Skąd wiadomo, czy to na pewno aseksualizm?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Luna
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 9 paź 2016, 14:13
Lokalizacja: Varshaffa

Skąd wiadomo, czy to na pewno aseksualizm?

Post autor: Luna »

Czy można być w 100% pewnym, że jest się asem/aro, a nie np. gray'em, demi itd.? Albo że się po prostu nie trafiło na kogoś odpowiedniego? Mieliście kiedyś tak, że to Wam się zmieniało? :aven:
If you are always trying to be normal, you will never know how amazing you can be. ~ M. Angelou
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Skąd wiadomo, czy to na pewno aseksualizm?

Post autor: ColdChris »

Wydaje mi się, że z racji kierunku, w którym toczy się życie (przód) to wszystko płynie i nieustannie się zmienia w mniejszym lub większym stopniu. W związku z tym określenie swoich preferencji czy orientacji w stuprocentowej dokładności jako trwałej i niezmiennej może być raczej nierealne.
Przez różne doświadczenia i konfrontacje człowiek stopniowo może poznać siebie i określić się precyzyjniej. Myślę, że dobrze się dzieje jeśli to jest celem. Poznanie siebie. Miłym dodatkiem byłoby oczywiście trafić w tym czasie na kogoś odpowiedniego ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Awatar użytkownika
LaLoba
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2016, 16:36

Re: Skąd wiadomo, czy to na pewno aseksualizm?

Post autor: LaLoba »

Myślę, że można określić się dokładnie w stu procentach tylko na tą jedną chwilę w której się coś określa. Bez wątpienia zmiany są nieodłączną częścią życia, a jeśli człowiekowi nie towarzyszą żadne zmiany to prawdopodobnie jest martwy - myślę tutaj nie tylko o śmierci fizycznej ale też w takim sensie bardziej psychicznym.
Jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenia to cały czas staram się analizować siebie i wciąż zauważam coś nowego. Na dodatek wciąż trafiam na nieodpowiednich ludzi, nie wiem jak to się dzieje.
:)
ODPOWIEDZ