Dokumant o aseksualistach

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
SpokoKrystyna
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2013, 16:53

Dokumant o aseksualistach

Post autor: SpokoKrystyna »

Cześć,

Zacznę od tego, że czuję się tu trochę dziwnie. Przychodzę do Was z prośbą o opowiedzenie swoich historii.
Od ponad pół roku prowadzę reserch dotyczący aseksualizmu i aseksualistów. Nie jest to łatwe zadanie. Chcę zrealizować film dokumentalny na ten temat (W ramach kursu producentów kreatywnych w Szkole Wajdy).
Nie chodzi mi o nudne "gadające głowy". I jestem w stanie zapewnić każdemu z Was absolutną anonimowość.
Myślę że wiele emocji jest mocno związanych z aseksualizmem, a zwłaszcza w związkach as+nie as. I najbardziej zależy mi na poznaniu Waszych historii, może ktoś z Was ma własną rodzinę (żonę/męża/dzieci)? Chciałabym się dowiedzieć jak Wam się żyje w naszej mocno seksulanej kulturze i społeczeństwie.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę coś o sobie powiedzieć to czekam na Wasze meile spokokrystyna@gmail.com

Ściskam:)
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: Wicherek »

SpokoKrystyna pisze:Cześć,

Zacznę od tego, że czuję się tu trochę dziwnie.
Spokojnie, my nie gryziemy :P
SpokoKrystyna pisze:Chcę zrealizować film dokumentalny na ten temat (W ramach kursu producentów kreatywnych w Szkole Wajdy).
Nie chodzi mi o nudne "gadające głowy". I jestem w stanie zapewnić każdemu z Was absolutną anonimowość.
Myślę że wiele emocji jest mocno związanych z aseksualizmem, a zwłaszcza w związkach as+nie as. I najbardziej zależy mi na poznaniu Waszych historii, może ktoś z Was ma własną rodzinę (żonę/męża/dzieci)? Chciałabym się dowiedzieć jak Wam się żyje w naszej mocno seksulanej kulturze i społeczeństwie.
Myślę, że na forum nikt taki się nie znajdzie. Asy raczej niechętnie wypowiadają się na takie osobiste tematy. A po ostatnich wyczynach (choć słowo: "kłamstwa" lepiej tu pasuje) szanownej pani redaktor w pewnej gazecie, raczej sama odradzam innym rozmowy z mediami.

A tak na marginesie, z tego co mi wiadomo, jeden film o asach już powstaje.
http://asexuality.org/pl/viewtopic.php?f=8&t=3528

W każdym razie życzę powodzenia.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: dimgraf »

Heh. Ale ja się konkurencji nie boję :mrgreen: Zwłaszcza, że nasze filmy są z dwóch różnych gatunków - mój fabularny, a tu mowa o dokumentalnym.

Poza tym mimo wszystko chyba dobrze, że temat asów jest coraz częściej poruszany. Ważne tylko by przedstawiać społeczność asów jako normalnych ludzi, a nie dewiantów seksualnych, czy jakiś dziwaków.

Co do osób żyjących w związkach as + nie-as to trochę ich tu bywa, choć inna sprawa czy mają ochotę się tym z kimś dzielić.

Jeśli chodzi o media to zgadzam się, że często dziennikarze nawet nie starają się zgłębić tematu i piszą co im się wydaje. Pomijam już fakt przeinaczania wypowiedzi rozmówcy, bo to jest karygodne.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
SpokoKrystyna
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2013, 16:53

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: SpokoKrystyna »

Może jednak ktoś się odważy:) Zapewniam że jestem w stanie zapewnić 100% anonimowość każdemu potencjaleneum bohaterowi. To kto chętny?
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: Nadia__ »

Ale w jaki sposób chcesz zapewnić bohaterom anonimowość? Będą siedzieć tyłem i mówić grubym głosem jak świadkowie koronni? Czy może zastosujesz rozwiązanie jak w tych koszmarnych traktujących widza jak idiotę dokumentach BBC, gdzie narrator coś mówi, a każde jego zdanie jest inscenizowane ("otworzyłem drzwi" - tajemnicza ręka otwiera drzwi)?

Nie żebym sama rozważała udział, podobnie jak Wicherek mam złe doświadczenia z dziennikarzami, poza tym nie uważam mojego aseksualizmu za na tyle ciekawy, żeby kręcić o nim film dokumentalny.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: Wicherek »

Nadia__ pisze:Ale w jaki sposób chcesz zapewnić bohaterom anonimowość? Będą siedzieć tyłem i mówić grubym głosem jak świadkowie koronni? .
Dobre :D Już widzę zacienioną sylwetkę drobnej kobiety mówiącej niskim barytonem ;)


Podłączam się do pytania Nadii_
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: dimgraf »

Zawsze przecież można zastąpić bohatera aktorem, który będzie mówił to samo co prawdziwy bohater tylko na podstawie zapisu rozmowy:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
SpokoKrystyna
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2013, 16:53

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: SpokoKrystyna »

a co powiecie o animacji? Tak, jest teraz taka moda na animowane dokumenty, całkiem głośny film "Droga na drugą stronę" http://vod.pl/droga-na-druga-strone,88552,w.html
i kilka innych sposobów, tylko dla zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: Wicherek »

SpokoKrystyna pisze:a co powiecie o animacji? Tak, jest teraz taka moda na animowane dokumenty, całkiem głośny film "Droga na drugą stronę" http://vod.pl/droga-na-druga-strone,88552,w.html
Obejrzałam fragment. Jak dla mnie wygląda to trochę przerażająco...
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dokumant o aseksualistach

Post autor: dimgraf »

Chyba osobiście wolę formę tradycyjną w dokumentach.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