Interia.pl

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Post autor: margot »

Co Miś Uszatek je na kolację?
- Pora na dobranoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Kontakt:

Post autor: Honzol »

mysle ze ten pierscien pasuje tez do ludzi aseksualnych, jedyna roznica ze seksualni nosza je tylko do slubu albo inicjacji a as jak raz wlozy to juz do konca zycie (chyba ze jakos tak sie zlozylo i nie jest juz dziewica :xmrgreen: )
nie jestem praktykujacy, ale pomysl mi sie podoba jest naprawde KUL
:)
fajnie ze dla jakiejs dziewczyny powodem do dumy bedzie jej dziewicto, a nie to ze juz zaliczyla wszystkich chlopakow z blokowiska :xmrgreen:
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek

Interia.pl

Post autor: DZIEWICA8 »

Honzol pisze:myślę ze ten pierścień pasuje tez do ludzi aseksualnych, jedyna różnica ze seksualni noszą je tylko do ślubu albo inicjacji a as jak raz włoży to już do końca życie (chyba ze jakoś tak sie złożyło i nie jest już dziewica :xmrgreen: )
nie jestem praktykujący, ale pomysł mi sie podoba jest naprawdę KUL
:)
fajnie ze dla jakiejś dziewczyny powodem do dumy będzie jej dziewictwo, a nie to ze już zaliczyła wszystkich chłopaków z blokowiska :xmrgreen:
Dzięki za poparcie Honzol!!!! Mi też podoba się ten pierścień. Ja mogłabym go nosić i nosiłabym go z moją prywatna interpretacją, wcale nie oznaczałby on dla mnie tego, że ja powstrzymuję się od seksu aż do ślubu, bo ja i tak nie zamierzam brać z nikim ślubu. Dla mnie oznaczałoby to coś innego, a mianowicie to, że żyję w czystości, czyli bez seksu. Podczas noszenia pierścienia nie byłby dla mnie ważny czas tej czystości - do ślubu, czy przez całe życie. Po prostu miałabym swoją prytatną interpretację i nie zwracałabym uwagi na to co sobie pomyślą o tym inni ludzie. Na pewno nie nosiłabym tego pierścienia ze względów religijnych, czyli żeby pójść do nieba lub zostać świętą. Nie robiłabym też tego na pokaz, czyli aby pokazać ludziom, że jestem porządna i poprawna moralnie. Nosiłabym go dla siebie samej, aby jakoś uzewnętrznić swoje życie bez seksu, to byłoby dla mnie coś podobnego do uczestniczenia w tym forum - uczestniczę w nim po żyję bez seksu, noszę pierścień - bo żyję bez seksu, a więc powód jest ten sam. Ja akurat jestem już "z lekka podstarzałą dziewicą" :lol: :lol: :lol: (26 lat od poniedziałku) i to wcale nie z pobudek religijnych.

Poza tym ja mimo wszystko uważam, że noszenie pierścienia może mieć związek z aseksualnością, bo jeśli ktoś nie chce uprawiać seksu, to może być właśnie aseksualny, ale albo o tym nie wie, albo nie chce się do tego przyznać przed ludźmi lub nawet przed samym sobą. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby unikanie seksu miało związek z czyjąś religijnością, powody tego są raczej inne. Czytałam już kilka historii kobiet, które przed ślubem nie uprawiały seksu, a gdy zaczęły uprawiać go już po ślubie, to nie miały z tego żadnej przyjemności, odbierały seks jako coś złego, brudnego, nieprzyjemnego, wstrętnego. Czuły, że są napastowane przez swoich mężów lub, że się poświęcają dla dobra ich lub dzieci - aby małżeństwo się nie rozpadło. Tak, więc przyczyną niechęci tych kobiet do seksu nie była ich religijność, bo z religijnego punktu widzenia wszystko było już w porządku - seks dopiero po ślubie.
Tak właśnie uważam i zdania nie zmienię!

