Ciasto Tiramisu

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Ciasto Tiramisu

Post autor: DZIEWICA8 »

Niedawno byłam w pewnej lubelskiej kawiarni. Chciałam zjeść jakiś deser. Zobaczyłam, że w karcie menu jest wymienione wśród innych deserów także tiramisu. Było tam napisane, że jest to orginalny deser włoski. Od razu nabrałam wielkiej ochoty i smaku na to ciasto. Skojarzyło mi się to z tym naszym ciastem, którym siebie nawzajem obdarzamy. W mojej wyobraźni zobaczyłam właśnie to :ciasto: . Postanowiłam, że zaraz zamówię sobie tiramisu i poczuję jego smak w rzeczywistości, już, już zaczęłam się oblizywać. :D Przyszedł kelner i ja zamówiłam tiramisu. Niestety on powiedział, że tiramisu nie ma. :cry: Jednak ja nie daruję, pójdę jeszcze raz do tej kawiarni i znowu spróbuję. Może wtedy mi się uda. :wink: A może ktoś z Was jadł kiedyś to słynne ciasto?
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: Uluru »

Mniam, mniam, polecam. Jak dobrze zrobione - jest cudowne. Przynajmniej ja je bardzo lubię :ciasto: :D,
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: Ardelia »

DZIEWICA8 pisze:A może ktoś z Was jadł kiedyś to słynne ciasto?
tak, pyszne. smietankowo-kawowe, z rumem lub winem Marsala. :kocha:
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
o`connor
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:51
Lokalizacja: opole

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: o`connor »

pyyyyycha tyramisiu :xmrgreen:
przytul mnie życie...
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: Kuba »

Była dziś okazja wieczorem to sobie walnołem teramisu. Szef nas zabrał na grupowy obiad do restauracji. Jak zobaczyłem na liscie specjalności deser tiramisu to pomyślałem ze nie moge sobie odmowić. Taki oto zbieg okoliczności że w tym samym dniu powstał ten temat.

Powiem wam że troche takie aseksualne było :wink: Nie, nie. Żartuje. Napełnione było namiętnym smakiem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Ciasto Tiramisu

Post autor: DZIEWICA8 »

Kuba pisze :Była dziś okazja wieczorem to sobie walnołem teramisu. Szef nas zabrał na grupowy obiad do restauracji. Jak zobaczyłem na liscie specjalności deser tiramisu to pomyślałem ze nie moge sobie odmowić.
Och, Kuba to Ci się udało, że spróbowałeś ciasta tiramisu. Mi niestety się nie udało, bo dla mnie już tego ciasta zabrakło. :cry: Widocznie tego dnia do kawiarni przyszło dużo Asów i oni zjedli wszystko ciasto. Ja przyszłam tu już wieczorem i dlatego dla mnie już zabrakło. :cry: Jednak ja się poprawię. Pójdę do tej kawiarni rano, najlepiej tuż po jej otwarciu i wreszcie poznam ten tajemniczy asowy smak. :D Już zaczynam się oblizywać. Mniam, mniam! :P
DZIEWICA8
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 12:55 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: ewutek »

Tiramisu, które nauczyłam się samodzielnie "tworzyć" kształtem i konsystencją przypomina marcowe roztopy śnieżno-błotne... ale zaręczam, że smakuje jak Tiramisu :diabel:
Ale bym sobie teraz zjadła! :wt:
Maleństwo
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:00

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: Maleństwo »

daj przepis! (:
kurcze, marzę żeby zrobić tiramisu samej. już umiem ajerkoniak [:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: ewutek »

Przepis na klasyczne Tiramisu: http://www.mniammniam.pl/p.php?p=5854
[Jest ich w Sieci multum, w różnych wariantach smakowych:)]
Awatar użytkownika
bestia
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: bestia »

Pycha :kocha: :ciasto: :P :ciasto: :rozowe: :ciasto: :xmrgreen:
A jak się baardzo mocną kawę wymiesza pół na pół z Amaretto i w tym wymoczy biszkopty, a na każdą warstwę biszkoptów trochę kakao.... i kremik... Niebo na Ziemi :D

A wiecie, co znaczy "Tiramisu"? "Tira mi su"= "Ciągnie mnie w górę" (tak dosłownie), a w przenośni to chyba każdy, kto je jadł, się domyśla :D
hej kokolorum ;D
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: Honzol »

Tiramisu nie jadlem nie mialem tej przyjemnosci, ale po zapoznaniu sie ze skladnikami tego :ciasto: ...juz mi smakuje :D
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Ciasto Tiramisu

Post autor: DZIEWICA8 »

Nabrałam takiej ochoty na ciasto tiramisu, ze postanowiłam sama go upiec. Moja mama potrafi je piec i kiedyś już je upiekła, więc upiekłyśmy je razem. Było pyszne, takie soczyste, z biszkoptów przetykanych kremem ze specjalnego serka i z posypką na górze. Mniam, mniam. Palce lizać. :P Jadłam go razem z chłopakiem, z którym się od niedawna spotykam, i którego uważam wyłącznie za mojego kumpla. Chciałabym, żeby tak pozostało i może asowe ciasto w tym pomoże? :lol: :mrgreen: :xmrgreen:
Mimo wszystko nadal mam zamiar pójść jeszcze raz do kawiarni i znów zamówić ciasto tiramisu , którego poprzednim razem dla mnie już zabrakło.
DZIWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: ewutek »

DZIEWICA8 pisze:Nabrałam takiej ochoty na ciasto tiramisu, ze postanowiłam sama go upiec. [...]ciasto tiramisu
Tiramisu to deser, który się je na chłodno. Jedynym jego składnikiem, który można upiec są biszkopty (tylko po co, skoro można kupić gotowe?). :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Ciasto Tiramisu

Post autor: DZIEWICA8 »

ewutek pisze: Tiramisu to deser, który się je na chłodno. Jedynym jego składnikiem, który można upiec są biszkopty (tylko po co, skoro można kupić gotowe?
Ja jednak wolałam samodzielnie upiec biszkopty, niż kupić je w sklepie, ponieważ uważam, że wyroby zrobione samodzielnie są lepsze od tych kupionych w sklepie.
DZIEWICA8
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 12:57 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Ciasto tiramisu

Post autor: DZIEWICA8 »

Bardzo polubiłam to ciasto - tiramisu :ciasto: :kocha: , mogłabym je jeść ciągle. Mama je robi w domu, a ja je jem. W dodatku udało mi się w końcu pójść do tej kawiarni, w której wcześniej zabrakło dla mnie tiramisu. :ciasto: :kocha: Zjadłam go z wielkim smakiem: mniam, mniam. :P Naprawdę bardzo mi ono smakowało. Poszłam na to ciasto z chłopakiem, z którym się spotykam i przeprowadziłam z nim poważną rozmowę: "Tylko przyjaźń i nic więcej". Przy naszym asowym cieście, było mi naprawdę łatwiej o tym rozmawiać. :serce: :kocha: :D :ciasto: :D :kocha: :serce:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