Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: davina »

Brzmi to dziwnie ale przyjaźń z hetero mężczyzną jest u mnie chyba niemożliwa. Po pierwsze dlatego, że zawsze jest to seksualne napięcie ze strony faceta a po drugie to z wszystkich czterech kumpli jakich miałam każdy robił po czasie maślane oczy i mi wyznawał miłość. To było męczące. Chciałabym czystej relacji z mężczyzną a gejem bo są inni niż mężczyźni hetero i to mi się podoba. Ja aska, on z ciągotkami do facetów i git. Mam małą grupkę znajomych a poza tym to konserwatywne osoby, wręcz homofoby niektórzy. Dlatego przez znajomych nie ma możliwości. Może jak pójdę na podyplomówkę albo do pracy to spotkam ale wątpię raczej w to. Po klubach nie będę szukała bo to śmieszne i niedorzeczne. Poza tym nie cierpię klubów. Fe!
Nightfall

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Nightfall »

Chyba nie ma na to jakiegoś przepisu. Do mnie sami przychodzili, chyba też czuli, że znajomość z dziewczyną, która "nic od nich nie chce" jest wygodna. Hmm jeśli koniecznie chcesz poznać, to poszukaj w internecie, na pewno w twojej okolicy jest gej, który szuka koleżanki do spędzania czasu.
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: davina »

Nightfall pisze:Chyba nie ma na to jakiegoś przepisu. Do mnie sami przychodzili, chyba też czuli, że znajomość z dziewczyną, która "nic od nich nie chce" jest wygodna. Hmm jeśli koniecznie chcesz poznać, to poszukaj w internecie, na pewno w twojej okolicy jest gej, który szuka koleżanki do spędzania czasu.
Jak to przychodzili? Jak ich poznawałaś? Właśnie nie wiem czy poprzez Internet czyli przez portale można znaleźć wartościową znajomość. Może zależy jaki portal. Jak nie znam.
Nightfall

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Nightfall »

W szkole miałam kolegę geja, a teraz na studiach też. Po prostu poznawałam różnych ludzi, a w przypadku gejów dwie strony dobrze się ze sobą czuły w rozmowie, bo nie rzucały żadnych podtekstów, nie podrywały drugiej strony i to bardzo odpowiadało. W obydwu przypadkach przez długi czas nie wiedzieliśmy o swoich orientacjach, a jak już wyszło to na jaw w rozmowie to stwierdziliśmy, że to wyjaśnia tak dobre funkcjonowanie tych znajomości.

Nie wiem, tak pomyślałam, że mogłabyś dać małe ogłoszenie na forum dla gejów. Że jesteś asem i szukasz kolegi geja na przykład na wspólne wyjścia. W internecie siedzą osoby, które spotykasz na co dzień w realnym życiu. Więc, tak samo znajdą się ludzie wartościowi i tacy, z którymi nie chcemy mieć nic wspólnego.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: morowy »

@davina
jak nie lubisz chodzić do klubów i nie masz innego dostępu do gejów :D , to moze łatwiej ci będzie poznać lesbijkę. A one zazwyczaj mają znajomych gejów z którymi mogłabyś się zapoznać, bo często chodzą do wspólnych klubów "gey & les". Używają też siebie nawzajem jako "przykrywki" w szkole, przed rodzicami itp.

Tyle, że z mojego doświadczenia wynika, że geje jeszcze częściej rozmawiają, dowcipkują itp. o seksie niż faceci hetero, więc nie wiem, czy to ci się spodoba jako ASce. Ja to się nawet śmiałem z moich znajomych "homosiów", że gej to takie połączenie najgorszych stereotypowych cech męskich z żeńskimi. Nawet baby nie plotkują tyle o innych, ani nie przykładają tyle wagi do szczegółów wyglądu co geje, oraz nawet chłopy (tzn."heterycy") nie ględzą na okrągło o seksie tyle co geje. :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: davina »

Nightfall pisze:W szkole miałam kolegę geja, a teraz na studiach też. Po prostu poznawałam różnych ludzi, a w przypadku gejów dwie strony dobrze się ze sobą czuły w rozmowie, bo nie rzucały żadnych podtekstów, nie podrywały drugiej strony i to bardzo odpowiadało. W obydwu przypadkach przez długi czas nie wiedzieliśmy o swoich orientacjach, a jak już wyszło to na jaw w rozmowie to stwierdziliśmy, że to wyjaśnia tak dobre funkcjonowanie tych znajomości.

