brak uczucia glodu

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Salomea

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Salomea »

bestia pisze:Bo czekolada to afrodyzjak :xmrgreen: tak samo jak winko, papryczki chili i piernik. Podnosi poziom serotoniny, endorfin i różnych innych dziwnych neurotransmiterów, wprowadza w dobry nastrój. A dobry nastrój i wysoki poziom glukozy we krwi to podstawy do udanego seksu - teoretycznie... U takich dziwolągów jak ja powoduje chęć wytańczenia i wyskakania tej energii.
Nawet gdybym zjadła czekoladę, piernik i wypiła wino, to nie sądzę żebym cierpiała na nadmiar energii. Prędzej chciałoby mi się spać. :lol:
Awatar użytkownika
anonymouse
mASełko
Posty: 130
Rejestracja: 9 lut 2007, 23:48

Re: brak uczucia glodu

Post autor: anonymouse »

Ja mam grupę 0 i zdarzyło mi się pogryźć parę osób :oops:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Brak uczucia głodu

Post autor: Kuba »

ewutek pisze: Ale heca, mam dokładnie tak samo! Po kawie potrafię usnąć jak suseł, a obfity obiad wyzwala u mnie taką falę senności, że w czasie sesji prawie nic nie jem żeby mieć przytomny umysł :P
To akurat jest zachowanie normalne. U mnie na studiach często profesorowie nam doradzali żeby przed jakimikolwiek egzaminami nie jeść przynajmniej ze trzy godziny. Co się podobno dzieje to to że po zjedzeniu krew odpływa w jakimś stopniu od mózgu i skupia się wokół żołądka. Mniejsze ukrwienie mózgu powoduje senność.

A kawa to niewiem. Jak nie wypije przed 10tą kawy to padam.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Agnieszka »

Ja wychodzę z założenia, że unikanie takich czy innych pokarmów mija się z celem - człowiek, który sobie czegoś odmawia, po pewnym czasie rzuci się na daną rzecz i zje trzy razy więcej niż normalnie. Kiedyś wydawało mi się, że powinnam nie jeść słodyczy, smażonych potraw, za to więcej warzyw, owoców itp. Teraz mam to w nosie - jem i zdrowe, i niezdrowe i przynajmniej wiem, że sobie niczego nie odmawiam - po śmierci raczej nie będę miała okazji spróbować, jak smakuje tort bezowy, czy nowe chipsy o smaku kebabu, grubo krojone, albo pizza nachos :P

Poza tym mój organizm zawsze daje mi znać, co mu jest potrzebne - pół roku marzyłam o jabłkach i jadłam po trzy dziennie; potem miałam etap kanapek z żółtym serem i pomidorem i jadłam po dwie-trzy dziennie, teraz z kolei chodzi za mną zimne mleko, więc piję. ;) W związku z tym, jeśli mam ochotę na big maca, dużą porcję frytek i czekoladowe ciastko, to właśnie to jem. Jeśli mój organizm uzna, że dostał za dużo pokarmów przetworzonych, to sam się upomni o sałatkę czy owoce. :P
Awatar użytkownika
anonymouse
mASełko
Posty: 130
Rejestracja: 9 lut 2007, 23:48

Re: brak uczucia glodu

Post autor: anonymouse »

Nie zgadzam się. Nie jem słodyczy od paru lat i wcale się na nie nie rzucam, a wręcz przeciwnie - teraz nawet gdyby miały wręcz właściwości lecznicze to miałbym opory, żeby je wprowadzić do organizmu oralnie :P. Ale to pewnie zależy od konkretnego przypadku i nie można generalizować :).
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Ardelia »

Agnieszka pisze:po śmierci raczej nie będę miała okazji spróbować, jak smakuje tort bezowy, czy nowe chipsy o smaku kebabu, grubo krojone, albo pizza nachos :P
:shock:...no nie, toz to byloby pieklo. :mrgreen:
w niebie to licze przynajmniej na jedna cukiernie. :rozowe: :D
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: brak uczucia glodu

Post autor: ewutek »

Ardelia pisze:
Agnieszka pisze:po śmierci raczej nie będę miała okazji spróbować, jak smakuje tort bezowy, czy nowe chipsy o smaku kebabu, grubo krojone, albo pizza nachos :P
:shock:...no nie, toz to byloby pieklo. :mrgreen:
No ślicznie... więc żyję w "piekle" bo do tej pory nie miałam okazji spróbować ani jednej z rzeczy, które wymieniła Aga :lol: :mrgreen: :oops:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Agnieszka »

ewutek pisze: No ślicznie... więc żyję w "piekle" bo do tej pory nie miałam okazji spróbować ani jednej z rzeczy, które wymieniła Aga :lol: :mrgreen: :oops:
Skandal!!!! lol :mrgreen: ;)

Tak serio - tort bezowy to słodycz nie do opisania, coś tak niewyobrażalnie pysznego, że na samą myśl dostaję ślinotoku. Karmel, orzechy, krem (ale nie taki mdlący paskud na margarynie), no i oczywiście podstawa, czyli przepyszne bezowe spody - tak jak w normalnym torcie kremem smarowane są biszkopty, tak w bezowym podstawę stanowią cudowne, niebiańskie wręcz bezy... :kocha:

