Wprost - Druga płeć

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Ola
młodASek
Kontakt:

Wprost - Druga płeć

Post autor: Ola »

Znalazłam taki artykuł na stronie www Wprost o asexualności. Jeśli był już ten topic, to z góry bardzo przepraszam.

http://www.wprost.pl/ar/?O=75082&C=57

Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła

Re: Wprost - Druga p³eæ

Post autor: Kuba »

Świetnie w propagowaniu idei aseksualności radzą sobie amerykańscy celibatariusze zgromadzeni wokół ruchu Aven - Asexual Visibility and Education Network. Ich sztandarowe hasło to pogląd, że aseksualność to nic innego jak nowy rodzaj celibatu. Nie z konieczności, nie z religijnych czy medycznych ograniczeń, nie z braku burzy hormonalnej, ale z własnego i nieprzymuszonego wyboru.
Własnie chyba bardziej z koniecznosci niz z wyboru. Ale może z wyboru tez jezeli wybierasz to co ci bardziej naturalne.

Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu

Post autor: Gizmo »

Aseksualność jest dziś zjawiskiem tak powszechnym jak homoseksualizm
Homoseksualizm jest zjawiskiem powszechnym?..
Uhmm, ostatnio zaczęłam opowiadać kolejnej znajomej o aseksualności, ona chyba chciała wypaść na oczytaną i mówi na to: "no tak, to jest ostatnio często spotykane, takich ludzi jest coraz więcej". Jak zapytałam, ilu zna ASów, skoro to takie częste, dziewczynę trochę zatkało. Potem wydukała, że czytała o tym gdzieś...
Ich sztandarowe hasło to pogląd, że aseksualność to nic innego jak nowy rodzaj celibatu.
Aseksualność prowokuje swych wyznawców do stawiania sobie niewygodnych pytań. Wyrzekam się seksu na zawsze czy na jakiś czas?
Aseksualna kobieta i aseksualny mężczyzna potrafią tak ustawić własną psychikę, że nie odczuwają pożądania na widok obnażonych piersi czy jędrnych pośladków.
Ja pie**** :mrgreen: . Babka mnie normalnie rozczuliła tym artykułem :lol:. Oto przykład, jak błędnie może opisać aseksualność osoba seksualna - chociaż wykształcona i chyba w miarę kumata - to jednak z wieeeelkimi klapkami na oczach :wink:.

Awatar użytkownika
clouds clear
golAS

Post autor: clouds clear »

Gizmo, autorka artykułu chyba myli aseksualizm z celibatem :lol: :lol: :mrgreen:
einmal ist keinmal

Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu

Post autor: Gizmo »

Dokładnie... A na dodatek sama dorobiła do tego teorię :lol:
"na wzór celibatu ewangelicznego postanowili udoskonalić w sobie inne wartości i środki pomocne w budowaniu emocjonalnych i społecznych relacji z otoczeniem. Dobroć, przyjaźń, serdeczność, solidarność."
<- Prawie padłam.
(Nie, żebym była jakaś antyspołeczna i zła, ale bez przesady... :diabel:)

Ant
BażANT

Post autor: Ant »

Vivat zrozumienie problemu :diabel:
Czczony nie tylko w Chinach

ODPOWIEDZ