absynt

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Dzena
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 9 kwie 2011, 20:57
Lokalizacja: Wrocław

absynt

Post autor: Dzena »

Cześć wszystkim. :)

Bardzo rzadko się tu udzielam, na pozór wiodę normalne życie, praca i praca- bo już po studiach.
Chciałabym się z Wami podzielić, może poszukać rady, jak pogodzić się ze swoim aseksualizmem?
Mam skończone 24 lata, miewałam związki, aktualnie od paru miesięcy spotykam się z facetem, nie uprawialiśmy seksu, chociaż to normalny, zdrowy chlopak, pytanie brzmi, jak bardzo mu zależy, skoro nadal jest?
Problem jest w tym, że ja jestem zmęczona ciągłym szukaniem wymówek. Czy sądzicie, że jest szansa stworzyć relację z mężczyzną, z którym mogłabym być, bez seksu? Owszem, chciałabym mieć rodzinę, jak byłam młodsza, nie przeszkadzał mi mój aseksuazlizm, tymczasem teraz, kiedy wszyscy znajomi zostają rodzicami, kiedy rodzina wypytuje, zaczeło mi to przeszkadzać. Nie spotkałam w swoim życiu mężczyzny aseksualnego, więc zaczęłam wątpić w to, że na dłuższą metę mogłabym z kimś takim być. Nie jestem całkowicie zamknięta na czułości, lubię się przytulić i pocałować, ale nie potrzebuję w swoim życiu namiętności. Mimo to, chciałabym z kimś dzielić swoje życie. Jak pogodzić to ze sobą?

Proszę o radę.
Pozdrawiam
"a ja łatam gwiazdy"
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: absynt

Post autor: tom »

Nie ma rady. Taki związek nie ma szans. Tym bardziej, że piszesz, o wymówkach. Zatem twój partner/chłopak jest seksualny.
Paulina
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2016, 17:56

Re: absynt

Post autor: Paulina »

Jestem w Twoim wieku i miałam dokładnie taki sam problem. Rozwiązania póki co nie widzę żadnego poza znalezieniem kogoś o podobnej sytuacji do naszej. Próbowałam związków, ale na dłuższą metę był to niewypał, bo on się męczył, a ja razem z nim. Wychodziło tylko unieszczęśliwianie dwóch osób, a raczej nie o to w tym wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
Dzena
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 9 kwie 2011, 20:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: absynt

Post autor: Dzena »

trochę smutne takie życie. Lepiej włącze Podsiadło i pojdę pakować zimowe ubrania.
"a ja łatam gwiazdy"
Nightfall

Re: absynt

Post autor: Nightfall »

To ja, już tradycyjnie, polecę poczytanie różnych wątków na forum. Z seksualnym facetem bedziecie się męczyć w zwiazku. Chyba, że na przykład sie poswiecisz i dasz mu to,czego potrzebuje. A musisz wiedzieć, że samo to może nie wystarczyć, bo facet będzie widział, że nie jesteś zadowolona ze współżycia.
Polecam zwiazek z osobą aseksualna albo antyseksualna. Z tego co widzę jest coraz wiecej szczesliwych zwiazkow z forum :)
Awatar użytkownika
Emka_:)
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2015, 13:44

Re: absynt

Post autor: Emka_:) »

Generalnie zgadzam się z Nightfall, aczkolwiek historia zna parę przypadków udanych związków w kombinacji as+ nie-as, czego przykładem jest nasza forumowa Libra. Jeżeli masz zaufanie do tego chłopaka, porozmawiaj z nim o tym, może uda Wam się dojść do jakiegoś kompromisu w tej sferze... Życzę powodzenia!
Nightfall

Re: absynt

Post autor: Nightfall »

Libra jest w związku z seksualnym facetem, ale niedawno pisala na form ze ja zdradzal :(
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: absynt

Post autor: Biała »

Niektórzy nie godzą się na to, żeby partner zaspokajał się gdzie indziej, inni tak. Kiedyś była o tym dyskusja w którymś wątku.
Ja jestem krótko z moim chłopakiem, więc jemu łatwo jest teraz zakładać, że wytrzyma celibat, ja podejrzewałam, że to w praktyce nie tak prosto jak w teorii. Ostatnio mnie pytał czysto teoretycznie, co by było, jakby za kilka lat fizjologicznie nie wytrzymał i dla rozładowania poszedł "na panienki". Jakoś się poczułam trochę lepiej, jakbym nie musiała się tak bardzo o niego martwić, że wpadnie w ciężką depresję czy co jeszcze może grozić od wymuszonej wstrzemięźliwości... Nawet rozważałam, że za parę lat sama bym mu to proponowała i czy starczyłoby mi odwagi...
Ale jak zauważyłam na forum, tolerancja wobec takiego układu zależy już od konkretnej osoby.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
Emka_:)
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2015, 13:44

Re: absynt

Post autor: Emka_:) »

Nightfall pisze:Libra jest w związku z seksualnym facetem, ale niedawno pisala na form ze ja zdradzal :(

Ojoj... Tego nie wiedziałam.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: absynt

Post autor: Keri »

Nightfall pisze:Libra jest w związku z seksualnym facetem, ale niedawno pisala na form ze ja zdradzal :(
Smutno mi jakoś :( A tak sądziłem trwałość :(
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: absynt

Post autor: Indiana »

:!:
Keri pisze:
Nightfall pisze:Libra jest w związku z seksualnym facetem, ale niedawno pisala na form ze ja zdradzal :(
Smutno mi jakoś :( A tak sądziłem trwałość :(

Ale jakie kochliwe te aski w " seksualnych" chłopach. Panowie "asy" nie wydają się cieszyć aż takim zainteresowaniem.

Ps. Pisze w cudzysłowie, bo nieładnie tak pisać o ludziach określając ich tylko na podstawie preferencji seksualnych.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: absynt

Post autor: Keri »

Indiana pisze::!:
Keri pisze:
Nightfall pisze:Libra jest w związku z seksualnym facetem, ale niedawno pisala na form ze ja zdradzal :(
Smutno mi jakoś :( A tak sądziłem trwałość :(

Ale jakie kochliwe te aski w " seksualnych" chłopach. Panowie "asy" nie wydają się cieszyć aż takim zainteresowaniem.

Ps. Pisze w cudzysłowie, bo nieładnie tak pisać o ludziach określając ich tylko na podstawie preferencji seksualnych.
Mylisz się. Tylko my panowie mamy problem by dalej to prowadzić. Z braku ochoty na sex i zainteresowania może wynikać ograniczone komunikowanie, flirt itd. Bo widzisz. U mnie pozostaje to na stopie koleżeńskiej. Teraz znajdź mi osobę seksualną bez tej "gry" adorowania i podtekstów która się zgodzi samym stwierdzeniem. Bez budowania tej otoczki. Może dziewczyny As tak ale seksualne?
ODPOWIEDZ