Czekolada

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Czekolada

Post autor: melodia »

Uwielbiam czekoladę Kinder, mm... mimo że mam rzadko kiedy apetyt, to na nią mam zawsze :mrgreen: po prostu niebo dla podniebienia, moja prawdziwa miłość :mrgreen:
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Czekolada

Post autor: 89aneta »

:) bez czekolady nie mogłabym żyć. Najbardziej lubię czekolade z orzechami laskowymi :)
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czekolada

Post autor: Layla »

Dzisiaj dostałam czekoladę idealną... Lindt Excellence z karmelem :kocha:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Czekolada

Post autor: Aenyeweddien »

A ja właśnie skonsumowałam kawałek Dolphin ciemna z earl grey'em. Dobra czekolada, coś w niej jest ale to wcale nie smakuje jak earl grey... Niezbyt, za podobną kasę można właśnie dorwać takiego idealnego Lindta jak Layla :D

Choć ja jeszcze Lindt Excellence z samym karmelem nie znalazłam ale w Manufakturze mają stoisko firmowe Lindta i teraz boję się tam chodzić, bo oh moje pieniądze... :D
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Libra

Re: Czekolada

Post autor: Libra »

Toblerone.

Białe.

Z miodkiem i nugatem.


Rozkosze!!!! AAA!
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Czekolada

Post autor: ivi »

Czekolada, owszem, ale wolę czekoladowe cukierki różnej maści- michałki, kasztanki i takie tam... Mniam.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czekolada

Post autor: Layla »

Libra pisze:Toblerone.

Białe.

Z miodkiem i nugatem.


Rozkosze!!!! AAA!
Podziel się :kocha:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
karina3
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:24

Re: Czekolada

Post autor: karina3 »

Aż mi trochę głupio, ale wy tu opisujecie różne czekoladowe "sklepowe" przysmaki, a ja wolę domowe przepisy :oops: . Murzynek z jabłkami i bez, własnoręcznie wykonany blok czekoladowy, czekoladę na gorąco...W najbliższym czasie chcę wypróbować kilka przepisów na ciasteczka czekoladowe i na americanosy ( kruche ciasteczka z wtopionymi kawałkami czekolady ).
Może to podejście wynika z faktu, że preferuję pożywienie jak najmniej przetworzone. "Gotowce" są często przesłodzone, naszpikowane konserwantami. Rzecz jasna- domowe jedzenie nie jest równie trwałe, ale wszak nie musi- znika błyskawicznie :wink: .
stendai

Re: Czekolada

Post autor: stendai »

Oj, czemu Ci głupio. Masz czas i ochotę na robienie dobrego jedzenia, to się chwali. Wiadomo, że to, co nieprzetworzone lepsze!
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czekolada

Post autor: Layla »

karina3 pisze:Aż mi trochę głupio, ale wy tu opisujecie różne czekoladowe "sklepowe" przysmaki, a ja wolę domowe przepisy :oops: . Murzynek z jabłkami i bez, własnoręcznie wykonany blok czekoladowy, czekoladę na gorąco...W najbliższym czasie chcę wypróbować kilka przepisów na ciasteczka czekoladowe i na americanosy ( kruche ciasteczka z wtopionymi kawałkami czekolady ).
Może to podejście wynika z faktu, że preferuję pożywienie jak najmniej przetworzone. "Gotowce" są często przesłodzone, naszpikowane konserwantami. Rzecz jasna- domowe jedzenie nie jest równie trwałe, ale wszak nie musi- znika błyskawicznie :wink: .
Americanosy to nie ciasteczka z czekoladą :P Te o których mówisz nazywają się chocolate chip cookies :P I od kiedy piekę je sama też tych goowych nie kupuję. Aczkolwiek sama bym raczej czekolady nie zrobiła :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
karina3
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:24

Re: Czekolada

Post autor: karina3 »

Layla pisze: Americanosy to nie ciasteczka z czekoladą :P Te o których mówisz nazywają się chocolate chip cookies :P I od kiedy piekę je sama też tych goowych nie kupuję. Aczkolwiek sama bym raczej czekolady nie zrobiła :D
A czy pełna nazwa nie brzmi czasem- american chocolate chip cookies? :D Może obie mamy, częściowo :wink: , rację? Mniejsza o nazewnictwo, liczy się pyszne ciacho z czekoladą. :ciasto:

Coś takiego mam na myśli: https://lh4.googleusercontent.com/-3dwY ... cookie.gif
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Czekolada

Post autor: Aenyeweddien »

karina3 pisze:wy tu opisujecie różne czekoladowe "sklepowe" przysmaki, a ja wolę domowe przepisy :oops: . Murzynek z jabłkami i bez, własnoręcznie wykonany blok czekoladowy, czekoladę na gorąco... [...] Może to podejście wynika z faktu, że preferuję pożywienie jak najmniej przetworzone. "Gotowce" są często przesłodzone, naszpikowane konserwantami. Rzecz jasna- domowe jedzenie nie jest równie trwałe, ale wszak nie musi- znika błyskawicznie
Ja przepraszam, że się czepiam ale takie już mam hobby.
Bo ogólnie to tu tak bardziej o czekoladzie w tabliczkach. Bo odnośnie ciasteczek czy ciast to ja się zgadzam. Ale kiedy robimy coś z użyciem czekolady to dodajemy te wszystkie konserwanty do naszego jedzenia. Nie ma czegoś takiego jak mało przetworzona czekolada. Ani nisko przetworzone rodzynki jak już chcemy blok czekoladowy z rodzynkami *.* Choć no dobra, rodzynki czy skórkę pomarańczową można sobie jeszcze samodzielnie zrobić.

A ja byłam w Czekoladziarni we Wrocławiu i było mi za słodko :( Ale czekolada do picia z kardamonem to jest to ^^
Ciekawa jestem tylko skąd biorą czekoladę do dalszego przetwarzania. Sami to oni jej nie produkują raczej.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Czekolada

Post autor: melodia »

Wspominana czekolada Kinder, a tuż za nią niemalże równie przyjemna w smaku- Milka mleczna. :serce:
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Czekolada

Post autor: Patryk »

Wedel mleczna mniam, milka też całkiem całkiem, koniecznie w połączeniu z kawą.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Czekolada

Post autor: Heremis87 »

U mnie króluje gorzka, z sokiem z cytryny jest cudowna :rozowe:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