Duże zainteresowanie zjawiskiem aseksualizmu w Internecie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Viktoria Marie
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2008, 21:43
Lokalizacja: Płock

Post autor: Viktoria Marie »

ja już mam dośc poniżania każdego człowieka ze względu na jego seksualnośc, jej brak,jego stroju czy religii ... ja taka nie chcę być i nie będę.
Nie zmienię nikogo poglądów,najwyżej mogę zmienić swoje. Na razie są pozytywne :D
Większość nas nie zaakceptuje,ale my przecież akceptujemy seksualnych xD A najbardziej marudni okazują isę chyba NIEKTÓRZY seksualni hetero ... myślą,że świat stałby się lepszy,gdyby "innych" odzieliłby się szerokim murem.
Zdenerwował mnie jedynie opis aseksualizmu jako "mody,która w krótce przeminie" ...

Ja chcę być spostrzegana przez to,jaka jestem,co robię,jakie mam zainteresowania,a nie dlatego czy uprawiam seks czy nie.
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Eee, nic nowego, powtarzają stare, generalizujące teksty.
I po ch... ta fotogaleria? xD
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Żeby pokazać, co tracimy? :P
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Taaak, rzeczywiście. Ten facet, chyba na trzecim zdjęciu, po prostu wymiata. Zgadzam się z jakimś tam komentarzem pod spodem, że wygląda co najmniej dziwnie i jakby "go ktoś za łeb ciągnął".
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
wilczek
pASibrzuch
Posty: 286
Rejestracja: 17 lip 2007, 18:46

Post autor: wilczek »

Może to trochę głupie pytanie (zważywszy że już trochę na tym forum siedzę), ale nadal nie rozumiem tej kwestii - my walczymy o jakieś prawa? Chcemy być uznawani za orientację seksualną? Mnie osobiście to nie za bardzo się podoba - jest mi dobrze tak jak jest. Widziałem wcześniej propozycję stworzenia jakiegoś stowarzyszenia. Może i ciekawie by było, więcej ludzi by się o nas dowiedziało, może więcej by się na forum zalogowało - im więcej tym weselej. Ale to chyba wszystko. Nie chcemy chyba organizować parad równości czy czegoś w tym stylu prawda? Może się mylę?!
Samiec Alfa 8)
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Wilczek, niektóre ASy uznają aseksualność za orientację, niektóre nie - twórcy podobnych "artykułów" nawet mogą o tym wiedzieć. Ale to jest taki styl brukowy styl pisania. Łooo, aseksualni wkraczają do Polski, łooo, wielki ruch, łooo, walka o prawa.. Nieważne, że to średnio zgodne z prawdą. Grunt, że brzmi dramatycznie i aż się prosi o komentarze :P
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Kurcze, zawsze myślałem że brak jakiejś potrzeby (poza tymi niezbędnymi, typu jedzenie) to tylko zysk - w stylu "nie lubię słodyczy - ergo nie kupuję słodyczy - ergo mam więcej kasy na co innego".
I nie rozumiem czemu "seksualni" chcą mi udowadniać że coś niby tracę :?

Gdybym był seksualny, przy moim pustelniczym trybie życia i nikłych zdolnościach interpersonalnych TO był by problem.

Potrzeba (odpukać silna) i brak możliwości jej zaspokojenia - to dopiero ból

Prawa? A czy ktoś coś komuś narzuca?
Owszem, przydało by się więcej tolerancji (np dla tych co spluwają na hasło"walentynki"), ale tego prawem się nie załatwi
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: Jolina »

A może niektórzy tak się nakręcają bo aseksualizm jest stosukowo "młody" pojęciowo?
Zdąrzyli już ogarnąć homoseksualistow, jakoś tam im idzie z transseksualistami, wszyscy zadowoleni a tu nagle bum! następni wychylają się z dziury!
Nawet moja koleżanka, zdeklarowana lesbijka, stwierdziła że coś jej tu nie pasuje, no bo jakto tak? wcale? nic? :mrgreen:

ale spoks, my Dears, do marszów równości jeszcze daleko 8)
udanej wieczności-J
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: Jolina »

ps. Piorun, zgadzam się - nikt nikomu niczego nie narzuca wiec może warto odpuścić z tymi "prawami"

Żeby dodać coś do swojej wypowiedzi można używać opcji "zmień" zamiast tworzyć nowy post.
udanej wieczności-J
Awatar użytkownika
Antymidas
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 5 sty 2009, 18:48
Lokalizacja: wschód

Post autor: Antymidas »

Piorun pisze:
Gdybym był seksualny, przy moim pustelniczym trybie życia i nikłych zdolnościach interpersonalnych TO był by problem.
Oj to prawda coś o tym wiem.
Awatar użytkownika
VojciechSV
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: VojciechSV »

Dla mnie aseksualizm to po prostu styl życia i nie potrzeba mi robienia z tego wielkiego szumu. Starczy być tylko rozpoznawalnym w najbliższym otoczeniu. Jestem przeciwny, żeby robić z tego jakąś orientację. Będę zadowolony jak Asy indywidualnie będą osiągać sukcesy prywatnie i zawodowo, ale nie jako orientacja zebrana w grupie. Trzeba zadać sobie pytanie czy Wy chcecie to robić na pokaz?
Gdyby nas za to krytykowali, że jesteśmy inni nic im do tego. Jeśli posiadasz argumenty stosowne do tego, że jesteś Asem i umiesz się obronić nimi przed krytyką nie potrzeba należeć do żadnej orientacji Asów. Takie forum jak tu jest (co mnie niezmiernie cieszy) jest wystarczające dla nas. Dzięki za uwagę : )
enjoy the silence
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

@VojciechSV

Aseksualność to nie jest styl życia ;) Bo styl życia można zmienić.
Awatar użytkownika
VojciechSV
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: VojciechSV »

#Gizmo
Powiem inaczej: aseksualizm to "styl mojego życia", którego nigdy nie zmienię. Jakaś część osób chce, żeby stworzyć z tego orientację. A co za tym idzie trzeba będzie stworzyć prawa czy coś w tym stylu co moim zdaniem nie każdy może zaakceptować. Nawet jakby takie coś powstało to dla mnie priorytetem byłoby nie uprawianie seksu. Chcę mieć dziewczynę i pragnę, żeby ona to rozumiała i podzielała to. A reszta moim zdaniem trochę ograniczałaby każdego z nas. Wiem, że popełniłem błąd nazywając ogólnie to stylem życia, ale warto też zachować coś z własnego życia. A dla Ciebie bycie Asem co oznacza?
Dzięki za odp : )
enjoy the silence
Delirium
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 lut 2009, 21:49
Kontakt:

Post autor: Delirium »

Te komentarze są faktycznie dość oryginalne.
Np. "mają smutne życie, wszystko na odległość, nikt ich nie przytuli, bo tego nie chcą".

Chyba ludzie znają nas lepiej od nas samych.
Bo jak aseksualni, to już nawet ręki na przywitanie nie podadzą.
Czyżby więc podanie ręki czy przytulenie było objawem popędu płciowego?
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
ODPOWIEDZ