Dzieci

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Dzieci - jak?

począć metodą naturalną - tyle się można poświęcić
48
27%
zapłodnienie in vitro
2
1%
adopcja
29
16%
wystarczą dzieci w nabliższej rodzinie - geny i tak będą żyły
11
6%
nie czuję w ogóle potrzeby wychowywania młodego pokolenia
88
49%
 
Liczba głosów: 178

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Nie chcę mieć dzieci!

Post autor: DZIEWICA8 »

Zaznaczyłam ostatnią odpowiedź! Nie chcę mieć dzieci! Denerwują mnie, nie lubię ich i nigdy ich nie lubiłam. Chciałabym osiągnąć coś w życiu, być kimś, a nie tylko podcierać cuchnące tyłki, zmieniać zasrane pieluchy i wysłuchiwać po nocach płaczu dziecka, albo dla dziecka rezygnować z własnych planów i przyjemności! Żadnych dzieci , NIE! ( :? :x :P :oops: :evil: :!: :|
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Zwiastun Nocy
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:49

Re: Dzieci

Post autor: Zwiastun Nocy »

chcialem miec "ksiezniczke" :rozowe: czyli corke :P
ale chyba jestem zdecydowany na nie
Awatar użytkownika
bestia
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Dzieci

Post autor: bestia »

Uwielbiam dzieci, ale to tak ogromna odpowiedzialność, że nie wiem, czy takiej roztrzepanej osobie jak ja powinno się powierzyć chociaż jedno :D
Nie zależy mi na urodzeniu własnego dziecka, ale bardzo bym chciała wychować conajmniej jedno, a najlepiej całą gromadkę. Mogą być cudze, przygarnę wszystko :mrgreen: . A jeśli nie uda mi się żadnego dzieciaczka adoptować, to będę rozpuszczała do ostatnich granic wszystkie maluchy w rodzinie :xmrgreen:
hej kokolorum ;D
Awatar użytkownika
ladybug83
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2007, 23:02

Re: Dzieci

Post autor: ladybug83 »

Hmmm...to poważna sprawa...chodzi o małego człowieczka. To jest ogromna odpowiedzialność. Napewno nie zdecyduję się urodzić dziecka; o tym byłam już przekonana mając 11 lat...i przez kolejne 12 nic się nie zmieniło. Natomiast nie wykluczam adopcji z tego względu, że jest wiele niekochanych dzieci, które cierpią...nie mają szans na właściwy rozwój. To jest okrutna rzeczywistość; nikt nie zasługuje na życie bez miłości. Jeśli znalazłabym odpowiedniego partnera, który zaakceptowałby moją decyzję, zdecydowałabym się na adopcję.
"It's like you're a drug, It's like you're a demon I can't face down..."
Awatar użytkownika
bestia
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Dzieci

Post autor: bestia »

jest wiele niekochanych dzieci, które cierpią...nie mają szans na właściwy rozwój.
No właśnie, dla mnie to jest najważniejszy powód do adopcji, chociaż nie jedyny. Problem z tym odpowiednim partnerem. Skąd go wykombinować? :D A jak się nie znajdzie, to czy jest szansa na adopcję przez samotną osobę? Przecież dzieciom będzie lepiej z samotnym rodzicem niż bez żadnego. Niestety, prawo chyba widzi to inaczej.
hej kokolorum ;D
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Dzieci

Post autor: clouds clear »

Tez zastanawialam sie nad " samotnym" rodzicielstwem (adpocja oczywiscie).Obilo mi sie o uszy, ze jesli osoba, ktora chce w pojedynke adoptowac dziecko spelnia kryteria finansowe tonie ma problemu, ale nie wiem ile w tym prawdy :| :|

Naturalnie sama jestem jeszcze za mloda na mame, ale nie odrzucam tego pomyslu na przyszlosc :D :D , stad moje zainteresowanie .
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
bestia
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Dzieci

Post autor: bestia »