Chipsy to w ogóle moja miłość i mogłabym na ich temat napisać epopeję - im ostrzejszy smak, tym lepiej (na drugie imię mam Chilli :P), a pizza nachos - mielone mięso, czerwona fasola, różnokolorowe papryki (w tym wspaniała piri piri), sos Salsa Azteca i oczywiście na tym cudowne chipsy nachos i podwójna mozzarella *dostaje zawrotów głowy od samego wyobrażenia tego smaku*

Masz rację Ardelio, jeśli po śmierci nie będzie jedzenia, to ja zrobię bunt/pikietę/demonstrację i ogólnie obrażę się na cały ten interes :P
Żeby przynajmniej zapewnili soczyste steki z cebulką raz w tygodniu... :mrgreen: *rozmarza się*
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: brak uczucia glodu

Post autor: ewutek »

Agnieszka pisze:Tak serio - tort bezowy to słodycz nie do opisania, coś tak niewyobrażalnie pysznego, że na samą myśl dostaję ślinotoku. Karmel, orzechy, krem (ale nie taki mdlący paskud na margarynie), no i oczywiście podstawa, czyli przepyszne bezowe spody - tak jak w normalnym torcie kremem smarowane są biszkopty, tak w bezowym podstawę stanowią cudowne, niebiańskie wręcz bezy... :kocha: [...] *rozmarza się*
Jak bym "słyszała" własną siostrę :mrgreen: Myślałam, że jest jedyną osobą która lubi z pasją opowiadać o niebiańskich kompozycjach smakowych, a tu prosz... renesansowy opis kształtu i walorów smakowych tortu bezowego niczym malowidło z degli Uffizi. :ciasto: :D
Maleństwo
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2007, 15:00

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Maleństwo »

ja mam tak, że mi nie smakują warzywa na przykład. po prostu, jak widze gotowane marchewki to mnie mdli (przykład dzisiejszy), wczoraj dla spróbowania chciałam sobie zjeść jakąś surówkę, ale po dwóch widelcach spasowałam... i ja tak mam od zawsze, oprócz ogórków i pomidorów, w dodatku porządnie posolonych, większości warzyw po prostu nie mogę jeść.

za to ostatnio cały czas mam ochotę na mleko, białe serki i takie tam (: żółty ser przestał mieć jakikolwiek smak, nie wiem, nie smakuje mi.

tort bezowy? brzmi nieźle (: Agnieszka, masz talent, aż się rozmarzyłam (;
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: brak uczucia glodu

Post autor: clouds clear »

Żywie sie tylko warzywami , kefirami i twarogami (o jak najnizszej zawartosci tłuszczu), z owocami ostroznie bo potrafia byc kaloryczne, okazjonalnie ryba czy piers kurczaka .Nic smazonego, pieczonego, w zadnym wypadku słodycze , chipsy czy tego typu smieci, cukier tez odpada. Zero pieczywa bialego, w ramach szalenstwa chleb razowy.
Tyle.

No i czasem mały drink, bo tez mi sie cos od zycia nalezy :mrgreen: :wino:
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
Morietta
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2007, 19:44

Post autor: Morietta »

Nie jestem głodna zwykle,nie odczuwam głodu a jesli tak to tylko wtedy jak nic nie jem cały dzień.Po prostu jak sobie przypomnę o jedzeniu to coś zjem-bardziej z musu niż potrzeby.
Salomea

Post autor: Salomea »

Ja ostatnio zrezygnowałam z pieczywa, na razie żywię się tylko warzywami, owocami i rybami. Warzywem miesiąc jest rzodkiewka, :kocha: jem ją prawie codziennie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Morietta
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2007, 19:44

Post autor: Morietta »

Warzywa i owoce są dobre.Niedługo bedą truskawki,poziomki.Ach,piękny maj.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Salomea pisze:Ja ostatnio zrezygnowałam z pieczywa
oł maj gad :shock: Ja z reguły nie mogę się doczekać soboty, bo wówczas do osiedlowego sklepu przywożą najpyszniejsze bułki w Trójmieście - bułki marzenie, ładnie wypieczone, kształtne, przepyszne, chrupiące - zjadam 3 na śniadanie, w tym samym czasie marząc już o następnej sobocie :P Życie bez pieczywa dla mnie jest straszne, koszmarne, okropne, wstrętne, puste... Faktem jest, że coraz gorszy chleb robią - wszędzie odświeżany - mam już wprawę i totalnie po stanie skórki jestem w stanie stwierdzić, czy odświeżali czy nie - czas chyba samemu zacząc piec :D
Salomea pisze:, na razie żywię się tylko warzywami, owocami i rybami.
Ha, ja dzisiaj też trochę zjadłam warzyw i owoców - pół pomidora i pięć winogron. :mrgreen:
Salomea pisze:Warzywem miesiąc jest rzodkiewka, :kocha: jem ją prawie codziennie. :mrgreen:
A rzodkiewka dobra - mój chomik ją lubił, jak jeszcze żył. On w ogóle lubił warzywa i owoce - pewnie dlatego żył tak krótko. Poprzedni wolał mięso (szczególnie surową wieprzowinę i kości od schabu) i żył dłużej niż chomicza ustawa przewiduje. :P
ODPOWIEDZ