Głosy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Głosy

Post autor: Heremis87 »

Dwa pytania:
1. Czy jesteście zadowoleni ze swojego głosu?
Ze swoim długo miałem problemy, był to jeden z moich poważniejszych kompleksów. Moja mutacja trwała bardzo długo, ogólnie dziwne zjawisko. Do dziś w zasadzie nie potrafię krzyczeć. Miałem z tego powodu trochę przykrości. Obecnie jest lepiej, ale nadal trudno mi mówić głośno, po prostu głos mi pada, jest za słaby. Zaś pod wpływem stresu mówię szybko i niewyraźnie. Mój głos najlepiej brzmi w postaci szeptu bądź gdy jestem w pełni spokojny.

2. Jakie są wasze ulubione głosy męskie i żeńskie w Polsce i na świecie w filmach, muzyce itd.
Jako że siedzę w grach pojadę z voice actingu i dubbingu:
Zagraniczne: Simon Templeman (fantastyczny i mroczny), Michael Bell, , Anna Gunn
Polskie: Jacek Kopczyński, Dariusz Odija, Jacek Bończyk, Monika Szalaty (ulubiony głos kobiecy), Agata Gawrońska-Bauman.
Muzyka:
Chris Cornell, Chad Kroeger,Nick Holmes, Adam Gontier, Lzzy Hale, Cristina Scabbia, Amy Lee
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Głosy

Post autor: Indiana »

Heremisie, za to, że nie krzyczysz i nie podnosisz głosu, to juz zapunktowałeś u mnie. Generalnie toleruje wszystkie głosy poza wrzeszcząco-skowyczącymi.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Głosy

Post autor: migel »

Ja też mam uraz do swojego głosu, taki zbyt delikatny, nie lubię go :oops: Może na starość się odrobinę zmieni :mrgreen: Aha, krzyczeć też nie umiem, o śpiewaniu już nawet nie wspomnę (strach próbować, swoją drogą) :diabel:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Głosy

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Jakoś specjalnie nie podoba mi się mój głos, choć kompleksów na tym punkcie nie mam. Niektórzy mówią, że ładnie brzmię, z porównań do między innymi dzwoneczka (-_-) wnoszę, że mam głos raczej wysoki (świdrujący xD). Dla mnie mój głos z nagrań jest dziwny, trudno mi przypisać jakieś cechy, może na żywo wychodzi inaczej. Nie mam swoich ulubionych głosów. Wiem, że irytuje mnie dziewczyna z grupy na studiach, co ma słodko-pierdzący głosik małej dzieweczki. Wiem, to głupie, ale ludzie ogólnie mnie denerwują z samych głupich powodów. xD Umiem krzyczeć i wydaje mi się, że mówię dość głośno, raczej szybko, czasem ze złą dykcją, bo nie ogarniam melodyki języka i źle akcentuję wyrazy. Niby wiem, którą sylabę trzeba podkreślać, ale to tylko w teorii, bo wykonać tego nie umiem.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2014, 11:49 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Libra

Re: Głosy

Post autor: Libra »

Ja nadaję na niskiej częstotliwości, głos niższy ale gardło slabe - gdy obsługując w pracy muszę się nagadać, zaraz chrypnę.

Co do samego głosu kompleksu brak- ale bywa, że sie zacinam, przejęzyczam i to mnie czasami przyprawia o rumieniec :oops:


Lubie męskie, niskie głosy ;) włosy mi się na karku podnoszą w reakcji na taki fajny, niski, ale nie tenorowaty, bardziej taki zaciagajacy pod pomruk :P
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Głosy

Post autor: Layla »

Ja ze swojego głosu jestem zadowolona (no przynajmniej dopóki nie zaczynam śpiewać :P). Wiele osób z mojego otoczenia już mi powiedziało, że głos mam bardzo przyjemny. Krzyczeć nie umiem, brzmię wtedy karykaturalnie :P

Co do ulubionych głosów, to zdecydowanie Benedict Cumberbatch (jego audiobooki... :kocha: ). Kobiece głosy jakoś mnie nie zachwycają. Aha, i jeszcze Jacek Rozenek.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Głosy

Post autor: melodia »

1. Czy jesteście zadowoleni ze swojego głosu?
Hmm... jestem. Nie mam wysokiego głosu ani niskiego- taki pośredni.
2. Jakie są wasze ulubione głosy męskie i żeńskie w Polsce i na świecie w filmach, muzyce itd.
James Marsters i George Alan O'Dowd (za młodu) :rozowe:
Emilie Autumn i Natalia Oreiro.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Głosy

Post autor: Sherly »

Przez chwilę myślałam że to temat o zaburzeniach psychicznych ;)

Gdy byłam mała, miałam kompleks z powodu mojego głosu. Wydawał mi się zbyt męski. Potem zaczął mi się podobać, byłam przekonana że to dobry "radiowy" głos, że jest oryginalny jak na małą dziewczynkę. A potem przesłuchałam jakieś nagranie i rozczarowałam się. Nie jest tak niski jak ja go słyszę. Byłam tak dumna że mówię donośnie niczym aktor w teatrze, a tu klapa. Zwyczajny, pospolity głos jakich mnóstwo.

