Aseksualizm a taniec

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Warszawianka40+ »

Jacob Mc Allen - obejrzyj film "Pina" to zrozumiesz czym jest taniec :D
AlaZala pisze: Nigdy nie zauważyłam, abym wzbudzała agresję w jakimś geju. Może nie bywam zbyt często w kawiarniach gejowskich, ale mam gejów wśród znajomych i nigdy nie spotkałam się z agresją ze strony któregokolwiek z nich.
Prawdopodobnie nie jesteś postrzegana jako konkurencja :lol: pod jakimkolwiek względem :lol:
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

Chciałbym się nauczyć jakiegoś tańca latynoskiego, bo efektownie wyglądają, ale mi nie idzie. Podjąłem do tej pory trzy próby. Oczywiście za każdym razem był to kurs dla początkujących.

Pierwsza próba: Trafiłem do grupy, w której byłem jedyną osobą faktycznie początkującą, bo reszta zapisała się na kurs, żeby sobie kroki przypomnieć, ale tak w ogóle to już praktycznie wszystko wiedzieli. Niestety, nie byli zbyt mili, życzliwi czy wyrozumiali, więc po pewnym czasie uznałem, że mam dość wysłuchiwania złośliwości.

Druga próba: Kurs wakacyjny, organizowany przez klubokawiarnię z latynoską muzyką. Udało mi się namówić przyjaciółkę. Problem: Ja nie umiem prowadzić, ona nie umie być prowadzona. Skutek: Jak mną szarpnęła, to rozbiliśmy stolik ze sprzętem do grania i nas wyrzucili.

Trzecia próba: Zapisałem się na kurs dla początkujących. Przed Wielkanocą trwało zbieranie chętnych. Po Wielkanocy idę do szkoły i pytam się, czy już wiadomo, kiedy się zacznie. Okazało się, że już straciłem trzy lekcje, bo z jakiegoś powodu nikt mnie nie powiadomił o rozpoczęciu. Skutek: Inni ćwiczą obroty, a ja nawet nie umiem objąć partnerki. I znów powiedzieli mi "do widzenia". To są chyba jakieś jaja...
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: panna_x »

tzn to była jednorazowa sytuacja w klubie dla gejów. Byłam kilka razy i ogólnie jest spoko.Dlatego mnie zdziwiło, że nagle taka negatywna sytuacja. Geje nie muszą obawiać się konkurencji kobiet, bo przychodzą tam tylko inni geje, którzy i tak nie będą zainteresowani seksualnie kobietami. Serio, nie wiem po co facet hetero miałby tam iść. Jest wystarczająco dużo klubów dla hetero. Chyba, że dla niskich cen wejściówki. A co do nagabywania seksualnego, to występuje na zwykłych dyskotekach czy potańcówkach, wg mojego skromnego doświadczenia. Geje nie nagabują seksualnie kobiet, bo i po co. A w swoim gronie mogą się nagabywać, mnie to nie wadzi, ważne, że nie mnie :) Mnie nie brzydzi np widok całujących się facetów.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: AlaZala »

Warszawianka40+ pisze:Prawdopodobnie nie jesteś postrzegana jako konkurencja :lol: pod jakimkolwiek względem :lol:
Fajnie, że odniosłaś się do drugiej części mojej wypowiedzi, ale to w pierwszej jej części było pytanie do Ciebie zaadresowane...
Nightfall

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Nightfall »

Viljar współczuję...pomijając to czy chodzi o kurs tańca, czy o jakiś inny - za takie zajęcia zwykle się płaci i organizatorzy powinni mieć szacunek do swoich uczniów. Atmosfera na takich kursach powinna być przyjazna i ciepła.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: panna_x »

Viljar, może powinieneś zażądać zwrotu kasy? Skoro oni zawalili..
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

Za pierwszym razem byłem szczerze mówiąc tak wkurzony, że o tym nie pomyślałem; poza tym to nie takie proste, bo trudno udowodnić, że to oni zawiedli, a nie ja. Drugi kurs był darmowy, ale musieliśmy zapłacić za zniszczenia spowodowane upadkiem - mimo wszystko z naszej winy. Za trzecim razem byłem przewidujący i chociaż brali stawki za miesiąc, to uparłem się, że zapłacę za jedną lekcję i potem, jak się zdecyduję, to dam resztę kasy, więc w sumie zostało to załatwione uczciwie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nightfall

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Nightfall »

Nawet jeśli nie było problemów z pieniędzmi, to nie wróżę im sukcesów. Jeśli atmosfera jest kiepska, wręcz nieprzyjemna, to nie przyciągną ludzi :)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

Zdążyłem się już przekonać, że takie kursy przyciągają grupki przyjaciół zafascynowanych tańcem, więc z popytem raczej problemu nie będzie. Tym gorzej dla takich, co po prostu chcą się nauczyć tańczyć.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: panna_x »

a teraz dalej będziesz próbował się gdzieś zapisać i uczyć? czy dajesz na razie spokój tematowi?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

Daję spokój. I nie na razie, lecz definitywnie i ostatecznie. O kursach tańca dowiedziałem się dość, by zrozumieć, że to miejsce raczej nie dla mnie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Nightmarine »

Nie. Mam traumatyczne wspomnienia z wesela kuzynki. I z lekcji tańca na sali gimnastycznej przed studniówką, kiedy to pani wuefistka zapytała zatroskana, tak że wszyscy słyszeli: "Co jest, dziecko? Nie słyszysz muzyki?" :? Na tym kończy się moje taneczne doświadczenie. Dla mnie skrajnie niezręczne i stresujące, tym bardziej, że bycie dotykaną przez obcych to dla mnie mordęga.
???
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Małgorzata95 »

Nikt mnie nie namówi do tańca, nie ma takiej opcji...
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: TinaDemi »

Uwielbiam! Od lat trenuje taniec brzucha i salsę! Z salsą miałam ba początku problem bo duża bliskość z drugą osobą jest wymagana, ale z odpowiednim partnerem tańczy sie wspaniale :)
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
Awatar użytkownika
mari121
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 21 maja 2017, 14:04

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: mari121 »

Uwielbiam tańczyć, ale jestem takim przypadkiem, że gdy ktoś próbuje ze mną tańczyć w parze nie pozwalam się z nic w świecie prowadzić.Może dlatego, że w pewnym sensie chodząc na zajęcia taneczne w podstawówce to ja zawsze miałam rolę partnera. Chciałabym wrócić na jakieś lekcje tańca i być może z dobrym partnerem oduczyłabym się tego złego nawyk.
ODPOWIEDZ