P.S. Honzol! Widzę w Twoim emblemacie jakiś pierścień. Może byłbyś tak miły i zdradził mi jego znaczenie, bo bardzo mnie on zaintrygował!?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

Re: Interia.pl

Post autor: dorosłe dziecko »

DZIEWICA8 pisze:Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby unikanie seksu miało związek z czyjąś religijnością, powody tego są raczej inne.
Zauważ, że te pierścienie, to pierścienie błogosławionej Karoliny, których noszenie ma oznaczać gotowość zachowania czystości aż do ślubu. Fakt, że są one rozprowadzane przez kościół to tylko dodatkowy powód by zauważyć, że jednak coś one wspólnego z religijnością mają. W końcu osoba niereligijna nie założy sobie takiego pierścienia nawet, jeśli jest aseksualna lub pomimo bycia osobą seksualną nie chce uprawiać seksu.
DZIEWICA8 pisze:Tak, więc przyczyną niechęci tych kobiet do seksu nie była ich religijność, bo z religijnego punktu widzenia wszystko było już w porządku - seks dopiero po ślubie.
Tak, ale kościół mimo zawartego ślubu uważa seks w celach innych niż prokreacyjnych za grzeszny. Gdyby tak nie było, to bezpłodność jednego z partnerów nie byłaby powodem, dla którego można uzyskać unieważnienie małżeństwa w kościele. Czyli sprawa jasna: jest bezpłodność = brak prokreacji = możliwość uznania małżeństwa zawartego w KRK za nieważne. Poza tym już sam fakt sprzeciwu wobec korzystania z innych środków antykoncepcyjnych niż kalendarzyk małżeński wskazuje, jaką rolę w małżeństwie ma mieć seks (prokreacyjną).
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Ja głównie jestem przeciwna akcjom typu;
życie bez seksu to życie w czystości
a jak ktoś uprawia seks to co? żyje w nieczystości, ma brudne życie, jest splugawiony? - może od razu niech idzie się zastrzeli?

:killer: :killer: :killer:
Obrazek

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

margot pisze:Ja głównie jestem przeciwna akcjom typu;
życie bez seksu to życie w czystości
a jak ktoś uprawia seks to co? żyje w nieczystości, ma brudne życie, jest splugawiony? - może od razu niech idzie się zastrzeli?
Mnie też się bardzo nie podoba taka retoryka, ponieważ ona zakłada, że któraś "strona" jest lepsza przez sam fakt uprawiania/nie uprawiania seksu. :?
„Dorosłe dzieci mają żal
Dorosłe dzieci mają żal

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Dlaczego ludzie zawsze muszą sobie jakieś łatki przyklejać, generalizować, jednych wrzucać do jednego worka, drugich do drugiego, a jeszcze innych do żadnego??
Obrazek

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

margot pisze:Dlaczego ludzie zawsze muszą sobie jakieś łatki przyklejać, generalizować, jednych wrzucać do jednego worka, drugich do drugiego, a jeszcze innych do żadnego??
Wszelkie tego typu zabiegi, to sposób na pewne uproszczenie złożonej rzeczywistości, tego, co nas otacza a czego sami nieraz nie rozumiemy. Tworzenie różnych kategorii – szufladek jest na ogół taką próbą ogarnięcia tego, z czym się stykamy, próbą uproszczenia. Mimo tego należy unikać uproszczeń, ponieważ to zafałszowuje obraz. Wystarczy ktoś, kto w jakiś sposób wyłamuje się z podziału, bo np. nie można na pierwszy rzut ona rozpoznać jego płci i już się robi małe zamieszanie w interakcji. ;) :)
„Dorosłe dzieci mają żal
Dorosłe dzieci mają żal

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

no i niestety wszyscy wyłamujący się, są od razu skazani na pożarcie przez niewyłamujących się
Obrazek

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

margot pisze:no i niestety wszyscy wyłamujący się, są od razu skazani na pożarcie przez niewyłamujących się
Mnie tam jeszcze nikt nie pożarł. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Dorosłe dzieci mają żal

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Wiesz, my i tak jesteśmy inni :wink: , wiemy że jesteśmy normalni i "nic nam nie dolega", ale myślę że dużo jest osób, które pewne "inności" stłumiły w sobie i dały się wepchnąć z powrotem do szeregu. Ja to chyba już od ośmiu lat zastanawiałam się o co ze mną chodzi, że jestem "inna". Teraz akceptację siebie mam w małym paluszku, ale zdaję sobie sprawę z tego że nie każdemu udało się zaakceptować siebie.
Obrazek

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

Akurat aseksualizm, jeśli o niego chodzi to jest taka nierzucająca się w oczy inność. :mrgreen: A przez to niewyróżniająca zbytnio właściciela. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Dorosłe dzieci mają żal

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Do czasu, co przypomina mi o ciętych ripostach na wigilię
Obrazek

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

Ja mam riposty, jak ASy (o ironio! :wink: ) w rękawie. Może w przerwie grudniowej (mam ją od 8 grudnia 8)) napiszę ów poradnik. :mrgreen:
„Dorosłe dzieci mają żal
Dorosłe dzieci mają żal

Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Kontakt:

Super :xbiggrin: :xbiggrin: :xbiggrin:
Obrazek

ODPOWIEDZ