Z ulubionych głosów w tym momencie moim faworytem jest Benedict Cumberbatch. Nikt inny nie przychodzi mi teraz do głowy. Zdecydowanie wolę męskie głosy.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Głosy

Post autor: Heremis87 »

Indiana pisze:Heremisie, za to, że nie krzyczysz i nie podnosisz głosu, to juz zapunktowałeś u mnie. Generalnie toleruje wszystkie głosy poza wrzeszcząco-skowyczącymi.
Jednak czasem przydałoby się krzyknąć, zwłaszcza w sytuacjach jakiegoś zagrożenia :wink: Na szczęście takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Głosy skowyczące lubię, głównie z racji muzyki, którą wielbię :wink:
Sherly pisze:Przez chwilę myślałam że to temat o zaburzeniach psychicznych ;)
Fakt źle nazwałem temat :wink:
wyrwana_z_kontekstu pisze: Dla mnie mój głos z nagrań jest dziwny, trudno mi przypisać jakieś cechy obiektywizujące, może na żywo wychodzi inaczej.
Mam to samo, na nagraniach zawsze uważam, że brzmię zupełnie inaczej, nie powiedziałbym, że to mój głos. W zasadzie mój nagrany głos brzmi tragicznie :P ale to moje subiektywne odczucie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Głosy

Post autor: chochol »

Myślę, że mam zwyczajny głos, nie piskliwy, nie skrzeczący, za to mocny i donośny. Nigdy nie miałam z tego powodu kompleksów, choć niekiedy głos mi się łamie, gdym zdenerwowana.
Nie lubię jak ktoś mówi za szybko, używa dużo przerywników w postaci "yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy", "ammmm" itp oraz jak ciamknie przy rozpoczęciu wyrażania swej myśli :? .
Heremis87 pisze: Moja mutacja trwała bardzo długo, ogólnie dziwne zjawisko. Do dziś w zasadzie nie potrafię krzyczeć. Miałem z tego powodu trochę przykrości. Obecnie jest lepiej, ale nadal trudno mi mówić głośno, po prostu głos mi pada, jest za słaby. Zaś pod wpływem stresu mówię szybko i niewyraźnie. Mój głos najlepiej brzmi w postaci szeptu bądź gdy jestem w pełni spokojny.
Ooo, miałam takiego chłopaka w klasie, szkoła średnia, mało się odzywał i chyba czuł się z powodu cichego głosu źle. Wychodziło nawet na to,że wysilał się przy mówieniu. Nie wiem jak teraz, czy głos mu się poprawił czy też pozostał na niezmienionym poziomie cichości.

Ulubione głosy wiążą się z audycjami radiowymi m.in. redaktor prowadzący "Strefę" oraz "Ossobliwości muzyczne" w Trójce.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Głosy

Post autor: Indiana »

Heremis87 pisze: Głosy skowyczące lubię, głównie z racji muzyki, którą wielbię :wink:.
[/quote]

Cóż, nie jestem wielką fanką tego rodzaju muzyki, tzn. raz na jakiś czas posłuchać mogę, ale odbieram to jako neutralne, nie jako przyjemne.
Awatar użytkownika
windhoek
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2014, 20:47
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Głosy

Post autor: windhoek »

Heremis87 pisze:Dwa pytania:1. Czy jesteście zadowoleni ze swojego głosu?
Zawsze lubiłam swój głos do momentu kiedy przygotowywałam się do matury ustnej z polskiego i nagrywałam swoje próby prezentacji. Od tego czasu mam wrażenie, że brzmię jak mała dziewczynka. Co prawda kilka razy przeszłam zapalenie krtani i mam wrażenie, że głos się trochę obniżył, ale wciąż nie jestem jego fanką.
2. Jakie są wasze ulubione głosy męskie i żeńskie w Polsce i na świecie w filmach, muzyce itd.
Lubię zachrypnięte i niskie głosy zarówno u pan, jak i panów. :) Nie mam konkretnych teraz w głowie, ale jak szukam jakiś muzycznych smaczków to takie mnie przyciągają.
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Głosy

Post autor: melodia »

Najbardziej to mi się podoba... głos Włóczykija z "Muminków", naprawdę! Taki ciepły, spokojny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Głosy

Post autor: Sherly »

melodia pisze:Najbardziej to mi się podoba... głos Włóczykija z "Muminków", naprawdę! Taki ciepły, spokojny :mrgreen:
Uwielbiałam głos Włóczykija :D W sumie nadal uwielbiam. Najlepsza postać z Muminków :-)
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Głosy

Post autor: melodia »

Sherly pisze:
melodia pisze:Najbardziej to mi się podoba... głos Włóczykija z "Muminków", naprawdę! Taki ciepły, spokojny :mrgreen:
Uwielbiałam głos Włóczykija :D W sumie nadal uwielbiam. Najlepsza postać z Muminków :-)
Ja to się w nim kochałam jak byłam mała XD

Hahaha.


O, jeszcze podoba mi się głos mojego psa jak marudzi. No przeuroczy. I malutkie dzieci mają też słodki głos. Nie wiem, czy to się wlicza do tego tematu, ale tam.
ODPOWIEDZ