Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
lealin
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2013, 19:14

Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: lealin »

Hello,

Bardzo lubię fantastykę, sci-fi oraz steampunk. Przygodowe książki wręcz uwielbiam, ale zawsze gdzieś musi się wepchać jakiś wątek romantyczny i to z głównym bohaterem/ką. Poszukuje w książkach rozrywki, a zawsze sę to kończy jakimś mdławym romansem. Jak jest jakaś seria to po pierwszym tomie potrafię ocenić kto z kim będzie i na ogół się to potwierdza. Powtarzają się oklepane scenariusze i przez to dosłownie mnie odstrasza od czytania. O hetero romansach to już nie mówię, bo to wiadomo najczęstrza kombinacja.

Czy istnieją książki bez wątku romantycznego na głównej postaci? jakiś w tle na postacie drugoplanowe nie ma problemu, ale główną postać mnie razi jak nagle się zakochuje tak...no nagle, albo w bardzo przewidywany sposób.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S.: szukam książek takich oraz książek z połączenia: przygotówka/fantasy z wątkiem homoseksualnym (nie gdzieś w tle ale tak wyraźnie i może dotykającą główną postać)
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Issander »

,
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:32 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: marisaxyz »

Ja polecam Trylogię Arturiańską Bernarda Cornwella , świetnie napisana i mało romansów :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
etn.ola
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2015, 19:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: etn.ola »

A czytaliście twórczość Murakamiego?
Nie we wszystkich jego książkach jest wątek romantyczny, a nawet jeśli już jest to z nieco innej strony. Opisywany jako czynność, bez zbędnych opisów przeżyć i przemyśleń na ten temat. Raz opis stosunku został użyty jako rytuału przejścia ( w Bezbarwnym Tsukuru Tazakim).
Szczerze polecam, bardzo klimatyczna twórczość ;)
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Layla »

Na tyle ile pamiętam, to w cyklu "Pan Lodowego Ogrodu" nie ma romansów po drodze. Może jeden epizodyczny wątek o zauroczeniu, ale to serio, parę stron.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Nightfall

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Nightfall »

Na tyle ile pamiętam, to w cyklu "Pan Lodowego Ogrodu" nie ma romansów po drodze. Może jeden epizodyczny wątek o zauroczeniu, ale to serio, parę stron.
Genialna powieść, ale seksów jest niestety dość dużo. Jednak dla cudownej fabuły i opisów warto przeczytać.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Słomiany Zapał »

Książki bez wątku romantycznego to trudna sprawa, ale i ja spróbuję coś polecić :)
Na tropie jednorożca, Na tropie wampira - Mike Resnick, fantastyka, humor, mnóstwo magicznych stworów i śledztwo.
Z powieści przygodowych to przychodzi mi na myśl jedynie "Zaginione miasto" i "Meduza" Cliva Clussera.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Viljar »

Wątek romantyczny w "Panie Lodowego Ogrodu" są akurat dość mocno zarysowane. I dobrze, bo ten element fabuły zawsze wpływa na inne wątki i często stanowi wiarygodny motor działań bohaterów.

Powieścią bez wątku romantycznego jest "Żelazna Rada" Chiny Mieville'a. Znaczy, seksów jest cała masa, ale bez romantyzmu :D Podobnie jak w paru innych powieściach tego samego autora. Wyjątkiem jest "Kraken" - wątek romantyczny istnieje tylko w domyśle, bo wprost nie ma żadnych wyznań na ten temat.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Layla »

Viljar pisze:Wątek romantyczny w "Panie Lodowego Ogrodu" są akurat dość mocno zarysowane. I dobrze, bo ten element fabuły zawsze wpływa na inne wątki i często stanowi wiarygodny motor działań bohaterów.
Chyba muszę to jeszcze raz przeczytać, bo serio niezbyt je kojarzę, jakoś mnie nie raziły chyba :oops:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Nightfall

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Nightfall »

Nie czytalam, ale Lovecraft podobno w powiesciach nnie tworzyl takich wątków.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Viljar »

W twórczości Lovecrafta w ogóle kobiet prawie nie ma, jako że miał do nich dość negatywny stosunek. Wątki romantyczne są więc wykluczone. Ponadto on skupiał się na tworzeniu atmosfery grozy i osaczenia przez wszechobecne siły wrogie ludziom lub przynajmniej bohaterowi - romantyczność wszystko by zepsuła ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: 4w5 »

Chyba tylko podręczniki do przedmiotów ścisłych i wydawnictwa leksykalne.

Ja tam lubię watki romantyczne. Zwłaszcza jak się źle kończą.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: bezemnie »

Co to znaczy książka z wątkiem (???) homoseksualnym ale bez wątku romantycznego? Chcesz bohatera geja/lesbijkę, który/a przez całą historię nikogo nie pokocha i jego/jej też nikt nie obdarzy uczuciem? ♫ What do you mean? ♫
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: morowy »

Ja od lat nie zauważyłem wątku romantycznego w czytanych książkach. Nie zanosi się również w książce jaką dzisiaj zacząłem: "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" - czy może być mniej romantyczny tytuł? :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Tissaia
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 gru 2015, 00:59

Re: Książki bez wątku romantycznego? Są takie?

Post autor: Tissaia »

Bardzo ciekawa książka.

Nic mnie tak nie irytuje jak wciśnięte na siłę wątki romantyczne w kryminałach. Ja tu chcę mięsa, zagadki, śledztwa i zwłok, a nie tiutiurlania z dzióbka do dzióbka. Niestety, zdarza się to nagminnie, zwłaszcza jeżeli autorką jest kobieta.
ODPOWIEDZ