Pozdrawiam

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Damaris
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2007, 00:01

Pozdrawiam

Post autor: Damaris »

Witam wszystkich uczestników forum :D

Jeżeli chodzi o mnie, to jestem spod znaku hetro o skłonnościach seksualnych, albo może na odwrót ... seksualna o skłonnosciach hetero :mrgreen:

Juz nie pamietam jak sie dowiedziałam o forum -przypuszam, ze z mediów jakiś rok temu, ale wasz wątek mnie bardzo zainteresował z racji osoby dociekliwej, która wiecznie zadaje pytania :D

Obecnie jestem z partnerem na etapie wstrzemięźliwości seksualnej, z wyboru i ciagle sie zastanawiam jak się sprawa zakończy...

Tutaj raczej będę obserwatorem niz uczestnikiem, ale to nie znaczy, że nie bede sie czasami włączać w dyskusję:)


Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D
Salomea

Re: Pozdrawiam

Post autor: Salomea »

Witaj Damaris :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Pozdrawiam

Post autor: clouds clear »

Witaj na forum :D :mrgreen:
einmal ist keinmal
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Pozdrawiam

Post autor: ewutek »

Włączaj się w dyskusje, im częściej tym lepiej :D
Witam :ciasto: :absinthe:
Awatar użytkownika
o`connor
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:51
Lokalizacja: opole

Re: Pozdrawiam

Post autor: o`connor »

HeY

obserwuj i udzielaj się śmiało :xmrgreen:
przytul mnie życie...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Pozdrawiam

Post autor: Ant »

Witamy :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
w-ka
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 28 gru 2006, 13:01
Lokalizacja: Polska zachodnia

Re: Pozdrawiam

Post autor: w-ka »

Wtrącajcie się, wtrącajcie!
To znak, że ZYJECIE i macie się dobrze :D :D :D
i że lubicie ciacha :ciasto: :ciasto: :ciasto:
:ciasto: :ciasto: :ciasto:
:D :D :D
Awatar użytkownika
Damaris
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2007, 00:01

Post autor: Damaris »

No i jednek postanowaiłam sie wtrącać:P

Gdy tak czytam to forum, to mam wrażenie, ze dokonuje sie pewna zmiana społeczna, o której do końca nie jesteście świadomi:/

Dlatego jako ten dociekliwiec, chciałabym maksymalnie zgłębić to zjawisko.


Pytanie do O'connor'a:

czy tez uważasz, że mozemy mówić o zmianie społecznej?
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nooki »

docieknij to czego potrzeba i wysnuj wnioski które bedziesz mogla podac do naszej publiczn3ej wiadomosci zebysmy tez byli swiadomi jak to sie dzieje i co "sie z czym je". Witaj cieplo i serdecznie
:ciasto: :kawa: :ciasto:
Now I know,
only I can stop the rain
Awatar użytkownika
Damaris
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2007, 00:01

Post autor: Damaris »

Ba! Gdyby to było takie proste!

Jednak będę próbować to wszystko zgłębić:)
Tylko gdyby w Waszej strony istniała wieksza chec dyskusji ze mna, to byłoby mi o wiele łatwiej.

Nie moge snuć czegos na postawie własnego widzi mi się, chciałabym dokładnie to wszystko "spenetrować" i odowiedzieć sobie na pewne pytania.

Tak apropo to czytaliscie ten raport:

http://www.asexuality.org/discussion/vi ... c380aee19f

Zastanawiam sie jakby się to u nas rozkładało.

