Duże zainteresowanie zjawiskiem aseksualizmu w Internecie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Ant
BażANT

Post autor: Ant » 17 sie 2007, 13:01

Ciekawe jakie racje by przedstawili dla poparcia swoich pogladów (że np. należy nas odizolować) :P Może jestem ślepy czy coś, ale jakoś nie widzę, jak ktoś nieodczuwający popędu może sprawiać zagrożenie (bo tylko taka przyczyna izolacji wydaje mi się być racjonalna).

Jak dla mnie jest to szowinizm. Po prostu :P
Czczony nie tylko w Chinach

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek

Post autor: dorosłe dziecko » 17 sie 2007, 14:07

wilczek pisze:Gdy ten temat się pojawił na naszym forum też zacząłem przeglądać internet. Rzeczywiście o aseksualności pisze się coraz więcej. Zwróciłem też uwagę na wypowiedzi ludzi pod artykułem. I zasmuciłem się :( Wiele z ich postów było wręcz agresywnych w stosunku do nas! Teksty typu "to już zboczeńców mogę bardziej zrozumieć", "takich ludzi należy odizolować", "tacy ludzie nie powinni mieć żadnych praw" itd. itp. nie napawają optymizmem :?
Cóż, ludziom trudno jest tolerować coś odmiennego, czego nie rozumieją. Aseksualizmu nie rozumieją, bo niby jak mieliby rozumieć, skoro dopiero się o nim dowiadują? Poza tym wielu zapewne kojarzy aseksualizm z antyseksualizmem, czyli postawą pt. "seks jest zły". :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”

Awatar użytkownika
Pius
przedszkolASek
Kontakt:

Post autor: Pius » 17 sie 2007, 14:34

[quote="dorosłe dziecko Poza tym wielu zapewne kojarzy aseksualizm z antyseksualizmem, czyli postawą pt. "seks jest zły". :wink:[/quote]

No i wielu nie może sobie wyobrazić życia bez seksu ;)

fonfeluch
mASełko
Kontakt:

Post autor: fonfeluch » 17 sie 2007, 19:36

Ci co coś mają do nas, :), nie są ludźmi bardziej niż my, a co do autorytetów, to jak mogą kogokolwiek pouczać jeżeli wiedzą nie więcej niż my, a wiedzieć mogą tylko to co jest i nam dostępne:))??, tymczasem bez zastanowienia powtarzają oni (autorytety) to czym zostali zaindoktrynowani, powtarzają to czego skutkiem są liczne nisze w jakich mogą się oni panoszyć i dzięki którym mogą zarabiać, itd.
lubie cytat z goethego: Miej nawet mały rozum, ale swój. :))

mam nadzieję że nie wyraziłęm się zbyt zagadkowo :))
pozdrowionka i ciacho dla ciebie, któr(y/a) to przeczytał(eś/aś)

:ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto:
zajrzyjcie http://www.youtube.com/fonfeluch
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
możliwe że jesteś zainteresoanya przyłączeniem do grupy aseksualistów na youtube jak tak to klik klik:
http://www.youtube.com/group/aventube :)
pozdrochy
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
świat jest o wiele ciekawszy/bogatszy gdy nam się zdaje że nikt nie pa3y --- Kofta

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek

Duże zainteresownie aseksualizmem w Internecie

Post autor: DZIEWICA8 » 21 sie 2007, 13:32

A ja mimo wszystko cieszę się z tego zainteresowania aseksualizmem. To ważne, że coś się dzieje, ze ktoś się tym w ogóle zainteresował. Wiem, że ludzie nas nie rozumieją i nie akceptują. Jednak aż tak bardzo się tym nie przejmuję. Dziś wiem już czego chcę od życia i nie zamierzam naginać się pod dyktando innych. Wydaje mi się, że to jest jeszcze za wczeście, aby ludzie nas zrozumieli, bo askesualizm to jeszcze wciąż nowe i nie do końca zbadane i poznane zjawisko. Nie wiem natomiast, czy kiedyś ludzie nas zaakceptują. Myślę, że zawsze znajdą się tacy, którzy tego jednak nie zrobią.
Nie wiem, czy zauwżyliście, co stało się z postrzeganiem homoseksualizmu. Jeszcze jakieś 40 lat temu, był on uważany za zboczenie kwalifikujące się do leczenia, a dziś jest on uznawany za jedną z orientacji seksualnych. Nikt nie stara się już leczyć homoseksualistów, mają oni pewne prawa np. do ślubów w Holandii, a homofobia lub nietolerancja wobec homoseksualistów są dziś uważane za coś złego. Może podobnie będzie także z aseksualizmem, tylko potrzeba do tego trochę więcej czasu?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8

Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba » 21 sie 2007, 16:51

Pewnie ludzie to zaakceptują jak będziemy już na emeryturze :mrgreen:

dzola007
strASzydło

Post autor: dzola007 » 4 paź 2008, 00:20

a ciekawe czy to ze nie lubie śledzi tez jest powodem do dyskryminacji... co za naród... :shock:

Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS

Post autor: Piorun » 4 paź 2008, 11:18

Nie lubienie śledzi to ZUO i musi podlegać izolacji i leczeniu. Ruchowi antyśledziowemu mówimy zdecydowane NIE! :mrgreen: :lol2: :mrgreen:

W sumie to dziwi mnie to wszystko.
Nadmiar sexu - źle, aseksualizm - jeszcze gorzej...
Panuje jakiś taki trend do uśredniania i szufladkowania wszystkiego...

Każde odchylenie od statystyki jest ZUE - uśrednionymi ludźmi o średniej inteligencji łatwiej sterować i łatwiej wepchnąć ich w uśredniony konsumpcjonizm.
Współczesny człowiek musi być sexualny, socjalny, mieć komórkę, samochód i pić jogurty z super dużych owoców...
WSZYSCY tak robią i ty też musisz... :thmbdown:

Panie Boże, zatrzymaj Ziemię, ja chcę wysiąść...

dzola007
strASzydło

Post autor: dzola007 » 5 paź 2008, 00:53

no i jak mam komus powiedziec ze jestem asem jak nawet za śledzie jestem napiętnowana..? :cry:

STELLA*
starszASek

Post autor: STELLA* » 5 paź 2008, 09:00

ja tez nie lubie sledzi tzn nie lubialam bo teraz jestem wege wiec zwierzat nie jem.... ale z tego co pamietam sledzie na wigilie byly nie do przezycia brrr

dzola007
strASzydło

.

Post autor: dzola007 » 6 paź 2008, 12:52

nie wiem czy ktos to czytal: wczoraj w interi przeczytalam ze Mandaryna jest aseksualna,autor chyba nie wiedzial co pisze,jego zdaniem jest tak poniewaz najmniejsza liczba irteunautow chciala by sie z nia przaspac... Faktycznie ludzie nie maja pojecia o co w tym chodzi

Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS

Post autor: Piorun » 6 paź 2008, 13:15

No wiesz, głupich nie sieją, sami jakoś się tak pojawiają.

dzola007
strASzydło

Post autor: dzola007 » 6 paź 2008, 13:59

sęk w tym ze oni tez tak o nas mysla albo czasem gorzej

Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba » 6 paź 2008, 18:31

Mnie akurat g**** obchodzi co o mnie myślą :roll:

dzola007
strASzydło

Post autor: dzola007 » 7 paź 2008, 01:24

mnie tez to obchodzi tyle samo tylko jest mi przykro ze ich glupota jest uzasadniona w przeciewienstwie do naszej :mrgreen:

ODPOWIEDZ