różnica wieku

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: różnica wieku

Post autor: Keri »

No ale dziewczyny starsze ode mnie o te kilka lat (26 mam) i nie tylko.

Czy to normalne zachowanie kobiety 30+ by się śmiała bez powodu z tego co mówię?
Prosiła 2 raz o mój telefon komórkowy i dzwoniła ze swojego na mój o podpisanie i odebranie papieru a jest sama :shock: w szkole? Jeszcze po rozmowie się ustawia przy mnie niby* coś robiąc?
Przychodzi w nerwach (choć można było i nie), bo nie miałem wpisów za kilka semestrów (tak się złożyło z finansami) a po rozmowie mówiąc coś jeszcze, wyrzuciła papierek bym go podniósł?
Prosiła o wodę do imbryka 2 razy?
Spytała się teraz ostatnio: Czy mam dziewczynę? Po rozmowie akurat doszło pytanie z sugestią: To może starsze? Czy myślę o usamodzielnieniu się? I ile mam lat? I znów stanęła koło mnie?

Po tych pytaniach zrobiłem wstecz wspomnieniami i ten telefon prosiła i dzwoniła do mnie ze 2 lata temu :shock: :roll:

Ale do mnie zarywa albo się ze mną bawi :roll: Nie cierpię gierek od was (przykro mi z tego powodu) kobiety :P

Już takie gierki zazdrości itd. miałem od koleżanki z klasy gdy miałem deprechę i dziękuje bardzo :P
Awatar użytkownika
Hebi
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:43
Lokalizacja: Gdynia

Re: różnica wieku

Post autor: Hebi »

Hm... jak dla mnie różnica wieku do 10 lat jest akceptowalna, powyżej to kwestia mocno dyskusyjna dla mnie się robi, a gdy dochodzi do różnicy, w której jedno mogłoby robić za rodzica to niestety moja tolerancja krzyczy "nie" ;)

Ofc to odnosi się tylko do mnie. Na innych, którzy bariery wiekowe przekraczają może spojrzę z zaskoczeniem, ale w ostatecznym rozrachunku to ich wybór i mieszać się nie zamierzam :P
Wszystko jest trucizną,
decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: różnica wieku

Post autor: chochol »

Nie przeszkadza, nawet pokoleniowa (jeśli są dojrzali emocjonalnie). Akceptowalni są mężczyźni z młodszymi partnerkami (co można tłumaczyć względami biologicznymi), a panie, które prowadzają się z dużo młodszymi od siebie, dostają łatkę kuguarzycy.
Wicherek pisze:Więc tylko ja na tym forum wolę młodszych? :P
Jak wiadomo, mężczyźni wcześniej umierają, więc to ma to sens :wink: .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Mnishka
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2014, 09:54

Re: różnica wieku

Post autor: Mnishka »

Dla mnie nie ma znaczenia wiek, a porozumienie, podobne podejście do życia.
Znam zarówno młodszych jak i starszych.
Akurat teraz mieszkam z przyjacielem, który jest znacznie ode mnie starszy wiekowo i dobrze dogadujemy się.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: różnica wieku

Post autor: bezemnie »

Mój najstarszy partner był ode mnie starczy o ponad dziesięć lat, ja sam byłem wtedy w liceum. Moja najmłodsza partnerka była ode mnie młodsza o trzy lata.

I bardzo nie ufam ludziom, którzy mówią, że wiek nie ma znaczenia.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
translucent
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:40

Re: różnica wieku

Post autor: translucent »

Osobiście nie wierzę, że wiek nie ma znaczenia. Ja sama wolałabym trzymać się w związkach w granicach 2-3 lat różnicy, więcej sprawia, że czuję się trochę niekomfortowo. Mogę jednak zrozumieć pary które różni np 10 lat, ale kiedy zbliżamy się do momentu kiedy para wygląda jak dziecko z rodzicem, to jest to dla mnie dziwne.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

@translucent: ale niestety są małżeństwa gdzie partnerka jest w wieku dzieci partnera.
translucent
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:40

Re: różnica wieku

Post autor: translucent »

pawcio1978 pisze:@translucent: ale niestety są małżeństwa gdzie partnerka jest w wieku dzieci partnera.
Oczywiście, że są. Nie twierdzę przecież, że nie ma, ale nie ukrywam, że jest to dla mnie po prostu dziwne.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: różnica wieku

Post autor: Layla »

pawcio1978 pisze:@translucent: ale niestety są małżeństwa gdzie partnerka jest w wieku dzieci partnera.
Ale dlaczego niestety? Jak komuś taki układ pasuje i jest tego pewnien i para się kocha, to może być nawet 30 lat różnicy i Ciebie nie powinno to w ogóle obchodzić :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Andyomene
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 11 cze 2015, 14:34
Lokalizacja: Katowice

Re: różnica wieku

Post autor: Andyomene »

Zważywszy na różne tempo rozwoju osobowości u każdego z nas i osobiste preferencje, oczekiwania wobec życia etc., które zazwyczaj luźno łączą się z wiekiem, nie powinny dziwić pary, w których pojawiają się znaczne różnice wieku. Znam ludzi, którzy nie dojrzeli pomimo czterech dekad na tym padole, a ich mentalnym towarzystwem są pewne typy nastolatków, i to wcale nie są osoby opóźnione w rozwoju.
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: różnica wieku

Post autor: sun »

Andyomene pisze: Znam ludzi, którzy nie dojrzeli pomimo czterech dekad na tym padole, a ich mentalnym towarzystwem są pewne typy nastolatków, i to wcale nie są osoby opóźnione w rozwoju
też takich znam :wink:
Myślę, że bardziej zależy to od stopnia dojrzałości i wzajemnego porozumienia, niż kwestii róznicy wieku.
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: różnica wieku

Post autor: tom »

Stąd tylko krok do teorii, że faceta powinno się traktować jak wino. Zamknąć w piwnicy i czekać, aż dojrzeje. :D
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

@layla: z prostego powodu. Taka *** szuka na meza faceta, ktory zastapi jej ojca. A nie bedzie mezem. Albo liczy, ze szybko umrze i zostawi spadek.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: różnica wieku

Post autor: Layla »

pawcio1978 pisze:@layla: z prostego powodu. Taka *** szuka na meza faceta, ktory zastapi jej ojca. A nie bedzie mezem. Albo liczy, ze szybko umrze i zostawi spadek.
Bardzo niesprawiedliwy i mocno generalizujący osąd... Może są takie egzemplarze, ale są w mniejszość. Poza tym, jeśli nawet laska szuka sobie bogatego tatuśka,a tatusiek jest tym faktem zachwycony, no to nadal nie jest Twoja sprawa. Ani nie jesteś odpowiedzialny za jego wybory, ani za życie.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: różnica wieku

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:27 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