Filmy fabularne :)

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Filmy fabularne :)

Post autor: Aenyeweddien »

I znów nie mamy naukowych wywodów tylko filmik krótkometrażowy. Link:
https://www.youtube.com/watch?v=YN9WU-riZlg
Po niemiecku, posiada angielskie napisy. Zakończenie mnie trochę zaskoczyło ale w sumie etykietek nie widać i ciężko się tak po prostu rozpoznać nie spodziewając się niczego.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Filmy fabularne :)

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Dla mnie film strasznie stereotypowy. Seksualni ukazani jako uwodziciele myślący tylko o jednym, a świat asów jest niby czarno-biały, podczas gdy inni widzą go w kolorze. W dodatku ta naiwnosć chłopaka, który idzie do pokoju, bo dziewczyna chciała mu coś pokazać i obrażony na cały świat, bo to okazało sie być biustem. Taa. Sorry, nie kupuję tego.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy fabularne :)

Post autor: Aenyeweddien »

wyrwana_z_kontekstu pisze: W dodatku ta naiwnosć chłopaka, który idzie do pokoju, bo dziewczyna chciała mu coś pokazać i obrażony na cały świat, bo to okazało sie być biustem.
W tej kwestii jestem tak samo niekumata jak i ten chłopak, może nie byłabym obrażona na cały świat jakbym już zrozumiała wszystkie aluzje ale docierają one do mnie z dużym opóźnieniem. I dlatego akurat tą scenę jestem w stanie łyknąć, bo naprawdę zrozumienie, że ktoś próbuje ze mną filtrować zajmuje mi od 15 minut do dwóch miesięcy xD
wyrwana_z_kontekstu pisze:świat asów jest niby czarno-biały, podczas gdy inni widzą go w kolorze.
A mnie się wydaje, ze jest właśnie na odwrót. Że raczej ludzie niezależnie od orientacji w jakiś sposób postrzegają świat jako czarno-biały. Dzielą na dwie kategorie i tyle. I przez to nie zauważają, że ktoś czymś co wydaje się być w jednej kategorii, tak na prawdę nie należy do żadnej z nas wymyślonych.

Kwestia interpretacji, choć i głębi bym się chyba w tym nie doszukiwała.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy fabularne :)

Post autor: Viljar »

Nadrabiam zaległości z 3 lat, więc dopiero obejrzałem ten filmik. Zabawny, muszę powiedzieć.
Przede wszystkim, nie rozumiem, co dziwnego w tym, że ktoś nie zwraca uwagi na rozbierane reklamy. Do niedawna miałem za sąsiada pracownika ochrony klubu ze striptizem (ależ ja mam znajomości...), który w "Gazecie Wrocławskiej" zwierzał się, że dziewczyna go rzuciła, bo podniecała go tylko wtedy, jak była ubrana. Po prostu nagość mu się przejadła. Dzisiaj jest tego tyle, że aż dziw bierze, że się to sprzedaje.

Jeśli chodzi o niezrozumienie aluzji, to faceci bywają niestety mocno niekumaci pod tym względem. Inna rzecz, że przeważa gatunek odwrotny: nawet zwykłą uprzejmość uważają za próbę flirtu. Niemniej, mogliby męskiego bohatera dać bardziej sympatycznego. Zamiast normalnie, po ludzku, powiedzieć, że sobie czegoś tam nie życzy, to on jeszcze robi awantury - i to jeszcze z powodu banalnej ręki na kolanie.

Jedno, co dobre - ten film przynajmniej niszczy stereotyp, że Niemki są brzydkie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Filmy fabularne :)

Post autor: Falka »

Viljar pisze: Zamiast normalnie, po ludzku, powiedzieć, że sobie czegoś tam nie życzy, to on jeszcze robi awantury - i to jeszcze z powodu banalnej ręki na kolanie.

Jedno, co dobre - ten film przynajmniej niszczy stereotyp, że Niemki są brzydkie.
Niestety czasem powiedzenie, że się nie życzy nie pomaga.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
ODPOWIEDZ