Pomoc w reportażu

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
greedphantom
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2013, 20:47

Pomoc w reportażu

Post autor: greedphantom »

Witajcie wszyscy,
kieruję do was ogromną prośbę : jako studentka dziennikarstwa, w ramach zajęć piszę reportaż na temat interesujących ludzi. Kilka miesięcy temu wzięłam udział w spotkaniu, gdzie usłyszałam wykład na temat osób aseksualnych. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zaciekawiło, dlatego właśnie kogoś takiego chciałabym umieścić jako głównego bohatera(ów) mojego reportażu. Nie wymagam od razu spotkania, wystarczy mi kilka szczerych rozmów, nawet przez internet (oczywiście wszystkie dane na życzenie mogę pozmieniać ). Liczę na waszą pomoc, ponieważ myślę, że to korzyść obustronna. Ludzie powinni dowiadywać się, że aseksualizm nie jest chorobą, która powinna być leczona, a stylem życia, innym niż te "standardowe" .
zainteresowanych zapraszam do napisania na moje gg 6570733 lub maila milenawaruszewska@gmail.com
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Pomoc w reportażu

Post autor: klapouchy »

To nie jest styl życia, stylem życia jest celibat. Już bliżej aseksualizmowi do zaburzenia niz stylu życia.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomoc w reportażu

Post autor: dimgraf »

Raczej się z tobą Klapouchy nie zgodzę. Co prawda aseksualizmu nie można nazwać stylem życia co najwyżej czynnikiem warunkującym dany styl (poprzez inną hierarchie potrzeb związaną z brakiem danej potrzeby). Ale aby nazywać to zaburzeniem to też za daleko idące stwierdzenie.

Odnośnie prośby to:
Nie wymagam od razu spotkania, wystarczy mi kilka szczerych rozmów, nawet przez internet (oczywiście wszystkie dane na życzenie mogę pozmieniać ).
Właśnie przez owe zmienianie wiele osób tu jest delikatnie mówiąc niechętnych do dziennikarzy. W wielu wywiadach zostały nie tylko zmienione dane ale i same wypowiedzi tak aby się zgadzały z tezą jaką dziennikarz sobie postawił, a nie z tym co właściwie pytany odpowiedział. Tak więc:
Liczę na waszą pomoc, ponieważ myślę, że to korzyść obustronna.
Tak więc często korzyść jest tylko jednostronna.

Jeśli Ci zależy możesz dać jakieś ogólne pytania tu na forum z adnotacją, że odpowiedzi mogą zostać wykorzystane w reportażu, a potem jeśli będziesz potrzebować bardziej szczegółową odpowiedź możesz dopytać na PW.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Pomoc w reportażu

Post autor: urtika »

klapouchy pisze:To nie jest styl życia, stylem życia jest celibat. Już bliżej aseksualizmowi do zaburzenia niz stylu życia.
Skoro uważasz aseksualizm za zaburzenie, to dlaczego jeszcze się do lekarza nie wybrałeś? :]
Quirkyalone
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Pomoc w reportażu

Post autor: klapouchy »

urtika pisze:
klapouchy pisze:To nie jest styl życia, stylem życia jest celibat. Już bliżej aseksualizmowi do zaburzenia niz stylu życia.
Skoro uważasz aseksualizm za zaburzenie, to dlaczego jeszcze się do lekarza nie wybrałeś? :]

Po pierwsze typowym asem to ja nie jestem, no ale mam inne zaburzenia :P
Po drugie skad wiesz ze sie nie wybrałem? hehe chodze do psychologa dosyc długo, ale to nic nie daje :P
Po trzecie nie wszystko co jest zaburzeniem trzeba leczyc. Ale to jeszcze nie znaczy ze jest to normalne.
ODPOWIEDZ