Nie wiem, tak pomyślałam, że mogłabyś dać małe ogłoszenie na forum dla gejów. Że jesteś asem i szukasz kolegi geja na przykład na wspólne wyjścia. W internecie siedzą osoby, które spotykasz na co dzień w realnym życiu. Więc, tak samo znajdą się ludzie wartościowi i tacy, z którymi nie chcemy mieć nic wspólnego.
U mnie w liceum i na studiach nie było żadnego geja. Bardzo gejofoby. :) Właśnie mnie to troche przeraża, że ktoś kto wydaje się miły i fajny w realu, może być chamem i wredną osobą w Internecie. Ludziom w Internecie puszczają hamulce bo są anonimowi i wtedy wychodzi jak wielu wcale nie jest takich spoko jak na co dzień. To jest najgorsze.
morowy pisze:@davina
jak nie lubisz chodzić do klubów i nie masz innego dostępu do gejów :D , to moze łatwiej ci będzie poznać lesbijkę. A one zazwyczaj mają znajomych gejów z którymi mogłabyś się zapoznać, bo często chodzą do wspólnych klubów "gey & les". Używają też siebie nawzajem jako "przykrywki" w szkole, przed rodzicami itp.

Tyle, że z mojego doświadczenia wynika, że geje jeszcze częściej rozmawiają, dowcipkują itp. o seksie niż faceci hetero, więc nie wiem, czy to ci się spodoba jako ASce. Ja to się nawet śmiałem z moich znajomych "homosiów", że gej to takie połączenie najgorszych stereotypowych cech męskich z żeńskimi. Nawet baby nie plotkują tyle o innych, ani nie przykładają tyle wagi do szczegółów wyglądu co geje, oraz nawet chłopy (tzn."heterycy") nie ględzą na okrągło o seksie tyle co geje. :wink:
Ugh. Serio? No, ja nie cierpię takich gadek o seksie i tak samo nudzą mnie rozmowy o wyglądzie, kosmetykach, ciuchach. Nie jestem typową ,,babą''. Znam co prawda z tumblra kilku homo z innych krajów i faktycznie ciągle wrzucają półnagie zdjęcia facetów i wszystko im się kojarzy z seksem. Ale czy to nie jest zbyt stereotypowe? Wszyscy Twoi znajomi homo tacy są? Z lesbijką nie chcę bo się może we mnie zakochać i wtedy będzie problem ale mam w sobie sporo męskich cech osobowości jak lesbijki właśnie. Jednak już wolę z hetero dziewczyną jak już. Chodziło mi z kolei o przyjaźń z facetem bo z hetero odpada. Będzie się kleił do mnie.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: morowy »

davina pisze:U mnie w liceum i na studiach nie było żadnego geja.
Oj zdziwiłabyś się - po prostu nie potrafiłaś ich rozpoznać. Nie ma bata, żeby w całym liceum i na studiach nie było chociaż kilku gejów i "lesek".
davina pisze:Znam co prawda z tumblra kilku homo z innych krajów i faktycznie ciągle wrzucają półnagie zdjęcia facetów i wszystko im się kojarzy z seksem. Ale czy to nie jest zbyt stereotypowe?
Hmm no to juz sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie poprzedzającym zdaniem. Pewnie, że to uproszczenie, bo geje są różni, tak jak różni są ludzie, ale jak powiadają - w każdym stereotypie tkwi ziarno prawdy. Pamiętam nawet takiego jednego kolesia, który był chyba jakimś 'punkiem' i ubierał się w stylu "łachmyta". On nie mówił o ciuchach, a ni nawet o seksie (chyba miał z nim nawet jakieś problemy) za to obgadywał wszystkich naokoło za pięciu. :D
davina pisze:Wszyscy Twoi znajomi homo tacy są?
Już nie mam tych znajomych. To było w czasach, kiedy jeszcze byłem piekny, młody, żądny nowych wrażeń i doświadczeń - teraz zostało mi juz tylko "piękny". :P
Po prostu w pewnym momencie życia tak wyszło, że najlepiej dogadywałem się z moim kumplem jeszcze z liceum, który był chłopskim filozofem jak ja, a przy okazji gejem; więc bujałem się z nim i jego towarzystwem "gey & les". Na dodatek w owym czasie moja ówczesna dziewczyna też miała większość znajomych z tej branży, bo to było takie towarzystwo niedoszłych artystów ze spalonego teatru. Tak więc przez jakieś dwa-trzy lata oprócz kilku osób - większość moich znajomych to byli tzw. "ludzie z branży' - stąd trochę ich znam.
davina pisze:Z lesbijką nie chcę bo się może we mnie zakochać i wtedy będzie problem ale mam w sobie sporo męskich cech osobowości jak lesbijki właśnie. Jednak już wolę z hetero dziewczyną jak już. Chodziło mi z kolei o przyjaźń z facetem bo z hetero odpada. Będzie się kleił do mnie.
Z ta lesbijką, to miałem pomysł, że łatwiej ci by moze było zakumplować się na początek z przedstawicielką twojej płci. A wtedy powiesz jej o co ci chodzi i ona może pomogłaby ci dotrzeć do gejów. To był tylko taki pomysł, bo nie wiem jak ni z gruszki ni z pietruszki mogłabyś nagle nawiązac przyjaźń z gejami. A ci z tumbrla nie nadawaliby się na początek? Chociażby w ramach treningu, albo żebyś się przekonała czy dla ciebie to jest to? :wink:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 15:43 przez morowy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Słomiany Zapał »

