Cześć wszystkim

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Kenshi
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2016, 10:42

Cześć wszystkim

Post autor: Kenshi »

Witajcie. Zaglądam na forum w sumie od dłuższego czasu. Ostatnio poczułem potrzebę, aby się zarejestrować. Mam 31 lat. Przez większość życia jestem samotny. Przez długi okres czasu uważałem, że jestem aseksualny. Nie ciągnęło mnie do seksu. Chciałem się zakochać, stworzyć z kimś głęboką więź, kochać i być kochanym. Niestety niskie poczucie własnej wartości, przykre doświadczenia, lęki utrudniały znalezienie nie tylko drugiej połówki ale też wchodzenie w bliższe relacje. Mam wiele zainteresowań, kocham sport, czytam, czasem fotografuję. Wypełniało to mój czas. Zacząłem pracować nad sobą, poznawać siebie i zrozumiałem, że jestem jednak seksualny. Nie gonię jednak za seksem i nie czuję, że przez to mi coś ucieka. Na pewno jednak nie ułatwia to życia, zwłaszcza, że masa ludzi nie wyobraża sobie życia bez tej fizycznej bliskości. To czego mi brakuje na pewno to prawdziwych, szczerych relacji z ludźmi, gdzie przez to, że czegoś nie robię i mam inne priorytety w życiu, nie będę czuł się gorszy. Lubię czytać dyskusje na forum i pomyślałem, że tu może znajdę swoją niszę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Cześć wszystkim

Post autor: marisaxyz »

Witaj na forum :D Czytaj, pisz i baw się dobrze :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Cześć wszystkim

Post autor: chochol »

Cześć.
Kenshi pisze:Zacząłem pracować nad sobą, poznawać siebie i zrozumiałem, że jestem jednak seksualny
Jak to "odkryłeś"?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Cześć wszystkim

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Czesc Kenshi! :)

O tak, szczere i głębokie relacje z ludźmi to święty Graal.
Kenshi
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2016, 10:42

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Kenshi »

Jak to "odkryłeś"?
Pomogło w tym bycie w związku. Raz wszedłem w bliższą relację i zacząłem czuć potrzebę fizycznego kontaktu. Nie było jednak różowo, co pewnie też miało swój udział w tym, że potem nie miałem kompletnie motywacji, żeby kogoś szukać. W zrozumieniu siebie pomogła też psychoterapia. Miałem i dalej mam (może już w nie tak dużym stopniu) bardzo negatywny obraz świata i siebie samego. Wszędzie widzę rozbite małżeństwa, skrzywdzone dzieci, traktowanie seksu jak sportu. Odciąłem się od tego totalnie. Wmówiłem sobie, że nie potrzebuje wielu rzeczy. Z czasem zacząłem w to wierzyć. Jednak na terapii zrozumiałem, że to nie tak, zacząłem zdawać sobie sprawę z wielu rzeczy np z tego, że łatwiej jest mi uznać, że czegoś nie chcę, niż że odczuwam lęk. Fajnie jakbym poznał kogoś, przy kim mógłbym być w 100% sobą. Wiara w to jest jednak dosyć nikła.
Awatar użytkownika
Liriel
mASełko
Posty: 136
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Liriel »

Hej.

Witam na forum i trzymam kciuki. Przede wszystkim za zdobywanie wiary w siebie. :)
Ksiezniczka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2015, 18:40

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Ksiezniczka »

Czesc!
ODPOWIEDZ