

Teraz coś co mnie rozwaliło:
Była mowa o związkach aseksualnych z osobami normalnie odczuwającymi popęd seksualny. Wyszło na to, że to trudne związki, a potem padł pomysł żeby aseksualni znaleźli drugą połówkę wśród swoich, to jest łatwe, bo jest nas pewnie pół miliona i w internecie łatwo się znaleźć. Do nas chyba na forum nikt nie zajrzał, nie ma to jak rzetelność :roll:

No i zebrane komentarze od osób aseksualnych też były świetne, postawiły nas w fajnym świetle. Wyszło na to, że coś z nami nie tak, że nie umiemy funkcjonować w społeczeństwie, jesteśmy nieszczęśliwi i ogólnie aseksualizm nam przeszkadza. Były trzy komentarze, wszystkie w podobnym tonie, samo użalanie się nad sobą, no masakra po prostu.

Plusem było to, że pan profesor nie uznał nas za ludzi chorych, których koniecznie trzeba leczyć, jedynie zwrócił uwagę, że do stwierdzenia aseksualizmu potrzebna jest bardzo dokładna diagnostyka.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Joan »

Podoba mi się co on mówi i nie mogę się doczekać co wyjdzie z tych badań nad aseksualizmem.
Layla pisze:padł pomysł żeby aseksualni znaleźli drugą połówkę wśród swoich, to jest łatwe, bo jest nas pewnie pół miliona i w internecie łatwo się znaleźć.
Dla mnie to tak nie brzmiało, zresztą powiedział na początku, że ASy zrzeszyły się w internecie, no to gdzie indziej mają się szukać? :P

A co do użalania, to często widzę wypowiedzi w których pojawia się użalanie na świat seksualnych, na jedną płeć, na drugą płeć, a przy tym widać, że niektórzy mają duże problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, także przytaczane cytaty nie są w mojej opinii tendencyjne. Poza tym - tak jak mówił Starowicz - część z tych osób najpewniej nie jest aseksualna, tylko ma zaburzenia.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Layla »

Joan, mi chodzi tylko o to że on stwierdził, że Asom łatwo znaleźć drugą połówkę, bo zrzeszyliśmy się w internecie.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Silencio »

A co do użalania, to często widzę wypowiedzi w których pojawia się użalanie na świat seksualnych, na jedną płeć, na drugą płeć, a przy tym widać, że niektórzy mają duże problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, także przytaczane cytaty nie są w mojej opinii tendencyjne. Poza tym - tak jak mówił Starowicz - część z tych osób najpewniej nie jest aseksualna, tylko ma zaburzenia.
Zgadzam się z tym w zupełności. Narzekać na jakąś płeć czy promowanie seksualności zdarza się zapewne bardzo wielu ludziom, niezależnie od ich preferencji, ale na tym forum można zetknąć się z postawami bardzo radykalnymi, jeśli chodzi o tego typu sprawy. I z kompletnym niezrozumieniem osób seksualnych, sprowadzaniem ich niemalże do ludzi, którzy koncentrują się wyłącznie na jednym, nie mają wyższych uczuć i generalnie "NIE ROZUMIEJĄ" czegoś tam. Nie mówię, że wszyscy, czy nawet większość tak robi, bo to oczywista przesada, ale parę razy zdarzyło mi się dosłownie złapać za głowę, czytając niektóre posty. Jestem osobą aseksualną i jako taka jestem i zawsze będę odmienna od większości, jeśli chodzi o sprawy seksualne i dziwi mnie to, że niektórzy nie mogą się z tym pogodzić i uważają, że ludzie ogólnie powinni być tacy jak my na przykład. I szczerze mówiąc, wcale się nie dziwię, że osoby seksualne, które stykają się z takimi radykalizmami właśnie, mogą mieć nas za kompletnych dziwaków.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Winkie »

No tak, wtyczki odpowiedniej nie mam i lipa. :/
A szkoda, bo widać po komentarzach, że "wesoło" było.
Layla pisze:Była mowa o związkach aseksualnych z osobami normalnie odczuwającymi popęd seksualny. Wyszło na to, że to trudne związki, a potem padł pomysł żeby aseksualni znaleźli drugą połówkę wśród swoich, to jest łatwe, bo jest nas pewnie pół miliona i w internecie łatwo się znaleźć. Do nas chyba na forum nikt nie zajrzał, nie ma to jak rzetelność :roll:
Tak łatwe... :roll: Niech więc kto spróbuje być prawdziwie aseksualną kobietą, która "mimo wszystko" chciałaby znaleźć partnera życiowego. Odjąć trzeba oczywiście gejów, azwiązkowych, aromatycznych i pół - aseksualnych/prorodzinnych (gdy któraś mamusią być nie nie zamierza). No i mamy... proporcję 1:10* - z czego ten "1" ma konkretne OCZEKIWANIA... Szkoda, że lesbijką na zawołanie zostać nie można. :/

(* strzelałam, nie liczyłam :wink: )
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Nadia__ »