A może dasz ogłoszenie tutaj na forum? Chociaż... a dlaczego nie homoromantyczny tylko homoseksualny? :lol: Zastanów się, bo może niepotrzebnie szukasz tak daleko.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: morowy »

@davina
Słomiany Zapał pisze:A może dasz ogłoszenie tutaj na forum? Chociaż... a dlaczego nie homoromantyczny tylko homoseksualny? :lol: Zastanów się, bo może niepotrzebnie szukasz tak daleko.
O, to dobry pomysł, taki gej-as nie ględziłby przynajmniej o seksie. Rzeczywiście najlepiej by ci było chyba rozpocząc poszukiwania od tego forum(?)
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: ColdChris »

Heh, mężczyźni nie rozumieją kobiet, kobiety się nie rozumieją, tylko geje je rozumieją, dlatego są gejami ;)
W żartobliwym tonie oczywiście :) A tak całkiem poważnie to poszukaj tu jakiegoś asa, najlepiej, bo z tego co zaobserwowałem, to zwyczajnie drażnią Cię hetero mężczyźni i ich naturalne, dla Ciebie niezrozumiane i źle ukierunkowane w tym przypadku potrzeby :)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: davina »

morowy pisze:
davina pisze:U mnie w liceum i na studiach nie było żadnego geja.
Oj zdziwiłabyś się - po prostu nie potrafiłaś ich rozpoznać. Nie ma bata, żeby w całym liceum i na studiach nie było chociaż kilku gejów i "lesek".
Nie. Serio. W klasie i na studiach było mało facetów bo klasa humanistyczna a kierunek też. W klasie wszyscy byli hetero. Na studiach wykładowca gej jeden a na roku z 3 lesbijki. Lesby tak się też pewnie nie kryją jak geje ale wykładowca wcale nie ukrywał orientacji. Ja te lesbijki wyczułam poza tym. Umiem się domyślić intuicyjne jakiej ktoś może być orientacji. Ja trzymałam raczej z typem tipsiar bo prawda jest taka, że moje znajomości są całkowicie przypadkowe i właściwie nie mam wyboru. To się dzieje losowo i nigdy mi się nie udało zakumplować z kimś bo akurat kogoś sobie wypatrzyłam i chciałam.
davina pisze:Wszyscy Twoi znajomi homo tacy są?
Już nie mam tych znajomych. To było w czasach, kiedy jeszcze byłem piekny, młody, żądny nowych wrażeń i doświadczeń - teraz zostało mi juz tylko "piękny". :P
Po prostu w pewnym momencie życia tak wyszło, że najlepiej dogadywałem się z moim kumplem jeszcze z liceum, który był chłopskim filozofem jak ja, a przy okazji gejem; więc bujałem się z nim i jego towarzystwem "gey & les". Na dodatek w owym czasie moja ówczesna dziewczyna też miała większość znajomych z tej branży, bo to było takie towarzystwo niedoszłych artystów ze spalonego teatru. Tak więc przez jakieś dwa-trzy lata oprócz kilku osób - większość moich znajomych to byli tzw. "ludzie z branży' - stąd trochę ich znam.
[/quote]