Do czasu, gdy się odpowiednio zestarzejesz, może zmieni się prawo na naszą korzyść? :xmrgreen:

A co wiecie o rodzinnych domach dziecka? Czy one mogą być prowadzone przez niezależnych dwoje ludzi, czy to musi być małżeństwo, żeby rodzinka była bardziej "prawidłowa"?
hej kokolorum ;D
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Dzieci

Post autor: clouds clear »

Polecam strone http://www.rdd.pl/ mozna tu znalezc obowiazujace ustawy i akty prawne.
einmal ist keinmal
Salomea

Re: Dzieci

Post autor: Salomea »

Rodzinne domy dziecka mogą prowadzić chyba tylko małżeństwa. :?

---
Artykuł 1141 §1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi: "Przysposobić może osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych, jeżeli jej kwalifikacje osobiste uzasadniają przekonanie, że będzie należycie wywiązywała się z obowiązków przysposabiającego". A więc adoptować może małżeństwo bezdzietne, bądź posiadające własne dzieci lub też osoba nie będąca w związku małżeńskim. :D :D
Awatar użytkownika
ladybug83
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2007, 23:02

Re: Dzieci

Post autor: ladybug83 »

Niestety samotne osoby mają niewielkie szanse na uzyskanie zgody na adopcję...Panuje przekonaie, że prawidłowy rozwój może zapewnić dziecku tylko standardowy model rodziny. Choć nie do końca się z tym zgadzam, takie są realia. :cry:
"It's like you're a drug, It's like you're a demon I can't face down..."
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Dzieci

Post autor: Nooki »

poszedlem po odpowiedzi nr 5: wogule i ani troche. z jednej strony moze nie dojrzalem a z drugiej strony ni odczuwam chociazby checi. jesli dziecko to naturalnie, jesli naturalnie to nie w tym wcieleniu. Moz4e jakas przemiana za 50 lat dla zachowania genów?! wszystko co jest male ryczace, krzykliwe, badz co 2godziny smierdzi kupa jest irytujace i drazniace. moze to podchodzi pod psychoze ale zawsze jest to wyjscie i brak jakiejkolwiek checi dazenia do zblizen!!!
Now I know,
only I can stop the rain
Salomea

Re: Dzieci

Post autor: Salomea »

ladybug83 pisze:Niestety samotne osoby mają niewielkie szanse na uzyskanie zgody na adopcję...Panuje przekonaie, że prawidłowy rozwój może zapewnić dziecku tylko standardowy model rodziny. Choć nie do końca się z tym zgadzam, takie są realia. :cry:
Zawsze można zmienić kraj. :rozowe: :wink:
Maleństwo
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:00

Re: Dzieci

Post autor: Maleństwo »

nienienie, nie że masz szanse, powinnaś czuć się w obowiązku względem społeczeństwa :mrgreen: :diabel: wzorowy model rodziny wg. lpru chyba to 2+4, z tym, że mąż utrzymuje rodzinę a żona wychowuje dzieci i pierze skarpety. jakieś darmowe bilety do kina za to mają być? (:
Salomea

Re: Dzieci

Post autor: Salomea »

Czyli 2 jamniki i dwoje ludzi nie mogą być? A to pech. :wink: :mrgreen: :wampir:
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Dzieci

Post autor: Ola »

Zaznaczyłam ostatnią opcję, bo już teraz czuję, że nie nadaję się do macierzyństwa. Wnerwiają mnie dzieci, ich płacz, wymuszenia na swoich rodzicach czegoś za pomocą ów płaczu, itp. Nie wyobrażam sobie siebie w roli matki, to ogromna odpowiedzialność! Mogłabym jej nie sprostać...

Natomiast jestem za adopcją dzieci przez tych, którzy chcą je mieć :) Jest przecież tyle niekochanych i porzuconych dzieci w domach dziecka. Po co mamy niepotrzebnie się rozmnażać? Jest nas już ponad 6mld! Niedługo zabraknie dla nas miejsca i jedzenia...
ODPOWIEDZ