Artykuł z Foch.pl

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Artykuł z Foch.pl

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nie do końca o asekualności, ale o życiu bez ciśnienia na seks.

http://foch.pl/foch/1,134206,16176123,C ... l#TRrelSST

Komentarze - jak zwykle nie kumam, o co chodzi. Porównują seks z jednej strony do czegoś tak niezbędnego jak sikanie, z drugiej do miłości, intymności albo niesamowitej przyjemności, bez której trudno żyć. OK, jestem w stanie zrozumieć, że może to i jest przyjemne, ale aż tak, naprawdę? Ludzie chyba przesadzają.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: marisaxyz »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Nie do końca o asekualności, ale o życiu bez ciśnienia na seks.

http://foch.pl/foch/1,134206,16176123,C ... l#TRrelSST
OK, jestem w stanie zrozumieć, że może to i jest przyjemne, ale aż tak, naprawdę? Ludzie chyba przesadzają.
Uczucia to uczucia i chyba nie ma sensu dyskutować czy ktoś przesadza czy nie, szczególnie w przypadku tak delikatnej i intymnej sfery,a skoro potrzeba seksu jest u niego duża to trudna się dziwić że jest rozżalony.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Och, forumowa polityczna poprawność... :]
Ja też mam prawo mówić o swoich odczuciach w czysto subiektywny sposób. Skoro komuś nie mieści się w głowie życie bez seksu, mnie też może wydawać się przesadą, że bez orgazmu jest ono mało warte.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: klapouchy »

Tak wyrwana, jednak to oni zawsze będą normą a ty będziesz dziwactwem.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Ludzie inteligentni zdają sobie sprawę, że tzw. "norma" to taki sam wymysł jak latający potwór spaghetti. A reszta... Ta reszta to g*** mnie obchodzi. ;]
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Artur_1988_as »

Opisywał to chyba człowiek, który to za priorytet ma te ludzkie ciało. Czyli taka fizyka pierwotna, no ale są inne wartości... a co jak ktoś nie chce być człowiekiem? tam tego pod uwagę autor nie wziął.

Ludzie inteligentni zdają sobie sprawę, że tzw. "norma" to taki sam wymysł jak latający potwór spaghetti. A reszta... Ta reszta to g*** mnie obchodzi. ;]
Dokładnie tak, to taka rozpacz by nie utracić tego człowieczeństwa. Trzymać te normę, bo tak opisano istotę ludzką, kierowane to raczej na skale globalną, dla mas. Tak jak np. szkoły, kościół itp.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: klapouchy »

Nikt nikomu nie każe trzymać się normy na siłę, ale nie ma co udawać, że ona nie istnieje, i oburzać się na ludzi ze są jacy są.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Artur_1988_as »

Nie oburzam i nie krytykuje. To jak brak zainteresowania seksem budzi w tych ludziach takie kontrowersje...
...to ciekawe co by powiedzieli o mnie, bo mnie, nie tylko obrzydza seks, ale także irytują te czynności w łazience, i w ogóle jedzenie i ta cała fizjologia. ..z tym nic się nie dz zrobić, jestem taki niespełniony byt.

Lecz cieszy..., nigdy nie miałem potrzeby, myśli o seksie i tego całego pociągu, no żal mi tych ludzi co to robią, to takie zwierzęce, brutalne, obrzydliwe.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: klapouchy »

Artur, nie mów, że się nie myjesz i nic nie jesz?
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Artur_1988_as »

klapouchy pisze:Artur, nie mów, że się nie myjesz i nic nie jesz?
:) a da sie tak? , zbyt dosłownie.. to codzienna obsługa tego ciała no, norma. ale irytujące jest to. Bardziej chodzi mi o świadomość, umysł ..bez tych fizycznych rzeczy.

