Enneagram - osobowość

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jakim jesteś typem osobowości wg enneagramu?

1 - prefekcjonista
22
7%
2 - dawca
9
3%
3 - zdobywca
6
2%
4 - indywidualista
127
43%
5 - obserwator
83
28%
6 - lojalista
5
2%
7 - entuzjasta
15
5%
8 - szef
11
4%
9 - rozjemca
20
7%
 
Liczba głosów: 298

Virgo
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2007, 17:34

Enneagram - osobowość

Post autor: Virgo »

Enneagram to 'nauka' zajmująca się typologią osobowości. Nie wiem czy zetknęliście sie wcześniej z nią, aczkolwiek jest naprawde warta zwrócenia na nią uwagi. Po pierwsze dlatego, że jest wiarygodna i można sie z niej dużo dowiedzieć nt zachowań ludzi i osobowości człowieka w ogóle.

Ciekawi mnie czy osoby postrzegające siebie jako aseksualni, bądź będący aseksualnymi w 100 procentach są tymi samymi typami osobowości wg enneagramu, lub typami zbliżonymi do siebie. Jakie cechy osobowości zbliżają ludzi do tego bieguna jakim jest aseksualność?
Mi osobiście enneagram pomógł w zrozumieniu siebie, być może Wam też pomoże.

Zapraszam na str www.enneagram.pl gdzie znajduje sie test. W internecie jest też pare str na ten temat, gdzie są także dosyć obszerne opisy typów, są też dwie znane książki (m.in. książka Helen Palmer)

Zachęcam do zrobienia testu i 'zagłosowania' w ankiecie.
A także do podzielenia się wrażeniami co do samego enneagramu.
Awatar użytkownika
shevandell
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2007, 01:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: shevandell »

Dziewiątka :)

Do kroćset, to ma ręce i nogi. Sporo pokrywa się z tym, co sama na swój temat wykoncypowałam, zawsze myślałam o sobie jako o mediatorze, a nie przywódcy (brrr), więc "rozjemca" pasuje w sam raz. Zwłaszcza "dziewiątka w milosci", co mnie akurat trochę martwi :( ale za jakis czas zrobię sobie ten test ponownie, bo w takich psychozabawach sporą rolę odgrywa aktualny stan ducha. "Szefa" raczej ze mnie nie będzie, ale może jakies inne zwierzę :)
Stupid Ring, stupid Quest, stupid Fellowship.
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Kuba »

No...

Już kiedys się w to bawilismy ale nie szkodzi

http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... ight=#5942

Jak robilem test poraz pierwszy na poczatku pazdziernika moj wynik byl 5w4 i pamiętam że moja reakcja na opis byla taka że strach sie bać - wszystko sie zgadza. hehe...

Dzisiaj wyszlo mi 9w8 - "Komfortowy" - i tez sie da podpasowac. Albo moja psychika ewoluuje albo ten test jest troche niedopracowany. Jestem ciekaw co mi wyjdzie za pare tygodni jak juz zapomne o swojich odpowiedziach. :wink:
Epikurejczyk
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2007, 22:12

Myers-Briggs Type Indicator (MBTI)

Post autor: Epikurejczyk »

Zdecydowanie wolę Myers-Briggs Type Indicator (MBTI):

http://en.wikipedia.org/wiki/Myers-Brig ... _Indicator

Jakby ktoś pytał, to jestem INTJ.
Kto zaś mówi, że jeszcze nie pora filozofować, lub że pora już minęła, podobny jest do mówiącego, że jeszcze nie pora być szczęśliwym lub że pora ta już przeszła.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Gizmo »

5w4, w MBTI - INTJ
I jeszcze raz - nie sądzę, żeby był jakiś związek między A-orientacją i cechami osobowości, gustem kulinarnym, kolorem oczu itd, itp.. :wink:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: magellan »

hej Virgo - witam na naszym forum :wink:

no i oczywiscie :ciasto:

pisze tu do ciebie, bo mnie troszke to zastanowilo, dlaczego akurat startujesz tu u nas z dosyc dokladnym opisaniem enneagramu, z ankieta, z podawaniem linka do innej strony, zachecania do ksiazek (przez ciebie podane -> Helen Palmer), no i ewentualnego zrozumienia nas samych za pomoca owego enneagramu. :wink:

napisz moze cos o sobie, kim i dlaczego tu jestes. :wink:

prosze nie zrozumiec mojego tekstu jako "osobisty napad na twoj temat czy tez na ciebie" - jako admin jestem tym zainteresowany, kto tu u nas pisze, i dlaczego akurat taki temat jako pierwszy wybiera. :wink:
Virgo
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2007, 17:34

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Virgo »

Jestem 5tką w ennea ;)
a tak na poważnie to interesuje sie psychologią i ciekawi mnie osobowość człowieka, moim zdaniem jednak niektóre tytpy wg ennea mogą mieć tendencje do aseksualności, inne nie (jak np ósemka)... Trzeba jednak mieć troche więcej wiedzy nt enneagramu aby móc dostrzec pewne zależności...
Jestem na forum aby dowiedzieć się więcej nt tego 'problemu' jakim jest aseksualność. Taki temat powstał akurat bo to mnie ciekawi, nie jestem osobą która lubi uzewnętrzniać swoje prywatne sprawy, dlatego nie wiem czy będę tutaj o takowych pisać. Podałam książke, bo być może ktoś zechciałby dowiedzieć sie czegoś więcej nt tej typologii i aby nikt nie kojarzył tego z horoskopem czy numerologią....


Pozdro
Salomea

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Salomea »

Gizmo pisze:I jeszcze raz - nie sądzę, żeby był jakiś związek między A-orientacją i cechami osobowości, gustem kulinarnym, kolorem oczu itd, itp.. :wink:
Serio? A ja już chciałam gromadzić fundusze na badania. :wink: :mrgreen: :wampir:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Kuba »

Counselor Idealist (INFJ) w MBTI

Doradca idealista - co jest chyba bliskie 9tce ennegramie
Panzerfrau
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2006, 23:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Panzerfrau »

Kiedyś zrobiłam ten test i bardzo mi się spodobał. W moim przypadku dużo w nim prawdy ^^
MNie wyszło 4w5 ^^
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: ewutek »

Jestem 5w4 ISTJ.

P.S.: Virgo to moja koleżanka z Forum enneagramu ;)

EDIT: 5w6. ;)
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2007, 23:01 przez ewutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Agnieszka »

A ja chciałam wtrącić nie na temat, zauważając, że fajnie, że Ewutek wróciła - boje z sesją zakończone sukcesem? :D

:ciasto:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: ewutek »

Ewutek się cieszy, ze Agutek się cieszy :mrgreen:
...zawaliłam pierwszy termin (w ogóle nie zjawiając się na egzaminie ze specjalizacji) i teraz przeżywam egzystencjalne męki "jak mogłam?" :| :)
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Ola »

4w5, 99% zgodności O_O (szok)
Virgo
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2007, 17:34

Re: Enneagram - osobowo¶æ

Post autor: Virgo »

o, cześć ewutek :)
ODPOWIEDZ