Ciekawa historia :)
davina pisze: Z ta lesbijką, to miałem pomysł, że łatwiej ci by moze było zakumplować się na początek z przedstawicielką twojej płci. A wtedy powiesz jej o co ci chodzi i ona może pomogłaby ci dotrzeć do gejów. To był tylko taki pomysł, bo nie wiem jak ni z gruszki ni z pietruszki mogłabyś nagle nawiązac przyjaźń z gejami. A ci z tumbrla nie nadawaliby się na początek? Chociażby w ramach treningu, albo żebyś się przekonała czy dla ciebie to jest to? :wink:
No nie da się ni z gruszki ni z pietruszki :) I tak jak wyżej. Ja nie umiem tak zrobić, że jak chce to się z kims koleguje. Zawsze jak próbowałam nawiązac z kimś kontakt to taka osoba mnie zlewała. Chyba nie umiem umiejętnie zagadać albo źle trafiam albo też takie czasy, że się kontakty internetowe urywają. Mnie bardziej chodzi o kogoś żeby tak się spotkać gdzieś na mieście, kogoś z okolicy bo z tymi z tumblra to nie bardzo byłoby jak.
Słomiany Zapał pisze:A może dasz ogłoszenie tutaj na forum? Chociaż... a dlaczego nie homoromantyczny tylko homoseksualny? :lol: Zastanów się, bo może niepotrzebnie szukasz tak daleko.
Homoromantyczny to aseksualny homo? Też może być. Mnie to obojętne bo czy gej czy as to i tak nie będzie do mnie zarywał.
morowy pisze:@davina
Słomiany Zapał pisze:A może dasz ogłoszenie tutaj na forum? Chociaż... a dlaczego nie homoromantyczny tylko homoseksualny? :lol: Zastanów się, bo może niepotrzebnie szukasz tak daleko.
O, to dobry pomysł, taki gej-as nie ględziłby przynajmniej o seksie. Rzeczywiście najlepiej by ci było chyba rozpocząc poszukiwania od tego forum(?)
Masz rację.
ColdChris pisze:Heh, mężczyźni nie rozumieją kobiet, kobiety się nie rozumieją, tylko geje je rozumieją, dlatego są gejami ;)
W żartobliwym tonie oczywiście :) A tak całkiem poważnie to poszukaj tu jakiegoś asa, najlepiej, bo z tego co zaobserwowałem, to zwyczajnie drażnią Cię hetero mężczyźni i ich naturalne, dla Ciebie niezrozumiane i źle ukierunkowane w tym przypadku potrzeby :)
Tak. Drażnią. Tylko wydaje mi się, że z hetero asami jest ciężko jakoś rozmawiać o emocjach i w ogóle jestem emocjonalną osobą więc z pewnością taki aromantyczny as nie zrozumie mnie. Ja jestem bardziej w kierunku demiseksualnej/ romantycznej aski.
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: ColdChris »

davina pisze: Tylko wydaje mi się, że z hetero asami jest ciężko jakoś rozmawiać o emocjach i w ogóle jestem emocjonalną osobą więc z pewnością taki aromantyczny as nie zrozumie mnie. Ja jestem bardziej w kierunku demiseksualnej/ romantycznej aski.
Ja niestety nie jestem w stanie wpisać siebie w ramki tych odmian aseksualności, albo i stety :P W każdym razie, nie generalizowałbym tak na Twoim miejscu. Może i masz rację, większość facetów stricte hetero może być mało romantyczna i emocjonalna, w porównaniu do kobiet np, czy też do homoseksualistów. Ale sam na tym forum po rozmowach z niektórymi mogę spokojnie stwierdzić, że istnieją asy wrażliwi emocjonalnie, niekoniecznie introwertyczni, którym bliżej znacznie do strony heteroseksualnej :) Otwórz się trochę na ludzi, daj się poznać, odkrywaj swoje i ich karty, bo jeśli będziesz z góry szufladkować i zakładać że ktoś na pewno jest taki czy owaki, to tylko do siebie zniechęcisz ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
davina
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:34

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: davina »

