Milosc czy Zauroczenie

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Jarek
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:35

Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Jarek »

Witam , mam chyba problem , doradzcie mi jak ``odkochac sie `` z milosci ( a moze to bylo tylko zauroczenie ) do osoby aseksualnej ? Zeby wam ulatwic to powiem ze ta dziewczyna mnie nie chce , ktos probowal nas swatac nie mowiac mi prawdy ( po dlugim czasie zrozumialem ze nie musieli tego robic , stracilem rowniez znajomych :) ).
Wierze w szczesliwe zwiazki As + S , lecz jesli ja chcialbym uprawiac sex co drugi dzien ( przynajmniej na poczatku :) ) to zdaje sobie sprawe ze to nie bylo by przyjemne a chyba nawet wrecz odwrotnie dla drugiej osoby .
Dziekuje za rady , opinie i komentarze
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: ColdChris »

Myślę, że najskuteczniejszym rozwiązaniem Twojego problemu będzie zakochanie się w kimś innym, zastąpienie, przelanie swoich uczuć na inną osobę. Pozdro
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Nightfall

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Nightfall »

Skad pewnosc ze ona jest asem?
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Keri »

Właśnie skąd? Dziwne, że tak łatwo by mogła powiedzieć o tym.. Może sam się domyśliłeś?

Musisz znaleźć coś co Cię będzie odpychać od niej. Stwierdzenia, ze to bez sensu, to nie dla Ciebie. itd. też pomogą ;)
Awatar użytkownika
Emka_:)
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2015, 13:44

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Emka_:) »

Po prostu wyjdź do ludzi, pospotykaj się ze znajomymi (tymi, których jeszcze masz ;) ), znajdzie się wtedy okazja, żeby poznać kogoś innego, na kim skupisz uwagę.A co do tej dziewczyny-no właśnie, skąd wiesz, że jest AS-em? Sama Ci powiedziała? Jeżeli taką informację udzielił Ci ktoś inny, upewnij się, co do jej wiarygodności. Bycie AS-em teoretycznie nie wyklucza możliwości związku z "normalną" osobą. Wszystko zależy, jak na tę kwestię zapatruje się sama zainteresowana...
logged

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: logged »

Gdzieś słyszałem, że zakochanie (takie prawdziwe, nie udawane otępienie :lol: ) trwa około pół roku. Jeśli to prawda, to mogę chyba poradzić, żebyś pospędzał czas z innymi znajomymi, ogólnie zajął się czymś innym, a samo minie ;)
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Keri »

Zakochanie to stan hormonów i umysłu ;) Więc musi minąć działanie.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: Słomiany Zapał »

Nie zakochanie tylko fascynacja (inaczej zauroczenie) oraz fascynacja seksualna - to za nie odpowiadają hormony. Zakochiwanie to zupełnie inna rzecz. Nie można się w kimś zakochać na dzień dobry. Zakochanie-miłość-więź emocjonalna - to znacznie głębsza relacja między dwoma osobami, do której powstania potrzeba dużo czasu.
To, co opisujesz wygląda na zwykłą fascynację, a takie rzeczy mijają same, szybko i bezboleśnie. Poza tym skoro ona Cię nie chce to raczej nie masz innego wyboru, jak zapomnieć i iść naprzód. Ktoś już proponował, abyś wyszedł do ludzi - to dobra rada. Idź poznaj jakąś fajną dziewczynę i bądź szczęśliwy. Szkoda życia na takie trwanie w zawieszeniu. Powodzenia!
Awatar użytkownika
wózkersówna_95
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2016, 12:27

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: wózkersówna_95 »

Według mnie powinieneś dać sobie czas. Według mnie działanie typu "Lekarstwem na miłość jest nowa miłość" nie wypali. No bo jak to by miało wyglądać? Czujesz coś do jednej dziewczyny a umawiasz się z drugą, która ma być tylko zastępstwem i do której najprawdopodobniej nic nie będziesz czuł. Nic dobrego z takich rzeczy nie wychodzi.
Uczuć nie da się do końca opanować. Dlaczego? Według mnie da się kontrolować, wyrażanie, pokazywanie tych uczuć, no i faktycznie niektórych uczuć nie powinno się okazywać, ale trudno zmienić za pstryknięciem palca nasz stan duchowy, to musi minąć samo.
Najlepiej też gdy zrozumiesz że twoje uczucie do niej powinno pozostać w sferze fantazji. Polecam też zajęcie się czymś ciekawym, swoim Hobby, a jeśli go nie masz, to jest właśnie dobry czas by go poszukać.
Pozdrawiam :)
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Re: Milosc czy Zauroczenie

Post autor: davina »

Słomiany Zapał pisze:Nie zakochanie tylko fascynacja (inaczej zauroczenie) oraz fascynacja seksualna - to za nie odpowiadają hormony. Zakochiwanie to zupełnie inna rzecz. Nie można się w kimś zakochać na dzień dobry. Zakochanie-miłość-więź emocjonalna - to znacznie głębsza relacja między dwoma osobami, do której powstania potrzeba dużo czasu.
To, co opisujesz wygląda na zwykłą fascynację, a takie rzeczy mijają same, szybko i bezboleśnie. Poza tym skoro ona Cię nie chce to raczej nie masz innego wyboru, jak zapomnieć i iść naprzód. Ktoś już proponował, abyś wyszedł do ludzi - to dobra rada. Idź poznaj jakąś fajną dziewczynę i bądź szczęśliwy. Szkoda życia na takie trwanie w zawieszeniu. Powodzenia!
Otóż to. Dlatego trzeba brac poprawkę na to kiedy ktoś nagle wyznaje, że się zakochał.
ODPOWIEDZ