Dzień czystości

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Dzień czystości

Post autor: DZIEWICA8 »

Znalazłam w czasopiśmie Gość Niedzielny bardzo ciekawy tekst. Został on powtórzony także na stronie internetowej www.uzbawiciela.zg.pl/ Tekst zamieszcza poniżej i zapraszam do jego komentowania.
DZIEWICA8

"Dzień czystości zamiast walentynek
Zamiast walentynek młodzież w Stanach Zjednoczonych może obchodzić 14 lutego IV Dzień Czystości. Ta inicjatywa organizacji pozarządowej Liberty Counsel ma na celu "promowanie cnoty czystości w kulturze przesiąkniętej hedonizmem i libertynizmem seksualnym".
Obchody odbędą się m.in. w szkołach i kościołach. Młodzi, ubrani w koszulki z hasłami propagującymi czystość seksualną, będą rozdawali ulotki na ulicach.
Według informacji zawartych na stronie intrernetowej LifeSiteNews.com, młodzież jest obecnie wprost zalewana w szkole, telewizji i internecie zachętami do rozwiązłości i seksualnych poszukiwań, które są przedstawiane jako "normalne i dobre dla zdrowia", oraz do odrzucenia tradycyjnych wartości moralnych, aby "odkrywać swoją seksualność jak najwcześniej i jak najczęściej". Dzień Czystości ma służyć uświadomieniu niebezpieczeństw takiego prowadzenia się.
Rena Lindevaldsen, międzynarodowa koordynatorka obchodów Dnia Czystości, zwraca uwagę na dramatyczne skutki rozwiązłości wśród młodzieży. Co roku ponad 3 mln nastolatek w Stanach Zjednoczonych zaraża się jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową. USA są też w czołówce ciąż u nieletnich wśród krajów rozwiniętych, a także w liczbie młodych, którzy dokonują aborcji. 20 proc., a więc 260 tys. spośród 2,3 mln aborcji w Stanach Zjednoczonych, jest co roku udziałem nieletnich.
Lindevaldsen podkreśla, że problem ten jest bezpośrednim wynikiem załamania się społecznego przekazu wskazań moralnych. Dlatego "zalecamy uczniom wybór czystości seksualnej, aby zwalczyć uparte zachęty do rozwiązłości seksualnej, promowanej w telewizji, internecie, filmach, grach wideo i włączonych do niektórych programów wychowania seksualnego".
Według koordynatorki, także ci, którzy już rozpoczęli aktywność seksualną, mogą wrócić do życia w czystości. Pokażą w ten sposób "swoim kolegom, rodzicom, Kościołom, wspólnotom, prawodawcom i środkom przekazu, że nadszedł czas pozytywnej drogi w kulturze" - dodała.
Informacjeo Dniu Czystości można znaleźć na stronie internetowejwww.dayofpurity.org . Organizujący go Liberty Council zajmuje siępopieraniem wolności religijnej, życia w czystości i tradycyjnejrodziny. Działa od 1989 r.
(informacja zaczerpnięta z KAI)
Wpisał: ks. Duszek"
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Salomea

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Salomea »

A co to wspólnego z aseksualizmem? Celibat to nie to samo co aseksualność.
:P :lol: Poza tym mnie nie obchodzą żadne kościelne, czy religijne akcje, jestem ateistką i nie interesują mnie poczynania wierzących. :diabel: :wampir:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Gizmo »

O wiele bliżej mi do libertynów, niż do purytanów.
Według koordynatorki, także ci, którzy już rozpoczęli aktywność seksualną, mogą wrócić do życia w czystości.
Jakby seks był czymś nieczystym...
Rozwiązłość seksualna obecna w mediach z pewnością nie ma dobrego wpływu na młodzież, ale ci amerykanie przeginają w drugą stronę.
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Honzol »

takie rzeczy to tylko w ameryce :? lol
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Kuba »

Gizmo pisze:ale ci amerykanie przeginają w drugą stronę.
Wszedłem na ich strony (Liberty Councel - lc.org) i tak jak podejrzewałem jest to organizacja związana z radykalnym kościołem ewangelickim (południowcy, po cichu popierający też ku klux klan i antysemici). Takie zjawiska, jak popularność tego kościoła, niestety są reakcją na wszechobecną (niemal pchającą się z każdej strony) rozwiązłość.

