Myśli samobójcze

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek mieć myśli samobójcze?

Czas głosowania minął 16 mar 2007, 15:40

Tak
18
78%
Nie
5
22%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Mekazoid
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mekazoid »

Ja osobiście zaplanowałem sobie przebieg ewentualnego samobójstwa ale jak narazie nie widzę powodów do wprowadzenia go w życie.
Jednak gdybym na przykład dowiedział się że mam stwardnienie rozsianie lub inną chorobę która sprowadziła by moje życie do wegetacji raczej bym się długo nie wahał.
Trudno jednak jest to przewidzieć z dzisiejszej perspektywy.

ps.

Wprowadzić w życie plan samobójstwa , ciekawa gra słów :?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Taki mały oksymoron, nieprawdaż?
To trudne. Jeśli brać pod uwagę ewentualne niepowodzenie i pogorszenie własnej sytuacji.
Przy chorobach nieuleczalnych, polegającym na stopniowym zaniku funkcji życiowych przy jednoczesnej świadomości tego - alternatywą dla samobójstwa jest eutanazja.
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Myśli samobójcze

Post autor: willow »

w sumie mam non stop ehh...
Awatar użytkownika
Marie
łASuch
Posty: 163
Rejestracja: 24 lip 2009, 00:17

Re: Myśli samobójcze

Post autor: Marie »

Skąd ja to znam willow. Ale nie daj się, to takie zgubne. Mimo wszystko życie jest piękne. Piękne w swym skomplikowaniu i urozmaiceniu. Raz na górze, raz na dole. Tak mówię to, mimo że wielokrotnie "myśli" bywały... niestety bywają...
MS
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Myśli samobójcze

Post autor: willow »

Czekam aż raz będzie na górze, chociaż raz
Awatar użytkownika
Marie
łASuch
Posty: 163
Rejestracja: 24 lip 2009, 00:17

Re: Myśli samobójcze

Post autor: Marie »

Będzie. Nigdy nie wątp i nie trać nadziei.
MS
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Myśli samobójcze

Post autor: Artur_1988_as »

Zawsze, tylko nie mam jak eutanazji załatwić.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
siemielniane
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:13

Re: Myśli samobójcze

Post autor: siemielniane »

Miałam od dziesiątego roku życia. :( A teraz od roku lecę na prochach i mi przeszło!!! :D
Młody Werter
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 9 lut 2014, 23:24

.

Post autor: Młody Werter »

.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2014, 21:50 przez Młody Werter, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ehmeh
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2013, 21:44

Re: Myśli samobójcze

Post autor: Ehmeh »

Ja też miewałam różne myśli. Nigdy nie zdecydowałam się podjąć próby samobójczej. Kiedyś miałam takie przekonanie, że w moim życiu nie wydarzy się już nic dobrego, nic ciekawego, jestem skazana na monotonie życia codziennego, nie spotkam takich przyjaciół jakbym chciała ani nikogo kogo bym mogła pokochać. To było bardzo przytłaczające. Czułam się zablokowana, że nie mogę osiagnąć tego co bym chciała, zmienić cokolwiek. Od tego czasu wiele się zmieniło i wbrew temu co sądziła bardzo dużo się wydarzyło. Ostatnio nawet zaczynają się spełniać moje marzenia na które już straciłam nadzieję, o niektóre się sama postarałam a niektóre się spełniły same z siebie. Tamte moje myśli wydają mi się z perspektywy czasu trochę nieracjonalne, były wywołane stanem doła i porażką w pewnych życiowych sprawach, w końcu czy można twierdzić że nic nas dobrego nie spotka w życiu w wieku niespełna 20 lat, to chyba przesada. Ja wykorzystałam już chyba limit nieszczęść i teraz nastawiam się na jak najwięcej pozytywnych zwrotów akcji. Niestety pewne rzeczy przybrały taki obrót dopiero po kilku latach męczenia się, ale stopniowo jest coraz lepiej.
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Myśli samobójcze

Post autor: willow »

I ja myślę, że już zdecydowałam.
Awatar użytkownika
Nocny Pisarz
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 16 sie 2014, 22:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Myśli samobójcze

Post autor: Nocny Pisarz »

Nigdy nie miewałam takich myśli.

Ciesze się życiem i biorę je takie jakie jest :)
"Dzieci Nocy pozbawione snu, stają się potworami, które na co dzień widujesz w swoich koszmarach."
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: Myśli samobójcze

Post autor: alf86 »

.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2015, 02:51 przez alf86, łącznie zmieniany 1 raz.
TheAsd
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 22:25
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia

Re: Myśli samobójcze

Post autor: TheAsd »

Ja miałem nawet kilka planów. Pierwszy mój plan był taki, bym umarł z rozkoszy - chciałem wstrzyknąć sobie śmiertelną dawkę heroiny (heroina powoduje rozluźnienie mięśni). Jednak sprawdziłem, że prędzej bym odleciał, niż wstrzyknął taką ilość.
Potem stwierdziłem, że chcę umrzeć z rozmachem, mają być fajerwerki, ma być głośno, mogę cierpieć.
Obecnie planowanie mi przeszło, ale w zasadzie kwestia nadal jest otwarta.
ODPOWIEDZ