Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Post autor: EmiMaja »

technicznie był problem z dźwiękiem, bo co chwilę uciekał i trzeba było film uruchamiać od nowa.
A jeśli chodzi o zawartość to pomysł dobry, wykonanie trochę gorsze.
Andro - Gyne
2 in 1
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: CloudninowaSWQ »

satyamevajayate pisze:Obejrzałam.

Aseksualizm potraktowany został jednostronnie, czyli jako wynik traumy na tle seksualnym z dzieciństwa (chłopak był świadkiem molestowania siostry przez macochę). Część osób jest aseksualna być może właśnie ze względu na traumę.
Jest to jedna z licznych przyczyn aseksualizmu, więc myślę, że dobrze, że się o tej opcji mówi. Byleby nie utożsamiano każdego Aseksa akurat z traumą i nie oczekiwano leczenia!

Bardziej bym była zadowolona, gdyby filmik przedstawił Asa (z wrodzonym a nie chorobliwym brakiem libido) albo najlepiej ideologicznego Antyseksualistę.
Sądzę,że problem w tym ,że po obejrzeniu tego odcinka ludzie będa myśleli jednokierunkowo-aseksualna osoba=osoba mająca traumę z przeszłości.Raczej pasowałoby nakręcić kolejny odcinek,w którym tym razem aseksualizm zostanie zobrazowany jako cos trwające od narodzin,lecz człowiek nieświadomy jest tego i w różnym wieku poznaje prawdę o byciu aseksualnym człowiekiem.I wtedy nie jest to choroba ani zaburzenie.Tez bym była bardziej zadowolona gdyby pokazali obraz aseksualizmu wrodzonego
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Indiana »

CloudninowaSWQ pisze:Raczej pasowałoby nakręcić kolejny odcinek,w którym tym razem aseksualizm zostanie zobrazowany jako cos trwające od narodzin
Można też posunąć się dalej i zobrazować to jako coś co trwa od wielu wcieleń, by nikt nie mial wątpliwości, że nasz aseksualny duch utrzymuje swą istotę niezależnie od czynników zewnętrznych.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Post autor: Animalia »

Serial lubię i oglądam co jakiś czas. Dla jaj. Czasem reżyserom się naprawdę nudzi i wychodzą z tego żałosne, wręcz śmieszne sytuacje. No Błagam, aseksualizm to nie choroba. Tego nie da się leczyć.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