Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Viljar »

Chyba znów się rozminęliśmy - zdaje się, że zupełnie inaczej definiujemy słowo "porządny" :) To niestety sprawia, że muszę z pewną dozą wstydu przyznać, że teraz zgłupiałem jeszcze bardziej.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Poison Ivy »

Viljar pisze:Chyba znów się rozminęliśmy - zdaje się, że zupełnie inaczej definiujemy słowo "porządny" :) To niestety sprawia, że muszę z pewną dozą wstydu przyznać, że teraz zgłupiałem jeszcze bardziej.
Ano właśnie, bo to trzeba stwierdzić też w czyim mniemaniu "porządny". ;)
Jak w ogóle stwierdzić, że ktoś jest porządny? Tylko doświadczalnie. Na słowo, to ja nikomu nie uwierzę, że jest porządny. Musi się wykazać wieloletnią porządnością.
A na początkowym stadium relacji, to się zupełnie inne rzeczy liczą.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Denerwuje mnie, że często sami wyglądają przeciętnie albo i gorzej niż przeciętnie, ale komentują wygląd dziewczyn w niemiły, wręcz chamski sposób i widzą u swojego boku trofeum w postaci idealnej piękności.
To jest po prostu bardzo przykre.

Moim zdaniem dla większości facetów wygląd jest kluczowy, przynajmniej na początku. Mogą ściemniać, że tak nie jest, ale to wychodzi w praktyce, widać jak traktują znajomości z dziewczynami pięknymi, a jak z przeciętnymi. Pięknościom więcej się wybacza, jeśli chodzi o osobowość. Mogą być kapryśne, wredne, a nawet puste. Od mniej atrakcyjnych wymaga się, by były idealne z charakteru, inaczej w ogóle się nie liczą. Oczywiście przemyca się to pod sloganem, że liczy się wnętrze, ale to przekaz wyłącznie dla tych mniej urodziwych.
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: ouo »

Szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy żadna konkretnie męska (kobieca zresztą też) cecha, która by mnie denerwowała. Denerwują mnie konkretni ludzie i ich zachowania - i szczerze powiedziawszy częściej denerwują mnie kobiety niż faceci.

U kobiet denerwuje mnie jakaś taka złośliwość i ciągła rywalizacja. Która ma dłuższe paznokcie? Która ma więcej tuszu na rzęsach? - i ciągle w łazience poprawiają wygląd. Nie mam nic przeciwko, jeśli to się nie dzieję praktycznie bez przerwy, miałam kiedyś nieprzyjemność uczestniczyć w imprezie, gdzie grupka dziewczyn z którą akurat przyszłam, zamiast uczestniczyć w zabawie, praktycznie cały czas okupowała łazienkę. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie dziewczyny tak robią i nawet znam kilku facetów którzy mają taką przypadłość... Staram się stronic od takich ludzi, niestety mój bardzo dobry znajomy ma bardzo dużo takich przyjaciół, więc czasami jestem narażona mimo woli.

Denerwują mnie faceci który do związku zamiast uczuciowo, podchodzą pod tytułem: muszę sobie znaleźć kobite co mi dzieci urodzi, dom poprowadzi, łobiad ugotuje i piwo poda, ale rachunki na pół, bo równo uprawnienie. Kiedyś weszłam w dyskusję z takim gościem to chciał mnie nawet uderzyć. Dobrze, że takich jest naprawdę mało.

Jeszcze nie lubię, nie ważne czy to kobieta, czy facet, chłopak, kolega, koleżanka, dziadek... jak ktoś bez przerwy narzeka i jest wiecznie nieszczęśliwy. Nie mam nic przeciwko złym emocjom, jeśli ktoś ma powód, ale znam ludzi który są zawsze w złym humorze: bo słońce świeci, bo słońce nie świeci, bo na kolacje znowu kanapki, pies szczeka na dworze, komputer się włącza za długo... to są prawdziwe powody 'depresji' mojego znajomego malkontenta. Naprawdę chcę udusić takich ludzi czasami. :lol:
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nie znam kobiet, które rywalizują o paznokcie czy warstwę tuszu na rzęsach, może takie istnieją, choć wydaje mi się to wątpliwe. :P
W kobietach to mnie denerwuje fałszywość, nieszczerość. Taka nie powie wprost, co o tobie myśli, zawsze dowiesz się tego przypadkiem, bo oficjalnie jesteś jej BFF. :P
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: melodia »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Pięknościom więcej się wybacza, jeśli chodzi o osobowość. Mogą być kapryśne, wredne, a nawet puste. Od mniej atrakcyjnych wymaga się, by były idealne z charakteru, inaczej w ogóle się nie liczą.
Mi się wydaje, że ogólnie większość "mężczyzn" stale powtarza, że kobieta idealna to miła, kochana, blabla, a jak przychodzi co do czego, to i tak lepiej traktują właśnie te wredne, które nimi rządzą. I to wcale nie muszą być piękności, po prostu zawzięte w arogancki sposób, egoistyczne babsztyle. A jak taki, załóżmy, "facet" trafi na sympatyczną, taką w porządku kobietę, to on się robi dla niej niemiły, bo skoro ona jest dobra, to on nie musi. Tadam! Zagadka rozwikłana. Przykładów takich znam mnóstwo, zarówno z autopsji jak i z otoczenia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Poison Ivy »

Melodio, zakładasz, że bycie niemiłym jest bardziej naturalne niż bycie miłym - czyli, że miłym jest tylko ten, kto musi?

