Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: dimgraf »

Jest jeszcze jeden powód, od którego mogą wypadać włosy. Nadużywanie środków do pielęgnacji włosów. Dwa: żelazo oraz cynk przyjmowane w produktach spożywczych działają o wiele lepiej niż te wszystkie suplementy.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Motylciemny »

dimgraf pisze:żelazo oraz cynk przyjmowane w produktach spożywczych działają o wiele lepiej niż te wszystkie suplementy.
No tak ale ja na przykład nie jem ani ryb,ani szpinaku,ani zielonych warzyw.
Generalnie nie jem nic co zawiera żelazo więc ja musiałam po prostu cos łykać.
again

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: again »

dimgraf pisze:Dwa: żelazo oraz cynk przyjmowane w produktach spożywczych działają o wiele lepiej niż te wszystkie suplementy.
Oczywiście, że wszystko co naturalne jest lepsze.
Jednak z mojej strony mogę powiedzieć tyle: przyjmując witaminy i sztuczne, i naturalne, nie widziałam ani nie odczuwałam absolutnie żadnej różnicy i nie mówię tutaj tylko o włosach, ale o ogólnym stanie organizmu. Mimo wszystko, zawsze wybiorę produkt jak najbardziej naturalny niż sztuczny.
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: 89aneta »

ja mam bzika na punkcie kosmetyków a szczególnie do włosów, które mam cienkie i łamliwe więc kupuje maseczki, odżywki do spłukiwania, bez spłukiwania, balsamy, niestety to wszystko kosztuje, a pensja niska :(
Awatar użytkownika
Kerrigan
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Kerrigan »

Z reguły za dużo kupuję przypraw, bo zapominam sprawdzać co mam a czego nie, a nie chcę by czegokolwiek mi brakowało.

Poza tym przy obecnej depresji mam strasznie niską samoocenę i czasem kupuję za dużo kosmetyków upiększających, rzeczy do makijażu lub ciuchów - mając nadzieję że coś z tego sprawi że znów poczuje się lepiej ze sobą.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: tymczasowy »

Ja kupuje od dawien dawna za duzo rodzynek. Odkad pamietam rodzynki staly u mnie na jednym z najwyzszych miejsc rankingu jedzenia. Nic sie nie zmienilo. Czlowiek sie robi bardziej stary i zaczyna kupowac rodzyny na kilogramy :lol:

@up
Po tym ile cie ostatnio czytam na forum moge zaryzykowac stwierdzenie, ze JEDYNE czego ci brak to powrotu normalnej samooceny. :aniol:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Pan_Prezes »

Książki i to do tego stopnia że mam ich ok.1500 z tego przeczytane może z 500.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Libra

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Libra »

Ja się odksiążkowiłam. Tak obfitych zbiorów nie miałam, ale był czas, że po wyplacie pozwalalam sobie na 2-3 książki miesięcznie- doszłam do etapu gdzie zaczął mi doskiwerać nadmiar, stopniowo oddawałam/sprzedawałam, teraz bazuje na zasobach bibliotecznych, jedynie na swięta zrobiłam sobie prezent :ksiażkowy 8)

Mam słabość do butów wciaż - i nie kupuję, bo lubię te ciut lepsze, ale cały czas rozmyślam...
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re:

Post autor: Warszawianka40+ »

Tehanu pisze:W nadmiarze...? Zdecydowanie buty, spódnice, torebki, świecidełka (biżuteria) i... joguryty (hmm... sama jestem zdziwiona, ale to fakt.
Ja to samo. Mam zwyczaj grasować po wyprzedażach i za bezcen kupować na zapas garderobę. Może dlatego, że dawniej nic nie było w sklepach i nie miałam się w co ubrać... Mam tym zawalone mieszkanie. Większość rzeczy jest nowa, nigdy nie noszona. Do tego kolekcjonuję biżuterię, mam ze 20 par kolczyków.
Jestem więc tak zwanym "chomikiem". Próbuję się wymieniać na olx, ale różnie to bywa.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2016, 18:42 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 3 razy.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Libra

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Libra »

Wciągnęłam się w szmateksy i mi ciuchów przybyło - ale jak tu sie oprzeć, jak niezniszczone, śliczne w moim rozmiarze i za 5 zł?
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Misio »

Niczego, bo zawsze oszczędzam ;) Jak cokolwiek kupuję to się spinam, by nie wydać za dużo kasy.
arta25
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 8 lis 2016, 16:57

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: arta25 »

Ja kupuję za dużo butów. Nie mam ich kiedy nosić, ale każde zakupy kończą się wizytą w sklepie obuwniczym...
deejay
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 30 kwie 2016, 00:38

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: deejay »

W zasadzie mogę powiedzieć, że wielu rzeczy mam w nadmiarze - biblioteczka na całą ścianę, koszule, kosmetyki, które kupuję, aby, choć na chwilę, zabić smutek, chandrę. Owszem, używam tych rzeczy, ale mam ich więcej niż potrzebuję. Uwielbiam zapachy, na tę chwilę mam 8 pełnowymiarowych flakonów perfum, mnóstwo próbek i odlewek. Nie byłoby w tym nic wielkiego, ale nie wiem, kiedy ja to wszystko zużyję. :D Czy to już zakupoholizm?

Postanowiłam kupować tylko e-booki, nie mam miejsca w domu na więcej papierowych książek.
Libra

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Libra »

Gadżety dla kotów, żarcie dla kotów, żwir dla kotów.

Zamówienie z zooplusa co miesiąc na 150 zł przychodzi
ODPOWIEDZ