Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
taka_m
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 9 gru 2014, 16:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Książki

Post autor: taka_m »

Ja ostatnio przeczytałam książkę Martyny Wojciechowskiej - "Przesunąć horyzont"
bardzo fajna, polecam
A gdy rozsądku głos gdzieś zaginie to
wiedz, że ryzyko czasem ma sens.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Ja ostatnio dużo czytam. Biorę udział w konkursie czytelniczym i z tego powodu nazbierało się dość dużo lektur:) Mogę polecić np.:
Świat Dysku(Terry Prachett) - tomów jest sporo, ale w każdym jest cała masa przygód i humoru. W sam raz dla fanów fantastyki.
Blask księżyca(Natsuki Mamiya, Shiromiso)- to light novela, lekka lektura. Wciągający kryminał z masą tajemnic.
Czarny zamek(Leslie Daniels) - lekki horror o czarownicach, Inkwizycji i wampirach.
Nieprzewidziane konsekwencje miłości(Jill Mansell) - romantyczna powieść, ale z dużą dawką humoru.
Inicjały zbrodni(Sophie Hannah) - nowe przygody Herculesa Poirota. Inny auror, więc inny styl, ale i tak wciągająca powieść.
Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz, Miłość Peoni, Dziewczęta z Szanghaju, Marzenia Joy (Lisa See) - wzruszające powieści o kobietach, przyjaźni, samotności itd.
Zbieracz Burz(Lidia Kossakowska) - fantastyka o aniołkach.
Kłamca(Jakub Ćwiek) - kilka tomów. Fantastyka o aniołkach, bogach, demonach. Mnóstwo akcji i humoru.
Polecam również powieści Alex Kavy, Tess Geritsen i Johna Grishama oraz "Inkwizytora" Patricio Sturlese.
Mam nadzieję, że ktoś z was wybierze sobie którąś z tych książek i będzie się cieszył miłą lekturą:)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

Ja sobie ostrzę zęby na autobiografię Kazika, z chęcią przeczytałabym też wywiad z Rojkiem.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Książki

Post autor: 4w5 »

Najlepsze, co przeczytałam w tym roku to 'Regulamin tłoczni win' Irvinga. Właśnie przeglądając dział o książkach uświadomiłam sobie, że jeden z bohaterów był ASem/wybrał bycie ASem. Ale nie wiem, czy polecać, zwłaszcza osobom bardziej wrażliwym.
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

Książek przeczytanych 57 :)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

4w5 pisze:Najlepsze, co przeczytałam w tym roku to 'Regulamin tłoczni win' Irvinga. Właśnie przeglądając dział o książkach uświadomiłam sobie, że jeden z bohaterów był ASem/wybrał bycie ASem. Ale nie wiem, czy polecać, zwłaszcza osobom bardziej wrażliwym.
to jedna z moich ukochanych książek! w ogóle jestem wielką fanką Irvinga, a widziałaś film na podstawie książki, pt "Wbrew regułom"? jeżeli nie to polecam :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Książki

Post autor: 4w5 »

marisaxyz pisze: to jedna z moich ukochanych książek! w ogóle jestem wielką fanką Irvinga, a widziałaś film na podstawie książki, pt "Wbrew regułom"? jeżeli nie to polecam :D
Jeszcze nie widziałam. Chętnie obejrzę . Ciekawe, czy go gdzieś w necie można namierzyć.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

bezemnie pisze: Ta książka jest super, bo pan psychiatra umieszcza fragmenty z listów i terapii swoich pacjentów. Lubię takie zderzenie, ponieważ ci pacjenci wszystkie rzeczy, które są nie do przyjęcia opisują jakby były najnormalniejsze na świecie a druga strona podchodzi do nich z ciekawością i zafascynowaniem. Jak tylko skończę Anatomię uczuć to zabieram się za Rozmowy o miłości na skraju przepaści.
Zachęciłaś mnie do "Anatomii uczuć", jestem w 3. rozdziale. Masa ciekawych faktów i lekki styl.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

4w5 pisze:
marisaxyz pisze: to jedna z moich ukochanych książek! w ogóle jestem wielką fanką Irvinga, a widziałaś film na podstawie książki, pt "Wbrew regułom"? jeżeli nie to polecam :D
Jeszcze nie widziałam. Chętnie obejrzę . Ciekawe, czy go gdzieś w necie można namierzyć.
na cda jest i na chomikuj też :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Zaczęłam właśnie czytać "Ostatniego rycerza" i mam nadzieję, że skończę tę książkę jeszcze w tym roku :)
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
bezemnie pisze:
Zachęciłaś mnie do "Anatomii uczuć",
wyrwanku, już któryś raz widzę, ze zwracasz się do bezemnie po damsku. O czymś nie wiem? :P


Ja piłuję kryminały, 59 książek przeczytanych - jestem z siebie dumna :)
Awatar użytkownika
Dexter
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 18:38

Re: Książki

Post autor: Dexter »

Libra pisze:Ja piłuję kryminały, 59 książek przeczytanych - jestem z siebie dumna
Kryminały są ok, też lubię. Mogłabyś rzucić kilka tytułów, coś co szczególnie Cię zainteresowało?
Ja kończę właśnie " Echo w płomieniach" L. Child`a. Co prawda nie kryminał, ale też ok.
Zastanawiam się, co by tu wypożyczyć teraz?
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Libra pisze:
wyrwanku, już któryś raz widzę, ze zwracasz się do bezemnie po damsku. O czymś nie wiem? :P

Bezemnie to dziewczyna, że się tak niegenderowo wyrażę, przynajmniej wnioskując po zdjęciu w dziale "Nasze twarze".
Awatar użytkownika
Niezabudka86
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 25 lis 2015, 21:05

Re: Książki

Post autor: Niezabudka86 »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
Bezemnie to dziewczyna, że się tak niegenderowo wyrażę, przynajmniej wnioskując po zdjęciu w dziale "Nasze twarze".
Oj, a pisze o sobie w rodzaju męskim przecież, :) a na tym zdjęciu to tak niewiele widać raczej. Mi bardzo podoba się uroda androgeniczna.

Ja czytam głównie fantastykę, kryminały, czasem coś z klasyki literatury pięknej. Zdarzyło mi się przeczytać coś w stylu Paulo Coelho, ale to raczej mnie nie pociąga. Już wolę książki o gejach :P Aktualnie kończę 2 tom miecza prawdy Terrego Goodkinda(trochę męcząca seria).
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

Dexter pisze: Kryminały są ok, też lubię. Mogłabyś rzucić kilka tytułów, coś co szczególnie Cię zainteresowało?
?
ostatnio lecę z Jo Nesbo - bardzo podobał mi się "Syn" jego autorstwa, teraz czytam serię z Harrym Hole.

Poza tym trylogia Millenium S.Larssona bardzo cacy.
ODPOWIEDZ