Pachnidło

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
ladybug83
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2007, 23:02

Pachnidło

Post autor: ladybug83 »

Mam pytanko :D Oglądaliście lub czytaliście "Pachnidło"? (Ja jeszcze nie, ale mam zamiar):D

Jeśli tak to jakie emocje wzbudził w Was film lub książka????
"It's like you're a drug, It's like you're a demon I can't face down..."
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Pachnid³o

Post autor: clouds clear »

Skradlam z sieci, ale jeszcze nie widzialam.Opinie znajomych pozytywne( co do filmu), ksiazki nie czytalam, ale wpierw mam zamiar wlasnie na nia sie polasic :wink: :wink: Film to pewnie kolejny komercyjny s.h.i.t. :wink: :wink:
einmal ist keinmal
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Pachnid³o

Post autor: Agnieszka »

Filmu nie widziałam, książki nie czytałam. Książkę zamierzam przeczytać, filmu nie zamierzam obejrzeć ;)
Generalnie, jeśli wokół jakiegoś obrazu jest zbyt dużo zamieszania, reklamy, szumu itp., od razu mnie to zraża i odnoszę wrażenie, że to takie trochę wiele hałasu o nic, a kampania to taka zasłona dymna ;) Może za dwa lata, jak dadzą w telewizji :P Póki co jestem tak bombardowana 'Pachnidłem', że po prostu nawet gdyby mnie końmi próbowali do kina zaciągnąć, to bym nie poszła. :p W gazetach Tykwer albo Whishaw, w księgarniach wysyp reedycji książki, wywiady, recenzje... Kooooszmar ;)
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pachnid³o

Post autor: Gizmo »

:arrow: Agnieszka
Heheh, dziwnym trafem mam takie samo podejście :wampir:. Kolejne maile/reklamy "koniecznie to zobacz!.." coraz bardziej mnie irytują i odwlekają obejrzenie filmu o następne pół roku :mrgreen:.

/podobne zamieszanie było wokół "Wyznań gejszy", całe szczęście przeczytałam ową świetną książkę długo przed premierą filmu, bo po obejrzeniu tej potwornie kiczowatej i mdłej ekranizacji już bym jej nie tknęła./
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Pachnid³o

Post autor: clouds clear »

Najwiekszym kiczem ostatnich miesiecy jest chyba film "Diabeł ubiera sie u Prady" .Taki szummmmmmmm i taki niewypał...... :lol: :lol:

Osobiście wole jednak kino niezależne.Nic nie smakuje tak jak niskobudżetowy film oglądany w galerii z pozycji podłogi, tudzież w zatęchłym kinie.Taki film, po którego obejrzeniu człowiek przez godzine milczy , bo natłok mysli nie pozwala mu na sprawną wypowiedź :wink: :wink: :mrgreen:
einmal ist keinmal
Salomea

Re: Pachnid³o

Post autor: Salomea »

Ja również nie czytałam książki, filmu też nie obejrzę, bo tak. :P :wampir: :wink:
Awatar użytkownika
ladybug83
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2007, 23:02

Re: Pachnid³o

Post autor: ladybug83 »

/podobne zamieszanie było wokół "Wyznań gejszy", całe szczęście przeczytałam ową świetną książkę długo przed premierą filmu, bo po obejrzeniu tej potwornie kiczowatej i mdłej ekranizacji już bym jej nie tknęła./[/quote]


Czytałam książkę; niesamowicie wciągająca, natomiast filmu nie oglądałam...i chyba na szczęście :)

Jeśli chodzi o "Pachnidło", to faktycznie jest sporo szumu. Mnie ciekawi najbardziej jak reżyser ukazał zapach. Jest to dość trudne do oddania na ekranie.
"It's like you're a drug, It's like you're a demon I can't face down..."
Salomea

Re: Pachnid³o

Post autor: Salomea »

Gizmo pisze:/podobne zamieszanie było wokół "Wyznań gejszy", całe szczęście przeczytałam ową świetną książkę długo przed premierą filmu, bo po obejrzeniu tej potwornie kiczowatej i mdłej ekranizacji już bym jej nie tknęła./
Też o wiele bardziej wolę książkę, film mnie rozczarował. :roll:
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Pachnid³o

Post autor: Ola »

Film oglądałam, książki nie czytałam (może kiedyś...)

Film jest nawet całkiem ciekawy i interesujący. Końcówka filmu mnie nauczyła, czym naprawdę jest "zaskakujące zakończenie" :lol:
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pachnid³o

Post autor: Parkinson »

książki nie czytałem a film heh no cóż taki do obejrzenia zapowiadał się znacznie ciekawiej może za jakiś czas znowu go obejrzę i lepiej się mu przyjże ale zarazie to według mnie "ma swoje wewnętrzne fuj"
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Pachnid³o

Post autor: Ardelia »

Pachnidlo?
wspaniale rumaki, dostojny Alan Rickman...
swietnie sie bawilam, wyobrazajac siebie w roli jego corki Laure. :mrgreen:
a za najbardziej udana role uwazam perfumiarza ktorego rozkosznie odegral Dustin Hoffman. :D
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
shevandell
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2007, 01:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pachnid³o

Post autor: shevandell »

Ardelia pisze:Pachnidlo?
wspaniale rumaki, dostojny Alan Rickman...
Książka mnie jakoś zmęczyła, ale na film pewnie się wybiorę chociażby dla samego Alana Rickmana. Film z jego udziałem nie może byc kiepski :)
Stupid Ring, stupid Quest, stupid Fellowship.
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Pachnid³o

Post autor: Ardelia »

shevandell pisze:Książka mnie jakoś zmęczyła, ale na film pewnie się wybiorę chociażby dla samego Alana Rickmana. Film z jego udziałem nie może byc kiepski :)
film jako taki moze byc (glowny bohater dla mnie jakos blady wyszedl, film w sumie zyje z postaci drugoplanowych i pejsazow). no ale Alan w oryginale to duze odszkodowanie. 8)
ksiazka dobra. rowniez polecam oryginal. :mrgreen:
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
ladybug83
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2007, 23:02

Re: Pachnid³o

Post autor: ladybug83 »

Skusiłam się i poszłam do kina :D :D Film mnie nie oczarował ani nie rozczarował :mrgreen: :mrgreen: Natomiast na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa :kocha: :kocha:...i Ben Wishaw :mrgreen: :mrgreen:
"It's like you're a drug, It's like you're a demon I can't face down..."
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Re: Pachnidło

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Pachnidło to chyba najlepszy film, jaki w życiu widziałam.Zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że jeszcze przez 2 tygodnie o nim myślałam.
Świetnie nagrany,Ben też bardzo mi się spodobał :D ,napięcie od samego początku,piękne krajobrazy...Zaczęłam interesować się tematyką XVIIIw dzięki temu filmowi. Do kina poszłam pierwszego dnia, reklam nie widziałam i
i spodziewałam się jakiegoś romansidła :roll: a tu taki szok!Uwielbiam thrillery! Książkę też przeczytałam, ale film chyba jednak lepszy. Mam książkę Roberta Lohra "Szachista". Porównywana do "Pachnidła"...Ale jeszcze nie czytałam.

:wink:
ODPOWIEDZ