Niemal jak w fizyce, w społeczeństwie zaistniało tu Trzecie Prawo Newtona: Jeśli ciało A działa na ciało B pewną siłą, to ciało B działa na ciało A siłą o takiej samej wartości oraz kierunku, lecz o przeciwnym zwrocie.
kot
pASibrzuch
Posty: 252
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:31
Lokalizacja: dolnośląskie/

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: kot »

Nawet ciekawe , tylko , ze USA to nie Europa . Więc takie ruchy sa obecnie na naszym pieknym kontynencie niezbyt mile widziane (sfera seksualnosci) . :shock: :shock: :shock: . A tak ogolnie zgadzam sie z Kubą .(Twierdzenie fizyczne ) :mrgreen:
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Ola »

Zawsze wiedziałam, że (h)Amerykanie, to durny naród...-_-''
Salomea

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Salomea »

Ola pisze:Zawsze wiedziałam, że (h)Amerykanie, to durny naród...-_-''
A Polacy to niby geniusze? W każdym kraju znajdzie się grupa szaleńców, może u nas ich nie ma? :P :diabel: :wampir:
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: clouds clear »

Salomea pisze:
Ola pisze:Zawsze wiedziałam, że (h)Amerykanie, to durny naród...-_-''
A Polacy to niby geniusze? W każdym kraju znajdzie się grupa szaleńców, może u nas ich nie ma? :P :diabel: :wampir:
Oj na peczki , na pęczki.... :mrgreen: :wink:
einmal ist keinmal
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Ola »

Salomea pisze:
Ola pisze:Zawsze wiedziałam, że (h)Amerykanie, to durny naród...-_-''
A Polacy to niby geniusze?
Na pewno jesteśmy od nich mądrzejsi i mamy większą od nich wiedzę o świecie :P (np. Amerykanie nie potrafią wskazac położenia dowolnego kraju europejskiego, wydaje im się, że po polskich miastach biegają białe misie(sic!))
Salomea

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Salomea »

Kochane stereotypy. A ty oczywiście znasz wszystkich Amerykanów? Chyba też trochę przeceniasz naszych rodaków, jest tu więcej idiotów niż sobie wyobrażasz, wystarczy się dobrze rozejrzeć. :P :diabel: :wampir:
Ola
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:51

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Ola »

Salomea pisze:Kochane stereotypy. A ty oczywiście znasz wszystkich Amerykanów?

Ale skądś ten stereotyp wziął, czyż nie? :P
Salomea pisze:Chyba też trochę przeceniasz naszych rodaków, jest tu więcej idiotów niż sobie wyobrażasz, wystarczy się dobrze rozejrzeć. :P :diabel: :wampir:
Ale jest i też dużo mądrych ludzi :)
Salomea

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Salomea »

Poza tym to, że ktoś nie wie jak jest w Polsce nie znaczy wcale, że jest głupi, w końcu Polska to nie Japonia, nie jesteśmy też pępkiem świata. :P :wampir:
Maleństwo
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:00

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Maleństwo »

może procentowo idiotów jest wszędzie tyle samo... tylko w Ameryczce więcej ludzi trochę (;
Salomea

Re: Dzieñ czysto¶ci

Post autor: Salomea »

Nie martw się nasz rząd już pracuje nad tym żebyśmy szybko ich dogonili, po to przecież stworzyli wspaniałe nagrody za poród. :wink: :lol: :mrgreen:
ODPOWIEDZ