Nie wiem czy ktoś mogłby przetłumaczyć ten tekst , tylko, że to troszkę roboty:/


Pozdrawiam Wszystkich :ciasto:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Damaris pisze: Tylko gdyby w Waszej strony istniała wieksza chec dyskusji ze mna, to byłoby mi o wiele łatwiej.
Nie dziw się, że za dwudziestym ósmym razem chęć do dyskusji jest prawie zerowa. :) Wiele osób zadawało masę różnych pytań na tym forum - naprawdę czasami już człowiek nie ma ochoty pisać tego samego po raz któryś, skoro pytający może przeczytać już istniejące wypowiedzi. O ile dobrze kojarzę, praktycznie wszyscy już się po dwa razy wypowiedzieli, czy chcą spotykać się z dziennikarzami, czy chcą propagować swoją orientację, czy uważają aseksualizm za orientację czy też nie, czy są neutralnie nastawieni do seksu, czy negatywnie i tak dalej. Tematów i postów jest tyle, że starczy na pięć rozpraw naukowych, jak nie więcej :P
Awatar użytkownika
Damaris
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2007, 00:01

Post autor: Damaris »

Hmmm, oki, rozumiem Wasze znudzenie, ale ja starałam sie zadawać pytania, o które jeszcze Was nie pkytano (no moze nie wszystkie, ale w wiekszosci) :)

Mam podejrzenia, ze wchodzą one w często w kwestie, do ktorych nie umiecie sie sie ustosunkować, ponieważ nie macie jednoznacznej strategii działania.
Kazdy z Was działa tutaj indywidiualnie. Raczej nie macie ustalonych regół postępowania - no moze jest inaczej w przypadku "kontaktów z mediami"

Zadaje pytania o kwestie ontologiczne, definicyjne, itd. itd. i mało kto wchodzi ze mna w dyskusje:/

Ok, moze sie i czepiam, ale jak mam sie nie czepiac skoro chcecie sie uważac za mniejszość seksualną, a nie macie jakno okreslonej polityki działania, świadomości.

Zalecam zapoznanie sie z definicja slowa mniejszość społeczna, a moze wtdedy mnie zrozumiecie;)
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Damaris pisze:Hmmm, oki, rozumiem Wasze znudzenie, ale ja starałam sie zadawać pytania, o które jeszcze Was nie pkytano (no moze nie wszystkie, ale w wiekszosci) :)
Bywały pytania inaczej sformułowane. Zdarzało się również, że osoby wypowiedały się na tematy Cię interesujące nawet, jeśli konkretne pytania nigdy nie padły.
Damaris pisze:Mam podejrzenia, ze wchodzą one w często w kwestie, do ktorych nie umiecie sie sie ustosunkować, ponieważ nie macie jednoznacznej strategii działania.
Nie podejrzewałabym osób tu obecnych o brak umiejętności ustosunkowania się do jakiejś kwestii. Może po prostu nie interesuje nas formułowanie jakiejkolwiek strategii. Ewentualnie jak ktoś zechce założyć Ogólnopolską Partię Aseksualistów, to może pokusi się o strategię, plan działania i jakiś program. Może po prostu mylisz ogół aseksualistów z aseksualnymi działaczami społecznymi? Jakkolwiek dziwne może się to niektórym wydawać, naprawdę wśród osób aseksualnych są takie, którym do bycia aktywistami daleko i wcale z tego powodu nie mają wyrzutów sumienia. Żeby uprzedzić zarzut typu: to nie miejcie pretensji, że ludzie Was nie rozumieją czy wyśmiewają - myślę, że jakaś forma szacunku powinna się należeć każdemu niezależnie i pomyłką jest utrzymywanie, że trzeba o coś takiego walczyć.
Damaris pisze:Kazdy z Was działa tutaj indywidiualnie. Raczej nie macie ustalonych regół postępowania - no moze jest inaczej w przypadku "kontaktów z mediami"
Najwyraźniej wygodniej jest nam działać indywidualnie. IMHO społeczeństwo i tak zwane normy w wielu przypadkach się nie sprawdzają i są mocno przereklamowane.
Damaris pisze:Zadaje pytania o kwestie ontologiczne, definicyjne, itd. itd. i mało kto wchodzi ze mna w dyskusje:/
Bo ludzie nie lubią być materiałem badawczym dla socjologów :P
Damaris pisze:Ok, moze sie i czepiam, ale jak mam sie nie czepiac skoro chcecie sie uważac za mniejszość seksualną, a nie macie jakno okreslonej polityki działania, świadomości.
Przeczytaj, co napisałam wyżej o szacunku, o który ludzie nie powinni musieć walczyć.
Damaris pisze:Zalecam zapoznanie sie z definicja slowa mniejszość społeczna, a moze wtdedy mnie zrozumiecie;)
Czyżbyś z góry zakładała, że to pojęcie jest nam obce?
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Damaris pisze:jak mam sie nie czepiac skoro chcecie sie uważac za mniejszość seksualną, a nie macie jakno okreslonej polityki działania, świadomości.
..Jak byśmy nie mieli niczego innego do roboty, tylko biegać po studiach TV i ustalać na wiecach wspólną politykę działania i świadomość (?!)...
Nie chcemy się uważać za mniejszość, tylko nią jesteśmy, nie musimy niczego udowadniać. Nie będę powtarzać słów Agnieszki, z którą chyba większość forumowiczów się zgodzi :wink: .
Awatar użytkownika
Damaris
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2007, 00:01