ColdChris pisze:
davina pisze: Tylko wydaje mi się, że z hetero asami jest ciężko jakoś rozmawiać o emocjach i w ogóle jestem emocjonalną osobą więc z pewnością taki aromantyczny as nie zrozumie mnie. Ja jestem bardziej w kierunku demiseksualnej/ romantycznej aski.
Ja niestety nie jestem w stanie wpisać siebie w ramki tych odmian aseksualności, albo i stety :P W każdym razie, nie generalizowałbym tak na Twoim miejscu. Może i masz rację, większość facetów stricte hetero może być mało romantyczna i emocjonalna, w porównaniu do kobiet np, czy też do homoseksualistów. Ale sam na tym forum po rozmowach z niektórymi mogę spokojnie stwierdzić, że istnieją asy wrażliwi emocjonalnie, niekoniecznie introwertyczni, którym bliżej znacznie do strony heteroseksualnej :) Otwórz się trochę na ludzi, daj się poznać, odkrywaj swoje i ich karty, bo jeśli będziesz z góry szufladkować i zakładać że ktoś na pewno jest taki czy owaki, to tylko do siebie zniechęcisz ;)
A ty jesteś seksualny, tak? Tak właśnie wywnioskowałam po poprzednich wypowiedziach. Takie szufladkowanie to jest prawdopodobnie odruch obronny. Taki hetero typ rzuci jakąś dwuznaczną aluzją i już pasuje na napaleńca. Ogólnie to bez względu czy as czy nie to ciężko rozkminić czy facet jest wrażliwy czy nie bo faceci mają tendencje do maskowania tego wszystkiego. Nie ukrywam, że ja nie lubię wysiłku w tym kierunku. Nie lubię domysłów i zastanawiania się jaki ktoś jest bo lubię jasne sytuacje. Dlatego taka znajomość z gejem wydawała mi się komfortowa i łatwiejsza bo oni nie udają twardzieli i mam też pewność, że nie będą mieli wobec mnie jakichś intencji z seksualnym podtekstem.
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: ColdChris »

davina pisze:A ty jesteś seksualny, tak?
Nie interesuje mnie seks, ale podobają mi się kobiety.
davina pisze:Taki hetero typ rzuci jakąś dwuznaczną aluzją i już pasuje na napaleńca.
No ja tak mam często, ale po prostu lubię stawiać ludzi w takich kontrowersyjnych sytuacjach i lubię taki abstrakt ;)
davina pisze:Ogólnie to bez względu czy as czy nie to ciężko rozkminić czy facet jest wrażliwy czy nie bo faceci mają tendencje do maskowania tego wszystkiego. Nie ukrywam, że ja nie lubię wysiłku w tym kierunku. Nie lubię domysłów i zastanawiania się jaki ktoś jest bo lubię jasne sytuacje.
Nie będę się wypowiadał za wszystkich facetów świata, ale na swoim i znajomych przykładzie mogę spokojnie stwierdzić, że to raczej płeć męska stawia sprawy jasno i opiera swoje działania na konkretach a nie domysłach, w przeciwieństwie do kobiet, które zawsze przedstawiając sytuację w sposób niesprecyzowany dają nam do zrozumienia coś w stylu :"domyśl się". A dlaczego faceci maskują to co naprawdę czują? Jeśli już to robią, to pewnie nie chodzi zawsze o zachowanie pozorów macho, ale też o świadomość, że odkryty facet, wrażliwy facet, to już nie facet. To popychadło na straconej pozycji ;)
davina pisze:Dlatego taka znajomość z gejem wydawała mi się komfortowa i łatwiejsza bo oni nie udają twardzieli i mam też pewność, że nie będą mieli wobec mnie jakichś intencji z seksualnym podtekstem.
Może tak być, ale tutaj raczej nikogo takiego stricte nie znajdziesz. Oni raczej skupiają się na swoich ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Słomiany Zapał »

davina pisze:
Słomiany Zapał pisze:A może dasz ogłoszenie tutaj na forum? Chociaż... a dlaczego nie homoromantyczny tylko homoseksualny? :lol: Zastanów się, bo może niepotrzebnie szukasz tak daleko.
Homoromantyczny to aseksualny homo? Też może być. Mnie to obojętne bo czy gej czy as to i tak nie będzie do mnie zarywał.
Tak, homoromantyczny to aseksualny gej.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach kumpla :)
ODPOWIEDZ