Moi drodzy, jest już wątek poświęcony temu materiałowi :-)

http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 565b0b581c

Już się bałam, że to jakaś nowa rozmowa i kolejny raz jakiś ekspert rzuca te beztroskie stwierdzenia typu "znalezienie miłości życia to żaden problem, bo jest przecież Internet".
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Wicherek »

Nadia__ pisze:Moi drodzy, jest już wątek poświęcony temu materiałowi :-)

http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 565b0b581c
Rzeczywiście. Dziwne, bo ten filmik wyświetlił mi się jako nowość w wyszukiwarce.
Nadia_ dobrze, że trzymasz rękę na pulsie :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Winkie »

Nadia__ pisze:Moi drodzy, jest już wątek poświęcony temu materiałowi :-)
Wątek aktywny w 2010 - początek 2011 roku, więc nie trudno tutaj o pomyłkę było. (potrzeba zatem scalenia wątków :wink: )
Zacytuję zatem jedną z wypowiedzi Nadii w wątku zalinkowanym:
No ten argument panu profesorowi nie wyszedł, na tej zasadzie osoba seksualna mogłaby wejść na chat i zaręczyć się z pierwszą lepszą znaną tylko z nicka osobą, która zadeklaruje taką samą seksualność.
Dla osób seksualnych są portale matrymonialne, randkowe, agencje kojarzące pary itp., a i tak nie każdemu się udaje, nawet latami szukają - i nic. Skąd więc pomysł, że w przypadku aseksualnych wyłączenie potrzeby seksu coś tutaj miałoby ułatwiać, no bo chyba tak to należałoby rozumieć? Skoro (prawdopodobnie) "dzieci nie będzie" ze związku aseksualnych, no to i nie potrzeba "zgodności materiału genetycznego", "wybrzydzania"... zatem niech "biorą jak leci". :roll:
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Nadia__ »

Napis na dole ekranu był poniżej pasa, oczywiście nie mówi, że aseksualni są dla społeczeństwa zagrożeniem, ale może to zasugerować. Czy przeszedłby bez echa tekst "niepełnosprawni olimpijczycy - niepełnowartościowi sportowcy?" W końcu to nie stwierdzenie, tylko niewinne pytanie...
Joan pisze:A co do użalania, to często widzę wypowiedzi w których pojawia się użalanie na świat seksualnych, na jedną płeć, na drugą płeć, a przy tym widać, że niektórzy mają duże problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, także przytaczane cytaty nie są w mojej opinii tendencyjne.
Ha, w Dużym Formacie też pewnie wyjdę na aspołecznego dziwoląga, bo dziennikarz wybrał fragment, w którym mówię, że stresują mnie goście przychodzący do współlokatorów. Pominął ten, w którym tłumaczę, że mam tę traumę od czasu, kiedy jedna współlokatorka ściągnęła do mojego mieszkania gromadę naćpanych znajomych, którzy zaczęli robić demolkę.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja nie oglądałam tego programu ze Starowiczem, ale myślałam o tym skąd może się brać opinia lekarzy, że aseksualizm jest zaburzeniem/chorobą i że można to leczyć. Może być tak, że ludzie przychodzą do seksuologa i mówią, że mają problem, bo nie odczuwają popędu seksualnego. Traktują to jako chorobę. No i lekarz stara się to wyleczyć, tak jak np. dentysta leczy bolący ząb. Może właśnie stąd to się bierze.
Z kolei głupie komentarze mogą brać się stąd, że ludzie nie znają, nie rozumieją czym jest aseksualizm. Tak, więc trzeba ich edukować, edukować i jeszcze raz edukować.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Nadia__ »

DZIEWICA8 pisze:Z kolei głupie komentarze mogą brać się stąd, że ludzie nie znają, nie rozumieją czym jest aseksualizm. Tak, więc trzeba ich edukować, edukować i jeszcze raz edukować.
Nie wiem, czy nawiązujesz do hasła o aseksualnych będących zagrożeniem, jeśli tak, to od tego jest redakcja programu, żeby się przygotować do omawiania danego tematu i trochę pomyśleć, zanim puści w eter chwytliwe nagłówki.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: DZIEWICA8 »

Dokładnie chodziło mi o ten komentarz, że gdy asy dojdą do władzy, to wydadzą ustawę zabraniającą seksu. Ten komentarz jest głupi i pokazuje, że ludzie nie rozumieją czym jest aseksualizm. Przecież as sam nie uprawia seksu, ale nie zabrania tego innym. Równie dobrze można by powiedzieć, że gdy do władzy dojdzie osoba leworęczna, to zabroni wszystkim posługiwania się prawą ręką, albo osoba łysa, każe wszystkim ogolić głowy. Po prostu czysty absurd i głupota.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: O aseksualności w tvp

Post autor: Layla »

DZIEWICA8 pisze:Dokładnie chodziło mi o ten komentarz, że gdy asy dojdą do władzy, to wydadzą ustawę zabraniającą seksu. Ten komentarz jest głupi i pokazuje, że ludzie nie rozumieją czym jest aseksualizm.
To był mój ironiczny komentarz do pytania, jakie pojawiło się na ekranie, czyli "Czy aseksualni są dla nas zagrożeniem?"...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
ODPOWIEDZ