Post autor: Damaris »

Nie chcemy się uważać za mniejszość, tylko nią jesteśmy, nie musimy niczego udowadniać.
Dopatruję sie w tych słowach pewnej sprzecznosci logicznej:/

Przeforumuje to zdanie, w innej postaci, ale zeby zachowac sens, to brzmiałoby mniej wiecej tak:

Nie chcę sie uwazac za feministke, tylka nia jestem.

Czyli co?

Traktuje feminizm, jako z góry narzucony mi swiatopoglad, mimo tego, ze nie chce sie sie uwazac za feministke!

Z tego, co czytam w Waszych wypowiedziach, Wy nie ubolewacie nad tym, ze jestescie aseksualnymi, wrecz przeciwnie! Wiec idac tokiem rozumowania, chcecie jednak uwazac sie za aseksualnych.

Tylko, ze wracajac do kwestii feminizmu, wiele współczesnych dziwczyn okresla sie mianem feministek...ale niestety sa to puste slowa:( Feminizm, to bardzo skomplikowana filozofia, gdzie jak czytam teksty J.Butler, M.Foucalta, A.Dworkin - to popierwsze musze sie mocno zstanowic o czym tak naprawde oni pisza, a po drugie stwierdzam, ze daleko mi do ich pogladów. Bo tak naprawde slowo "rownouprawnienie" w mysli społeczeństwa przybiera bardzo plastyczną definicje - tzn. kazdy kształtuje jana swoj obraz.
Banalny przyklad, który usłyszałam ostatnio z ust mojej koleżanki, która opowiadała o spotkaniu biznesowym z pewnym wójtem, któery szcycił sie tym, ze traktował kobiety za mniej inteligentne. i to ja bardzo degustowało. W dalszej rozmowie podły z jej ust słowa - dotyczace innej sytuacji- "bo kobiecie nie wypada, aby przeklinała".

I to jest bojowniczka o równość i sprawiediwość!?

Odwołujac sie do słów Agnieszki, chciałam stwirdzić, że zakładam, ze każdy z Was rozumie co tzn. mniejszość społeczna, w tym seksualna, ale na takiej płaszczyznie jak wyjaśniełam wyżej:(

Przyznaję, że jak równiż odwoływołuje sie do wiarygodnych źródeł, aby moje słowa miały sens, bo nie zawsze mam wszystko na zawołanie w głowie:/

Tym sposobem podkreślam, iz według definicji świadomość jest ważną cechą mniejszości.

Właśnie ze wzgledu m.in. to kryterium musicie brać pod uwagę definiując sie tak a nie inaczej!

I nie chodzi o tworzenie jakiejs ogólnopolskie partii, jak twierdzi Agnieszka, chodzi o sama swiadomość bytu. Okreslenie własnej tozsamości.

:ciasto:
ODPOWIEDZ