Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Obejrzałam wczoraj V jak wendetta. dobry film, ogólnie polecam. Miał elementy, które bardzo mi się podobały, pare takich, które mi się nie podobały, a jako całość dobry.
Plusy filmu wg mnie:
-gra aktorska
-pomysł, fabuła- ciekawe, wciągajace
-akcja w miarę wartko płynie, nie nudzi się
-ukryte dno, aluzje odwołania- do historii, polityki, totalitaryzmu, nawet afer pedofilskich w kościele
-ma sens, przesłanie, zmusza do refleksji ( np. na temat tego, kim jest terrorysta/rewolucjonista?)
-scenografia( podoba mi się siedziba V)
-symbolika, -dużo odwołań do sztuki, cytaty z książek, filmów, utwory muzyczne
-humor : jak ten filmik w stylu Benny(?) Hilla, czy niektóre odzywki V ( np. o spostrzegawczości, kiedy Evie nazywa go człowiekiem w masce)- taki czarny humor, trochę cyniczno-sarkastyczny, jak u House'a
-niezłe efekty specjalne

minusy filmu wg mnie:
- dla mnie słaba i wręcz groteskowa była scena, kiedy V przychodzi zabić tę kobietę- koroner
-scena kiedy strzelają do V, a on nie umiera, tylko zaczyna ów taniec z nożami, dla mnie było to zbyt przegięte, przez co też w sumie takie groteskowe, poza tym ta sekwencja za bardzo mi przypominała film Matrix
- to, co nastąpiło po tej ww. scenie
- momentami nadmiar patosu
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Film godny polecenia

Post autor: zazu24 »

'Gwiazd naszych wina.'
Rzadko zdarza mi się, żeby jakiś film aż tak utkwił mi pod skórą.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
avalanche
ASiołek
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:16
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: avalanche »

zazu24 pisze:'Gwiazd naszych wina.'
Rzadko zdarza mi się, żeby jakiś film aż tak utkwił mi pod skórą.
Rzeczywiście film dobry i wierny książce, bardzo niewiele "wycięli" i prawie nic nie pozmieniali, a trochę się tego obawiałam.
beznazwy
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 gru 2013, 12:17
Lokalizacja: Krk

Re: Film godny polecenia

Post autor: beznazwy »

Donnie Darko!
w wolnych chwilach polecam ten film każdym ludziom, nieważne czy są przyjaciółmi, znajomymi czy przechodniami. lubię jak pytają WTF WAS THAT i coraz bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że mam nie do końca równo pod sufitem. :< Ale najlepszy pod każdym względem, więc weźcie już nie czytajcie wciąż tego posta tylko idźcie oglądać! have fun!
Libra

Re: Film godny polecenia

Post autor: Libra »

Donnie Darko zafascynował i mnie. Oprócz filmu sam kawałek "Gretchen Ross" z jego soundtracku

https://www.youtube.com/watch?v=doC63IdYlA0 - moglabym w nieskonczonosć słuchać.
Awatar użytkownika
unloveable
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 10 sie 2014, 21:49

Re: Film godny polecenia

Post autor: unloveable »

beznazwy pisze:Donnie Darko!
w wolnych chwilach polecam ten film każdym ludziom, nieważne czy są przyjaciółmi, znajomymi czy przechodniami. lubię jak pytają WTF WAS THAT i coraz bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że mam nie do końca równo pod sufitem. :< Ale najlepszy pod każdym względem, więc weźcie już nie czytajcie wciąż tego posta tylko idźcie oglądać! have fun!
Haha pewnie Twoja metoda działa bo czytając Twojego posta po raz kolejny obejrzę ten film. :D
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

donnie darko- też mi się podobał, dobry film. Mnie najbardziej podoba się piosenka Mad World z tego filmu.
sensor
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, 09:10

Re: Film godny polecenia

Post autor: sensor »

Osttanio bardziej seriale - Chicago Fire a z samych filmów Niezniszczalni 3
Awatar użytkownika
smobil
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, 03:50

Re: Film godny polecenia

Post autor: smobil »

ostatnio:
Zrodzony w ogniu
Medicus
Maszyna
do ulubionych zaliczam Amadeusz, Gran Torino, Misja - znalazłoby się jeszcze naprawdę sporo
ale teraz co niektórych zaskoczę potrzebowałem jakiegoś serialu o krótkich odcinkach, nieskomplikowanej fabule, niewymagającego ale który w miły, zabawny sposób wypełniłby nudę podróżowania "superszybkimi" pociągami PKP :D
i ... przeglądając strony warezowe trafiłem - ba! przypomniałem sobie!!! o "Trzeciej planecie od słońca" :lol: kto pamięta - temu nie muszę przypominać a innym polecam spróbować i choć to serial emitowany w latach 1996-2001 to przecudowna Rodzina Salomonów dostarczy Wam frajdy :)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

Trzecia Planeta od Słońca! to był serial, z chęcią bym go obejrzała jeszcze raz :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Tytuł kojarzę, ale treści jakoś nie. To był sitcom, nie?
Co do filmów, to dorzucę kilka tytułów, z tymże godny polecenia to może za dużo powiedziane, po prostu lubię dane pozycje, podobały mi się.

