Niepokojąca zmienność nastrojów!

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Masz i Ty - na poprawę humoru :surprisebox:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Stare polskie przysłowie mówi " Na frasunek dobry trunek" :mrgreen:

:absinthe: :wino: :wino2: :piwo: :wodka:
No to częstujcie się ludziki :)
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Niegdyś miewałem wahania nastrojów, lecz od pewnego czasu mój nastrój jest mniej więcej na tym samym poziomie. Na jakim? Wyobraźmy sobie oś. Na jej początku mamy euforię, na końcu smutek. Powiedzmy, że jestem pośrodku.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: alf86 »

.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2015, 02:51 przez alf86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Heremis87 »

alf86 pisze:Kilka cech przypisanych BPD nie pasuje do mnie. Ze względu na moja asowatość np nie podejmuje ryzykownych zachowań seksualnych. Dzięki temu ze jestem DDA - ojciec alkoholik - mam awersja do agresji, raczej nie popadam w konflikty z innymi, ale znowu miewam erupcje gniewu itd...
U mnie ostatnio mają miejsce takie zmienne nastroje, unikam agresji ale ostatnio łatwo wpadam w złość z byle powodu. Też jestem DDA.
Generalnie są rzeczy na przyjście których się cieszę, lecz gdy nadejdą, nie ma euforii i radości, najwyżej w jakimś stopniu przygaszona, zawsze znajdą się jakieś cienie. Pewnie zmienność pogody i kondycja fizyczna też robią swoje.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: snowleo »

Heremis87 pisze: Generalnie są rzeczy na przyjście których się cieszę, lecz gdy nadejdą, nie ma euforii i radości, najwyżej w jakimś stopniu przygaszona, zawsze znajdą się jakieś cienie. Pewnie zmienność pogody i kondycja fizyczna też robią swoje.
Też tak mam, że czasem nie potrafię się cieszyć z tego na co czekam. Ale bywa, że sprawy na które nie czekam - okazują się powodem do radości. Może "oczekując" na coś niszczymy element niespodzianki i przez to nie ma radości, jak już to się stanie.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Heremis87 »

snowleo pisze: Może "oczekując" na coś niszczymy element niespodzianki i przez to nie ma radości, jak już to się stanie.
Mnie nawet niespodzianki nie cieszą, wszystko wydaje się pewną marnością. Może to wynik mojego usposobienia, temperamentu, wszystko jakby "przygaszone". Skakania z radości czy jakiejś wyższej euforii dawno nie zaznałem i nie okazywałem, nie jestem spontaniczną osobą.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Patryk »

Heremis87 pisze:
snowleo pisze: Może "oczekując" na coś niszczymy element niespodzianki i przez to nie ma radości, jak już to się stanie.
Mnie nawet niespodzianki nie cieszą, wszystko wydaje się pewną marnością. Może to wynik mojego usposobienia, temperamentu, wszystko jakby "przygaszone". Skakania z radości czy jakiejś wyższej euforii dawno nie zaznałem i nie okazywałem, nie jestem spontaniczną osobą.
Myślę 99 proc ludzi robi ten sam błąd oczekując że w przyszłości jakaś niespodzianka przywróci im radość życia. Zamiast radości uczą się oczekiwać, tak więc zamiast kiedy niespodzianka się pojawia nie radują się z chwili obecnej(może przez 5 minut) bo nie nauczyli się tego a zamiast tego oczekują kolejnej niespodzianki gdzieś w przyszłości. Ja proponuję planować, mieć marzenia ale jednocześśnie uczyć się radości z tego co jest właśnie teraz
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Heremis87 »

Patryk pisze:Myślę 99 proc ludzi robi ten sam błąd oczekując że w przyszłości jakaś niespodzianka przywróci im radość życia. Zamiast radości uczą się oczekiwać, tak więc zamiast kiedy niespodzianka się pojawia nie radują się z chwili obecnej(może przez 5 minut) bo nie nauczyli się tego a zamiast tego oczekują kolejnej niespodzianki gdzieś w przyszłości. Ja proponuję planować, mieć marzenia ale jednocześśnie uczyć się radości z tego co jest właśnie teraz
Wiem o tym, jednak trudno bardzo o przemianę myślenia, to dłuższy i złożony proces przynajmniej u mnie. Choć problemy z nastrojem i stanami bliskimi depresji mogą brać się z braku minerałów i witamin.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Falka »

Ja też miewam często uczucie zastoju i chcę wyrwać się ze środowiska, w którym obecnie żyję. Mam nadzieję, że odżyję po przeprowadzce.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Lisek
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016, 22:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Lisek »

Wiem, że stare, ale może się przyda autorce, czy piszącym. Ktoś pomylił dwie "podobne" choroby. Bipolar disorder i borderline personality. Bipolar, BPD to inaczej choroba afektywna dwubiegunowa, w której występują epizody manii (podwyzszonego, badz nawet agresywnego nastroju) i epizody depresji. Osobowośc borderline, czyli tzw zaburzenia z pogranicza, to coś zupełnie innego. To tu występują skrajne, ryzykowne zachowania.
Autorka opisała swoje problemy jako być może dwubiegunówkę właśnie (dawna nazwa psychoza maniakalno depresyjna), ale w żadnym razie borderline. Choć na to i na to podaje się tzw stabilizatory nastroju - karbamazepinę, kwas walRATDAFSUJcośtam (depakine) i weglan litu.

Odpisałam nie w tym wątku :(
Coś się kończy, coś się zaczyna...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: DZIEWICA8 »

To ciekawe, że ktoś odświeżył ten temat akurat teraz, gdy ten problem u mnie powrócił. Ostatnio mam znów problemy ze zdrowiem psychicznym po 8 latach stabilizacji. Chodziłam do psychologa i psychiatry, stwierdzono u mnie Zespół Aspergera i umiarkowaną depresję, ale ja się zastanawiam, czy to jest dobra diagnoza. Chodzę na różne terapie, ale niewiele mi pomagają.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Cortes »

Bardzo powszechną przyczyną wahania nastrojów jest po prostu stresujący tryb życia. Człowiek wtedy bardzo łatwo wpada w złość, jak również niewiele wbrew pozorom mu trzeba, żeby zaczął się cieszyć, np. często widać jak ludzie śmieją się sami nie wiedząc z czego (głupkawka :) ).
Dariuszr
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:19

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: Dariuszr »

Mam doslownie to samo, cale moje zycie..
I wiem ze nie jest to normalne.
Staram sie jak moge ale to przychodzi samo w nie kontrolowany przezemnie sposob.
Napisz czy udalo Ci sie jakos to ogarnac.
Pozdrawiam
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Niepokojąca zmienność nastrojów!

Post autor: nnnxx »

DZIEWICA8 pisze: 18 sie 2016, 10:21 To ciekawe, że ktoś odświeżył ten temat akurat teraz, gdy ten problem u mnie powrócił. Ostatnio mam znów problemy ze zdrowiem psychicznym po 8 latach stabilizacji. Chodziłam do psychologa i psychiatry, stwierdzono u mnie Zespół Aspergera i umiarkowaną depresję, ale ja się zastanawiam, czy to jest dobra diagnoza. Chodzę na różne terapie, ale niewiele mi pomagają.
Uważam, ze po prostu brakuje ci związku z mężczyzną.
Krzyś. :)
ODPOWIEDZ