Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
NikitKA
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2015, 21:43

Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: NikitKA »

Czy chcielibyście nim zostać ? Myślę o dawcy w charakterze dawcy szpiku czy krwi ( nie o dawcy narządów po śmierci ) . Coraz częściej o tym myślę, bo w sumie nic na tym się nie traci a można komuś uratować życie . Tylko u mnie jest mały problem ... podczas zwykłego pobierania krwi zawsze baaaardzo blednę a przed oczami mam ciemno :P
Awatar użytkownika
Liriel
mASełko
Posty: 136
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: Liriel »

Ja jestem dawcą szpiku. Zarejestrowanym, ale jeszcze nie doświadczonym. ;)
Rejestrując się, masz do wyboru 2 możliwości - albo przez pobranie krwi, albo z talerza biodrowego. Ta druga jest bardziej wymagająca, bo to zabieg operacyjny, wymagający paru dni pobytu w danej placówce, ale sama zdecydowałam się właśnie na tę formę, bo też mam problem z oddawaniem krwi. ;)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: marisaxyz »

Ja parę razy oddałam krew, nie jest to zbyt przyjemne ale można przeżyć :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: bezemnie »

Od kilku lat oddaje krew, jestem zarejestrowanym dawcą narządów (a jaką śliczną mam kartę niebieską!) i jestem w połowie drogi do zostania dawcą szpiku (muszę donieść zaświadczenie o ukończonym leczeniu, damn) i myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie cywilizacyjne. A poza tym zawsze dostaję górę czekolady.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: sun »

Jestem zarejestrowana w bazie poltransplant jako potencjalny dawca szpiku kostnego. :wink:
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: Heremis87 »

Jakby nie patrzeć też zostałem dawcą, postanowiłem dać swoje ciało po śmierci do badań naukowych: Program Świadomej Donacji. Mam już wszystko załatwione w tej sprawie, dostałem pomarańczową kartę i fioletową bransoletkę (nie wiem co z tym zrobić, bo noszenie odpada, zbyt luźne i pstrokate). Sama decyzja wynikała z dość egoistycznych pobudek, ale przynajmniej inni też skorzystają.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: bezemnie »

Heremis87 pisze:Jakby nie patrzeć też zostałem dawcą, postanowiłem dać swoje ciało po śmierci do badań naukowych: Program Świadomej Donacji. Mam już wszystko załatwione w tej sprawie, dostałem pomarańczową kartę i fioletową bransoletkę (nie wiem co z tym zrobić, bo noszenie odpada, zbyt luźne i pstrokate). Sama decyzja wynikała z dość egoistycznych pobudek, ale przynajmniej inni też skorzystają.
Przez jakiś czas była edycja kart z nadrukiem (? nie wiem czy to dobre słowo) The Walking Dead. http://www.kampaniespoleczne.pl/kampani ... ie_brakuje

Jakby to nie był problem, to byłby również bardzo ciekawy, jakie to egoistyczne powódki cię skłoniły!
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: Heremis87 »

bezemnie pisze: Przez jakiś czas była edycja kart z nadrukiem (? nie wiem czy to dobre słowo) The Walking Dead. http://www.kampaniespoleczne.pl/kampani ... ie_brakuje

Jakby to nie był problem, to byłby również bardzo ciekawy, jakie to egoistyczne powódki cię skłoniły!
W tym biorę udział: http://donacja.sum.edu.pl/o_donacji.html
Moim marzeniem jest, aby ciało spalono a prochy rozsypano gdziekolwiek, nie chcę żadnego grobu z imieniem i nazwiskiem. Niestety nasze prawo zabrania czegoś takiego. W tym programie donacji można sobie zastrzec, że po spaleniu ciała, prochy zostaną złożone ale anonimowo, nie będzie mnie na liście dawców. Czyli jak znalazł dla mnie, pełna anonimowość.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: ColdChris »

Raz oddałem krew w wojsku, żeby dostać 5 dni urlopu nagrodowego :D Od tego czasu książeczka HDK leży pusta. Gdybym miał jakiś wypadek i miałbym nieprzeżyć to nie miałbym nic przeciwko, żeby ktoś sobie łyknął moje serducho czy płucko. A z tymi prochami to fajna opcja, rozrzucić na ziemię, w powietrze, do wody i w ogień :D
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Awatar użytkownika
necia
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Anglia/Norfolk

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: necia »

Też jestem zarejestrowana w kilku organizacjach w Polsce i w Anglii jako dawca narządów. Przynajmniej tyle mogę zrobić, bo krwi nie mogę absolutnie spreadować.
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: SamotnyWilk »

Ja noszę przy sobie oświadczenie woli że w razie śmierci chcę oddać moje organy :)
Oddaję też krew można powiedzieć że regularnie 3-4 razy w roku :) Jak wszystko będzie dobrze w tym roku oddam łącznie 18 litrów krwi :)
Ciągle próbuję kogoś namówić na wspólne oddawanie, osoby które mi się udaje niestety mają stałą dyskwalifikację :(
a próbuję i się nie poddaję :)
Oddawanie krwi sprawia że czuję się lepiej że mogłem komuś pomóc :) :kocha:
Awatar użytkownika
Justys245
kASkada
Posty: 521
Rejestracja: 25 lip 2010, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: Justys245 »

SamotnyWilk pisze: Jak wszystko będzie dobrze w tym roku oddam łącznie 18 litrów krwi :)
Ciągle próbuję kogoś namówić na wspólne oddawanie, osoby które mi się udaje niestety mają stałą dyskwalifikację :(
a próbuję i się nie poddaję :)
18 litrów ? WOW :D Ja mam oddane dopiero 5 l, ale na pewno będę oddawać dalej :) Moi znajomi zawsze się cieszą jak dostana czekoladę, ale igieł się boją :P
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: nnnxx »

Heremis87 pisze: 20 sie 2015, 22:25 Jakby nie patrzeć też zostałem dawcą, postanowiłem dać swoje ciało po śmierci do badań naukowych: Program Świadomej Donacji. Mam już wszystko załatwione w tej sprawie, dostałem pomarańczową kartę i fioletową bransoletkę (nie wiem co z tym zrobić, bo noszenie odpada, zbyt luźne i pstrokate). Sama decyzja wynikała z dość egoistycznych pobudek, ale przynajmniej inni też skorzystają.
Chyba cie ***.
Krzyś. :)
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: pawcio1978 »

Uważam, że zostanie dawcą szpiku czy narządów (po śmierci) to dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Co uważacie o zostaniu dawcą ?

Post autor: Heremis87 »

nnnxx pisze: 17 sie 2021, 10:30 Chyba cie ***.
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