Utalentowany pan Ripley, obejrzałam ostatnio, choć to nie nowy film. Przypuszczam, że wcześniej by mnie nie interesował ze względu na to, że z początku trochę się wlecze, wstęp do fabuły jest dość rozbudowany, a kiedyś by mnie to znudziło/ zniechęciło. Film jest dość długi w sumie. Plusem filmu jest bardzo dobre aktorstwo, plejada gwiazd: Damon, Paltrow, Phillip Seymour Hofman, Cate Blanchett. Zagrali świetnie. Piękne widoki Włoch, zarówno w plenerze, ujęcia miasta, jak i scenografia, wyposażenie mieszkań, czy też klimat klubów, gdzie chodzą bohaterowie. Film jest właśnie bardzo klimatyczny. Film jest ciekawy, aczkolwiek specyficzny: raczej psychologiczny niż typowy kryminał. Poza tym jest dużo wątków gejowskich, przez co kiedyś pewnie wzbudzał kontrowersje. Tematyka jest ciekawa, potrafi trzymać w napięciu, dobra jest też muzyka wg mnie.


Lubię też cykl Akademia Policyjna, to lekkie, łatwe komedie, teraz powtarzają w weekendy. latem oglądałam cykl z De Funesem na 1, też o policji, cykl o żandarmie z Saint-Tropez. Komedie, stare, ale takie lubię.
Zdecydowanie wolę taki humor niż wszystkie produkcje typu American pie- gdzie wszystko toczy się wokół nastolatków, seksu i głupich, wulgarnych żartów, które mnie akurat nie bawią ( jak scena z szarlotką z American Pie).
Wybitne kino to to nie jest, ale dla mnie to taka klasyka komedii, bardzo je lubię.
Lubię też kino ekpresjonistyczne, Gabinet doktora Caligari, Nosferatu: wampir, takie stare rzeczy :)

Co do rozczarowań, ot takim był dla mnie Mroczny Rycerz Powstaje, to, co teraz leciało na tvn. Mroczny Rycerz czyli poprzednia część bardzo mi się podobał, a ten z kolei wcale.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

Obejrzałam ostatnio "Miasto 44", przyznam że po przeczytaniu niektórych opinii byłam trochę sceptycznie nastawiona, ale to co dla innych było wadą mnie akurat się podobało(być może spodziewali się filmu dokumentalnego), te wszystkie wstawki i efekty specjalne robiły niesamowite wrażenie, już dawno żaden film nie wzbudził we mnie takich emocji.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Puf
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 7 paź 2014, 22:47

Re: Film godny polecenia

Post autor: Puf »

Nie jestem jakąś specjalną fanką ambitniejszego kina i w wolnych chwilach czuję się zupełnie usatysfakcjonowana produkcjami przykładowo Marvela, ale od lat jednym z moich ulubionych filmów jest Billy Elliot, który to obejrzałam pierwszy raz z dziesięć lat temu, jeszcze jako taki trochę smarkacz i od tamtego roku co rusz odkrywam w filmie więcej smaczków. Generalnie chłopiec z ubogiej, górniczej rodziny (konserwatywnej - facet, to musi być facet, czyli umieć przywalić) odkrywa wielki talent i równie wielką miłość do tańca. Film po drodze porusza jeszcze kilka dodatkowych wątków zahaczających o problemy niezrozumienia oraz braku tolerancji.
manti_20
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2013, 23:37
Lokalizacja: lubuskie

Re: Film godny polecenia

Post autor: manti_20 »

Osobiście mogę polecić "Dziwczyna z tatuażem". Oglądam regularnie raz na jakiś czas i jeszcze mi się nie znudził :D
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Dorzucam kolejne filmy. Rodzina Addamsów- obie części, takie lekkie komedie, oparte na grotesce i czarnym humorze. Jak dla mnie świetna była 2 część, z tą czarną wdową, Joan Cusack była znakomita :) Iron-man 2, oglądałam, też całkiem dobry w swoim gatunku ( dużo efektów, niezłe aktorstwo, dobra obsada w miarę, nawet dużo humoru,fajne dialogi).
ODPOWIEDZ