Cześć

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
stendai

Re: Cześć

Post autor: stendai »

Przy okazji pozwolę sobie zadać pytanie: czy w wieku 24 lat opłaca uczyć się jakiegoś języka programowania? Czy już jestem za stary? A może potrzebują samych geniuszy? Jak to z tym jest?

Pozdrawiam.
Alice_Asembler
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 31 mar 2014, 00:09

Re: Cześć

Post autor: Alice_Asembler »

Nie wiem jak szybko się uczysz i na ile to Ciebie wciągnie. Powiedzmy że jednak po 3 latach... a właściwie po 2 latach można pracować w tym zawodzie, zaczynając od praktyk jakiś.

Natomiast odpowiedz sobie sam: Czy dobrze jest rozpocząć karierę w tym zakresie w wieku 26-27 lat. Dla mnie byłoby to ok.
Inna sprawa, można też uczyć się dla siebie ale po "czy potrzebują geniuszy" wnioskuję że mowa o zawodzie.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 20:40 przez Alice_Asembler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Cześć

Post autor: Layla »

stendai pisze:Przy okazji pozwolę sobie zadać pytanie: czy w wieku 24 lat opłaca uczyć się jakiegoś języka programowania? Czy już jestem za stary? A może potrzebują samych geniuszy? Jak to z tym jest?

Pozdrawiam.
Zawsze warto się nauczyć czegoś nowego, może się przydać :P Za stary nie jesteś :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Cześć

Post autor: Aenyeweddien »

Layla pisze:Za stary nie jesteś :P
Nigdy nie jesteśmy za starzy, chyba że tak sobie wmówimy ;)
Alice_Asembler pisze:Powodzenia na Japońskim :) Jak idzie znajomość tego języka? Wydaje mi się akurat trudniejszy niż Asembler :)
I skąd jesteś?
W tej chwili mieszkam w Łodzi. Na razie nigdzie się nie ruszam ale nigdy nie wiadomo.

Znajomość japońskiego idzie mi nie najgorzej. W tej chwili ze słuchu rozumiem naszą nauczycielkę tak długo jak zachowa jakaś umiarkowaną szybkość mówienia ale jak dyskutowałyśmy o systemie edukacyjnym to było jednak dużo wtrąceń po angielsku... Planuję egzamin tego lata na dość niskim poziomie ale do przodu.

No nie wiem czy to takie trudniejsze niż asembler. Słownictwo bogatsze, składnia bardziej skomplikowana ale jak się zrobi błąd to się nie będzie mścić przez trzy lata ;) Jedyne co by mnie na asemblera skusiło to programowanie mikrokontrolerów, bo wtedy jest to już najwyższy poziom kontroli nad urządzeniem :D chociaż C ostatnio był wystarczający ale pamięci toto miało duuuużooo, a kumpel na lampce musiał się mocno nagłowić żeby się zmieścić z programikiem w pamięci :)
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Alice_Asembler
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 31 mar 2014, 00:09

Re: Cześć

Post autor: Alice_Asembler »

Raczej asembler używa się rzadko i na mikrokontrolerach. Jego znajomość jest niezbędna w budowaniu kompilatorów i debuggerów, ogólnie przy translacji do kodu maszynowego. Kompilatory też idą naprzód, ponoć trudno napisać kod w asemblerze mniejszy niż w C (przy dobrym kompilatorze). Jakieś jednak wstawki drobne się wstawia od czasu do czasu.

Najwięcej służył mi asembler do tego by poznać jak wygląda taki C/C++ po kompilacji. Sama czysta ciekawość.

Ostatnio jednak chcę zająć się raczej trochę większymi systemami wbudowanymi. Tam akurat się miło pobawię C oraz Python. Mam już osobę towarzyszącą do zabawy :)
ODPOWIEDZ