Napisałem też w taki sposób.., bo większość ludzi aseksualizm uważa za "inność" . to co ja mam powiedzieć? :shock:
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

A kogo to obchodzi? To jest artykuł o satysfakcji z życia bez seksu, a nie aspiracjach do zostania cyborgiem. Nie masz innych zajęć niż myślenie nad tym jak bardzo cierpisz i upadlasz swoje jestestwo, bo musisz robić kupę? Przeczytaj jakąś książkę, idź na wolontariat do schroniska, człowieku!
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Artur_1988_as »

No można i tak, ..ale po co poruszać ten temat? seks to część ludzkiej natury, tak samo kupa itp. :)
To taka abstrakcja, no zagadnienie, i coraz częściej poruszany temat.

tak podemonić trochę :D
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Nightfall

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Nightfall »

Według mnie ten artykuł jest na bardzo niskim poziomie, już w pierwszych linijkach rzuca się w oczy prymitywne, okropne słownictwo rodem z pisma dla nastolatek. Z drugiej strony dobrze, że ktoś zdecydował się poruszyć ten temat, zawsze to pokazanie innego sposobu życia.
Do czego doprowadziła Sophie? "Byłam spokojniejsza, wyglądałam lepiej, miałam czas dla siebie i dla swoich potrzeb. Moja skóra lśniła, a ja uśmiechałam się znacznie częściej". I co na to znajomi? "Pytali, czy już się zakochałam!". Bo bez seksu nie można żyć, ani być szczęśliwym, prawda?
Z tych słów wynika, że kobieta była bardziej zadbana i miała więcej czasu tylko dlatego, że nie miała seksu? Ja obstawiam, że to przez brak bliskiej relacji i ewentualnych problemów, czy też wynikających z niej obowiązków zyskała więcej czasu i relaksu :roll:
Na czytanie komentarzy trochę mi szkoda czasu :D
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: Layla »

Jeśli kogoś interesuje dyskusja, która się tu wcześniej wywiązała, a za wiele wspólnego z tematem nie miała, to jest ona tutaj: http://asexuality.org/pl/viewtopic.php?f=19&t=5039.

Co do artykułu... No nie wiem czy to dobrze, że ktoś poruszył ten temat, skoro jest poruszony w taki sposób. Też mi się rzucił w oczy styl typu "z czasopisma dla nastolatek". Poza tym nadal uważam, że nie ma co roztrząsać tematu, chyba że aseksualizm powstał w wyniku jakiejś traumy, bo wtedy potrzebna jest terapia. Ale jak komuś z tym dobrze i nie widzi w tym problemu to nad czym się tu zastanawiać? Seks to potrzeba jak każda inna, u większości ludzi powoduje doznania pozytywne, więc do tego dążą. I na prawdę nie rozumiem wielkiego zdziwienia nad tym, że ktoś może seksu nie lubić, albo jest mu on obojętny. I całej tej otoczki "może idź do psychologa/seksuologa/psychiatry?". Przecież np. czekoladę też uwielbia większość ludzi, a tych, którzy za nią nie przepadają raczej do psychologa się nie wysyła :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Artykuł z Foch.pl

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Poza tym nadal uważam, że nie ma co roztrząsać tematu, chyba że aseksualizm powstał w wyniku jakiejś traumy, bo wtedy potrzebna jest terapia. Ale jak komuś z tym dobrze i nie widzi w tym problemu to nad czym się tu zastanawiać? Seks to potrzeba jak każda inna, u większości ludzi powoduje doznania pozytywne, więc do tego dążą. I na prawdę nie rozumiem wielkiego zdziwienia nad tym, że ktoś może seksu nie lubić, albo jest mu on obojętny.
Wydaje mi się, że takie artykuły, nawet napisane plebejskim stylem (a jaki niby styl miałby być na popularnym portalu, naukowy? bez przesady :roll:) jednak mają swój wkład w uświadamianie ludziom, że nie każdy ma ciśnienie na seks i to jest normalne, bo wielu nadal kojarzy to z chorobą. Po prostu nie mieści im się w głowach, że ktoś mógłby wyrzekać się takiej przyjemności, że nie ma potrzeb, które im zaprzątają głowę.
ODPOWIEDZ