Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Indiana »

Ja nie posiadam takiego słowa. Aż tyle frustracji w sobie nie noszę, żeby aż nienawidzić czegoś tak ulotnego, jak słowo. Słowa mi żadnej krzywdy nie wyrządziły, a jeśli już to nie zrobiły tego z premedytacją i napewno żałują swojego występku. Xd
A jeżeli chcecie się pozbyć tej nienawiści, tej destruktywnej siły, negatywnej emocji związanej ze słowem, musicie wykonać proste ćwiczenie na podświadomość, które, kierowana najczystszym z możliwych altruizmów, dla Was opracowałam. Xd
Należy na dużej kartce papieru napisać znienawidzone słowo, postawić dwa krzesła na środku pokoju. Na jednym krześle posadzić słowo, na drugim siebie.. I się po prostu zapytać " Dlaczego jesteś dla mnie taki niedobry ? ", " Dlaczego jesteś dla mnie taki niedobry ?". I nie odpuszczać, dopóki nie uzyskamy ostatecznej odpowiedzi. Z chwilą kiedy uzyskamy odpowiedź sprawa będzie wyjaśniona i nienawiść zniknie. Xd :D
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Indiana pisze:Ja nie posiadam takiego słowa. Aż tyle frustracji w sobie nie noszę, żeby aż nienawidzić czegoś tak ulotnego, jak słowo. Słowa mi żadnej krzywdy nie wyrządziły, a jeśli już to nie zrobiły tego z premedytacją i napewno żałują swojego występku. Xd
Też tego nie rozumiem. Śmieszny temat. Nie lubić (nienawidzić to za mocne słowo) można ludzi, a nie biedne wyrazy. :P
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Viljar »

A nigdy nie irytowało Cię używanie jakiegoś słowa np. w złym znaczeniu czy coś? Bo jak słyszę, że np. "zimą jest zimno, ale bynajmniej śnieg jest", to mnie szlag trafia. A może właśnie o to chodzi - nie tyle nienawidzimy słów, co ludzi za ich używanie :P
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

No to wtedy irytuje błąd, a nie samo słowo, a tego chyba dotyczy temat. :roll:
Najlepiej jak tu ktoś napisał, że irytuje go słowo "seks". xD Straszne, naprawdę. Można dostać traumy od samego czytania.
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: evika »

Ja nie posiadam takiego słowa. Aż tyle frustracji w sobie nie noszę, żeby aż nienawidzić czegoś tak ulotnego, jak słowo. Słowa mi żadnej krzywdy nie wyrządziły, a jeśli już to nie zrobiły tego z premedytacją i napewno żałują swojego występku. Xd


Też tego nie rozumiem. Śmieszny temat. Nie lubić (nienawidzić to za mocne słowo) można ludzi, a nie biedne wyrazy. :P
Tylko, że to właśnie słowo zazwyczaj mocniej krzywdzi niż pięść i dlatego danego wyrazu się nie lubi
Libra

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Libra »

Mnie irytuje sformułowanie "Nie da się" i wszelkie pochodne.
Awatar użytkownika
Fajna dziewczyna
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2014, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Fajna dziewczyna »

A mi przykro , że słowo "galeria" sie zdewaluowało i zostało wykorzystane do zaczarowania centrów handlowych w cos bardziej exkluzif..
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: qwerty_456 »

Wnerwia mnie, gdy ktoś używa słowa każdy/wszyscy w odniesieniu do wszystkich ludzi.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: ouo »

Rękawica i skarpeta! :lol: Jeszcze jak ktoś tak mówi na naprawdę dużą rękawicę lub skarpetę, to mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś rękawiczki i skarpetki tak nazywa, to mnie irytuje. W ogóle nie lubię niepotrzebnych zgrubień. :)
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Viljar »

Ja z kolei nie przepadam za zdrobnieniami - "kilogram jabłuszek, dwie bułeczki, dwa jajeczka", koszmar. Nie zdrabniam też imion, co połączeniu z faktem, że zwracając się do kogoś, używam wołacza, wywołuje wrażenie strasznej oficjalności. Kłóci się z późniejszym sposobem wyrażania się i - jak mi się wydaje - nieco to ludzie dezorientuje. Oczywiście, jeśli ktoś przedstawi mi się, używając zdrobnienia, to tak się do niego zwracam, wychodząc z założenia, że tego sobie życzy.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Sherly »

1) Wkurzają mnie oczywiste błędy językowe i gramatyczne. Ale to chyba wszystkich, no może oprócz tych którzy te błędy nagminnie robią.

2) Niesamowicie denerwuje mnie, gdy ludzie wymawiają nazwisko "Smith" jako /smis/

3) Pewne zdrobnienie mojego imienia wyzwala we mnie reakcję wyglądającą trochę jak reakcja rozdrażnionego kota na dotyk. Nie znoszę tego. Niestety, mimo próby wpływu na nadużywających zdrobnienia, wraca ono co jakiś czas niczym bumerang :evil: Ogólnie, nie przepadam za zdrobnieniami, ale to mnie naprawdę mocno irytuje.
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Nikkala »

Bardziej niż konkretne słowa irytują mnie błędy językowe. Trudno się przed nimi ustrzec, ale mylenie "bynajmniej" z "przynajmniej", używanie "wiater", "przyszłem" itp. zwrotów po prostu mnie denerwuje. A jak na złość większość osób w moim otoczeniu te błędy popełnia :D
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: urtika »

Wiater to akurat słowo z gwary.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Nikkala »

Owszem, wiater jest z języka kaszubskiego. Ale jako tako nie funkcjonuje w języku polskim.
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: marisaxyz »

z tego co wiem to mówienie gwarą nie jest czymś nagannym i nie jest błędem językowym
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
ODPOWIEDZ