Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyboru?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyboru?

Post autor: klapouchy »

Co prawda artykuł nie jest typowo o asach, ale jest jeden ciekawy cytat, który postanowiłem umiescic.

Lęk heteroseksualny pojawia się w kontakcie z osobą płci przeciwnej, wynika z obawy przed nieumiejętnością wywarcia pożądanego wrażenia na partnerze. Osoby, które na skutek presji rodziców lub rówieśników nauczyły się przykładać ogromną wagę do wyglądu zewnętrznego, są bardziej narażone na lęk związany z wyglądem. Kiedy negatywnie widzimy siebie i własne poczynania społeczne, częściej przywołujemy w pamięci takie sytuacje, kiedy rzeczywiście nie wypadliśmy najlepiej lub inni zareagowali na nas nieprzychylnie. Te wspomnienia umacniają odczuwany lęk społeczny.

Całośc artykułu:

http://artelis.pl/artykuly/11653/osobow ... e-z-wyboru
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: urtika »

Moim zdaniem ten artykuł nie jest w ogóle o ASach, tylko o powodach, dla których niektórzy ludzie nie potrafią stworzyć satysfakcjonującego związku z drugą osobą. I dlatego postanowiłam przenieść go do działu Związki.
Quirkyalone
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: klapouchy »

ok dałem media bo jest link, nie ma sprawy
jednak ten cytat wydaje mi sie nie tylko o singlach, ale o ludziach, którzy maja wyrażne problemy z seksem
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: panna_x »

Myślę, że ten artykuł nic nowego nie wnosi. Już od dawna było wiadomo, że ludzie z niską samooceną mają gorzej, także w relacjach z innymi, w budowaniu związków. Także Ameryki nie odkryli moim zdaniem.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: klapouchy »

To że maja gorzej to oczywiste. Pytanie czy to moze wpływac na zablokowanie popedu seksualnego? Mysle ze moze. Oczywiscie nie mówie ze to jest jedyna przyczyna aseksualizmu, ale mysle ze jest jedna z przyczyn. Wszystko ma zawsze jakies swoje przyczyny i skutki.
Awatar użytkownika
aburleksa782
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 2 mar 2013, 17:03

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: aburleksa782 »

Dzięki za ten artykuł.
Dużo rzeczy w moim przypadku się zgadza. O większości z nich wiedziałam, do części nie chciałam się sama przed sobą przyznać.
Felixis
ASysta
Posty: 251
Rejestracja: 11 sty 2012, 15:51

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: Felixis »

śmieszy mnie moda na wklejanie "bynajmniej" w bezsensownych miejscach :D W artykule źle użyto tego słowa.

Jeśli jednak chodzi o wartość merytoryczną, to jest w tym sporo racji. Zwykle jak ktoś jest singlem "z wyboru" to stoi za tym szereg decyzji podyktowanych takimi a nie innymi cechami charakteru czy przeszłością. No ale bycie singlem nie wyklucza seksu (szczególnie w dzisiejszym, zdominowanym przez seks świecie), więc nie przyrównywałabym tego do bycia aseksualnym.
Wszyscy wiedzą lepiej...
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: Indiana »

Wiecie co jest dla mnie najgorsze w singielstwie ? To że różne osoby traktują czyjeś singielstwo jako zaproszenie
do zaczepek i podrywu. Nikt nie da się takiej osobie nacieszyć do woli singielstwem. Na takie szczęście mogą sobie pozwolić osoby niezależne od innych ludzi, np. informatycy.
Dlatego ja bym się chętnie zgadała z inną osobą o charakterze wiecznego singla, żeby stworzyć "związek" i mieć święty spokój. :D
Nightfall

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: Nightfall »

Ciekawy artykuł, warto było poświęcić kilka minut na przeczytanie.

Nawet znalazłam coś na swój temat 8)
czasem osoby, w celu „niedopuszczenia” innych do siebie i zapobiegnięcia ewentualnemu odrzuceniu, stawiają potencjalnym partnerom nadmierne wymagania. Z racji, że mało kto jest w stanie je wypełnić, zrywają wszelkie relacje i pozostają same. Osoba lękając się potrafi wykreować taki obraz potencjalnego partnera, który jest po prostu nieosiągalny (ale przez to bezpieczny).
Nikt nie da się takiej osobie nacieszyć do woli singielstwem.
Toż to przecież, w naszym społeczeństwie każdy powinien mieć małżonka i co najmniej dwójkę dzieci... :lol:
Awatar użytkownika
kawa z mlekiem
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:34

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: kawa z mlekiem »

no ten sam cytat jest tez o mnie :D
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Artelis, Osobowość wiecznego Singla: samotny (nie) z wyb

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Ja to chyba mam, ale w innym aspekcie niż ten przedstawiony w artykule.

Jak ktoś okazuje mi pozytywne uczucia, to mi się nie podoba, wręcz takiej osoby nie lubię, denerwuje mnie. Ciągnie mnie do niedostępnych, dla których się nie liczę i liczyć nie będę. Ta atrakcyjność ma wymiar emocjonalny, nie ma nic wspólnego z wyglądem. Wydaje mi się wtedy, ze lepiej się rozumiem z tym drugim typem, ale po głębszym zastanowieniu okazuje się to złudnym przekonaniem. Podobnie mam w przyjaźni, więc nie chodzi tu o lęk przed seksem. To jest chyba pokłosie posiadania toksycznej rodzinki.
ODPOWIEDZ