A druga rzecz wynikająca z całej dyskusji: bycie porządnym człowiekiem skutkuje wykluczeniem społecznym. ;)
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: melodia »

Poison Ivy pisze:Melodio, zakładasz, że bycie niemiłym jest bardziej naturalne niż bycie miłym - czyli, że miłym jest tylko ten, kto musi?
Zakładam, że większość "mężczyzn" twierdzi, że kobieta powinna być miła itd., a to sprzeczność z tym, jak postępują. :P
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: morowy »

melodia pisze:Zakładam, że większość "mężczyzn" twierdzi, że kobieta powinna być miła itd., a to sprzeczność z tym, jak postępują. :P
A co w takim razie twierdzi większość mężczyzn (w odróżnieniu od "mężczyzn") i jak ci postępują?
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: melodia »

morowy pisze:
melodia pisze:Zakładam, że większość "mężczyzn" twierdzi, że kobieta powinna być miła itd., a to sprzeczność z tym, jak postępują. :P
A co w takim razie twierdzi większość mężczyzn (w odróżnieniu od "mężczyzn") i jak ci postępują?
Proponuję przeczytać wcześniejszy post ;)
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: morowy »

melodia pisze:Proponuję przeczytać wcześniejszy post ;)
Dzięki za propozycję, zrobiłem tak, ale nic mi się nie rozjaśniło, bo znów:
melodia pisze:Mi się wydaje, że ogólnie większość "mężczyzn" stale powtarza, że kobieta idealna to miła, kochana, blabla
Ale co z mężczyznami? :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Valhalla »

Ja myślę, że mężczyźni, w odróżnieniu od "mężczyzn" są "spoko" i mają zdrowy stosunek do kobiet. Natomiast wkurzają ich "kobiety" :lol: Prawda?
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: morowy »

Valhalla pisze:Ja myślę, że mężczyźni, w odróżnieniu od "mężczyzn" są "spoko" i mają zdrowy stosunek do kobiet. Natomiast wkurzają ich "kobiety" :lol: Prawda?
:D No właśnie planowałem Melodii cos w ten deseń napisać, ale chciałem ją najpierw jeszcze trochę za jezyk pociągnąć, żeby sie bardziej poplątała w zeznaniach :diabel:
...ale teraz to juz po ptokach :P
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Viljar »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Denerwuje mnie, że często sami wyglądają przeciętnie albo i gorzej niż przeciętnie, ale komentują wygląd dziewczyn w niemiły, wręcz chamski sposób i widzą u swojego boku trofeum w postaci idealnej piękności.
To jest po prostu bardzo przykre.
Moim zdaniem dla większości facetów wygląd jest kluczowy, przynajmniej na początku.
Nie tylko panów to dotyczy, ośmielam się stwierdzić. Ogólnie słowa "wygląd nie ma znaczenia, liczy się wnętrze" uważam za największe kłamstwo w historii ludzkości.
wyrwana_z_kontekstu pisze:Mogą ściemniać, że tak nie jest, ale to wychodzi w praktyce, widać jak traktują znajomości z dziewczynami pięknymi, a jak z przeciętnymi. Pięknościom więcej się wybacza, jeśli chodzi o osobowość. Mogą być kapryśne, wredne, a nawet puste. Od mniej atrakcyjnych wymaga się, by były idealne z charakteru, inaczej w ogóle się nie liczą. Oczywiście przemyca się to pod sloganem, że liczy się wnętrze, ale to przekaz wyłącznie dla tych mniej urodziwych.
Ocenianie ludzi "urodziwych" jako więcej wartych to cecha obu płci. Wykonano na ten temat trochę eksperymentów, więc to również nie jest cecha, którą można przypisać wyłącznie panom.
Będę jednakowoż polemizował w kwestii "pięknych" i "przeciętnych" dziewczyn, bo z jednej strony mnie wkurza, a z drugiej bawi do łez, jak panie same siebie w ten sposób oceniają. Otóż - uwaga, odkrywam Amerykę - nie ma czegoś takiego, jak powszechnie uznany wzorzec urody i to, co jest ładne dla jednego faceta, dla innego może być nie do zniesienia. Ja na ten przykład zachwycam się Yolandi Visser, przez co wielu znajomych obojga płci patrzy na mnie jak na wariata, z kolei sam nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Marilyn Monroe - i proszę sobie wyobrazić, że wielu facetów również nie rozumie.

Kończy się odkrywanie Ameryki, bo teraz napiszę coś, co nie dla każdego jest oczywiste. Otóż kluczowa jest tutaj nie wysoce subiektywnie odbierana uroda, ale ogólna prezencja. Ładna dziewczyna przestanie być taką, jeśli będzie niechlujna, to najpiękniejsza buzia nie pomoże. Podobnie jak na agresywny, przesadny i wulgarny makijaż. Owszem, to ostatnie może pociągać pewną kategorię mężczyzn, ale raczej jako szansa na jednorazową przygodę niż nadzieję na stały związek, czego zresztą wspomniana kategoria wcale nie pragnie.

Zgadzam się za to w pełni, że słowa o pięknym wnętrzu to pusty slogan. Można to poznać przede wszystkim po niewinnym słówko "ale", jakie się przedtem pojawia. "Ale za to ma dobry charakter". "Ale na pewno jest miły". Zupełnie jakby to było coś drugorzędnego.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Libra

Re: Co Was Denerwuje U Płci Przeciwnej ?

Post autor: Libra »

Piękno przemija, charakter zostaje 8)
ODPOWIEDZ