Przytulanie

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Przytulanie

Post autor: CloudninowaSWQ »

A ja czuję sie w pełni swobodnie przytulając przyjaciela i jakąkolwiek bliską mi osobę,czyli chyba aż tak wymagająca nie jestem :) .Dziwi mnie,że takie odczucia występują w przyjaźni,tym bardziej,że jest to uczucie podobne do miłości( w sumie to jest 1 z rodz. miłości).Mi sie nigdy tak nie zdarzyło w bliskich relacjach a więc i przyjaźni.
Libra

Re: Przytulanie

Post autor: Libra »

Ja natomiast rozumiem takie odczucia- bo sama tak mam ;) Do rodziców sie przytulić, do partnera, do zwierza - oj mru. Ale z siostrą czy bliską koleżanką mam już problem :P
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Przytulanie

Post autor: CloudninowaSWQ »

Libra pisze:Ja natomiast rozumiem takie odczucia- bo sama tak mam ;) Do rodziców sie przytulić, do partnera, do zwierza - oj mru. Ale z siostrą czy bliską koleżanką mam już problem :P
Ale dlaczego?Przecież siostra to też rodzina.Z kolei przyjaciele to rodzina,którą my sami sobie wybieramy
Libra

Re: Przytulanie

Post autor: Libra »

Nie wiem dlaczego, ale nie sądze aby kontakt fizyczny miał tutaj znaczenie. Moje uczucia są szczere, wieź silna - ale dotyk/przytulenie powoduje u mnie spory dyskomfort i wolę aby tego nie robiły. Nie odskakuję jak oparzona, i uścisk odwzajemniam ale źle mi wtedy ;)
samuraijam
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 1 lis 2013, 21:50

Post autor: samuraijam »

,,,
Ostatnio zmieniony 7 sty 2014, 05:59 przez samuraijam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phanta
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2013, 11:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przytulanie

Post autor: phanta »

Też lubię się przytulać, ale dawno nie miałam do tego okazji.
Awatar użytkownika
gwiyomi
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2013, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przytulanie

Post autor: gwiyomi »

Tylko kiedy mi zimno, żeby się ogrzać :lol:
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Przytulanie

Post autor: Artur_1988_as »

Brakuje tego mi bardzo, tylko niestety nie ma do kogo.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Przytulanie

Post autor: qwerty_456 »

Lubię jedynie wyobrażać sobie, że przytulam jakąś osobę; nie mam realnych potrzeb przytulania i nie lubię przytulania.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Johanna
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 7 paź 2014, 18:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Przytulanie

Post autor: Johanna »

Do przytulania sluzy mi moj zestaw poduszek z Hello Kitty :D
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przytulanie

Post autor: Viljar »

Najbardziej to do kota, ale jakby się człowiek znalazł, to też mogę - ale tylko jeśli odczuwam silny związek emocjonalny z tą osobą. Przytulanie to taka oznaka czułości i bliskości, która jest dla mnie do zaakceptowania.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
taka_m
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 9 gru 2014, 16:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przytulanie

Post autor: taka_m »

Ja lubię się przytulać, ale z kimś mi bliskim :D
A gdy rozsądku głos gdzieś zaginie to
wiedz, że ryzyko czasem ma sens.
Esti
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 4 sty 2015, 17:21
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przytulanie

Post autor: Esti »

Ja najczęściej przytulam się do pluszowego misia. W dniu codziennym nie bardzo mam się do kogo przytulać. Mogłabym do przyjaciela, aczkolwiek coś mnie powstrzymuje. Chcę, ale trudno mi zrobić krok do przodu i po prostu go przytulić. A na ogół przytulanie lubię.
anka38
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2014, 22:26

Re: Przytulanie

Post autor: anka38 »

mniam mniam :)


LonelyDragon pisze:Żeby tak mieć do kogo się przytulić to byłoby fajnie :) Przytulanie jest właśnie dla mnie takim idealnym wyrazem tej nie-seksualnej intymności pomiędzy dwojgiem ludzi, który odróżnia przyjaźń od prawdziwego platonicznego związku. Np. takie wspólne oglądanie filmu z przytuleniem, pogłaskaniem włosów, jakimś całuskiem (ale nie w usta – tego akurat nie lubię), przeplatane rozmową i śmiechem to taki niedościgniony obrazkek idealnej chwili w idealnym romantycznym związku ;)
Awatar użytkownika
Koziorro
mASełko
Posty: 105
Rejestracja: 5 sty 2015, 00:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Przytulanie

Post autor: Koziorro »

Cenię przytulenie do osoby bliskiej, takiej, której ufam. Jest przypomnieniem o więzi łączącej mnie z tą osobą. A przy mizianiu po głowie mogłabym odpłynąć mrucząco, choćby w kosmicznie pokręconym ułożeniu :rozowe:
"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zaprowadzi cię tam każda droga" - Lewis Carroll
ODPOWIEDZ