Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Nightmarine »

Podpisuję się pod tym, co dziewczyny napisały wcześniej - odpadają wszelkiego rodzaju infekcje i choroby weneryczne, na które kobiety uprawiające seks są narażone, konieczność trucia się antykoncepcją, jej skutki zdrowotne i ciągłe wizyty u ginekologa, stres związany z ciążą, również koszty samej antykoncepcji i ewentualnych aborcji, konflikty związane z tym, że jedno chce więcej seksu, a drugie mniej, jedno chce tak a drugie inaczej. Odpada mi mocno problematyczny i kosztowny aspekt życia. Minusem jaki dostrzegam jest trudność w znalezieniu drugiego asa do związku. Jestem zadowolona z bycia asem.
???
Awatar użytkownika
Zafirina
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2017, 23:14

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Zafirina »

Nightmarine pisze:Podpisuję się pod tym, co dziewczyny napisały wcześniej - odpadają wszelkiego rodzaju infekcje i choroby weneryczne, na które kobiety uprawiające seks są narażone, konieczność trucia się antykoncepcją, jej skutki zdrowotne i ciągłe wizyty u ginekologa, stres związany z ciążą, również koszty samej antykoncepcji i ewentualnych aborcji, konflikty związane z tym, że jedno chce więcej seksu, a drugie mniej, jedno chce tak a drugie inaczej. Odpada mi mocno problematyczny i kosztowny aspekt życia. Minusem jaki dostrzegam jest trudność w znalezieniu drugiego asa do związku.
Kompletnie się zgadzam, ale kolejnym minusem, który na szczęście nie u wszystkich występuje/wystąpi, to ciągłe naleganie rodziny i pytania 'kiedy sobie kogoś znajdziesz i będzie wnuk' jakby miało to największe znaczenie w tych czasach.
Sama jestem bardzo zadowolona z szczęścia jakie mnie spotkało iż jestem asem i nie zamierzam szukać w tym więcej problemów.
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Nemo »

hellokitty93 pisze: 17 gru 2011, 14:14Jest ktoś z tego dumny i szczęśliwy ?
Ja!!! :) Dziękuję za to Bogu, to tak wiele spraw mi upraszcza :mrgreen:
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: zewsząd i znikąd »

Zafirina pisze: 21 sie 2017, 20:25 Kompletnie się zgadzam, ale kolejnym minusem, który na szczęście nie u wszystkich występuje/wystąpi, to ciągłe naleganie rodziny i pytania 'kiedy sobie kogoś znajdziesz i będzie wnuk' jakby miało to największe znaczenie w tych czasach.
Warto być asertywną. Ja sobie nie dam w kaszę dmuchać i teraz nikt mi już po prostu nie śmie robić takich uwag. Od piątego roku życia deklarowałam, że nie zamierzam mieć dzieci ani wychodzić za mąż. Nie mam wątpliwości, że wtedy nikt nie brał tego poważnie. Ale minęło 30 lat i zdania ani na chwilę nie zmieniłam.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Keri »

Czy zadowolony?

Ja nawet nie wiem jak to jest "czuć coś" do kogoś, to skąd mam wiedzieć, czy ten stan mnie zadowala, czy nie? :roll: W pewien sposób jest dla mnie naturalny, bo cały czas ze mną. Jedynie mam porównanie zewnętrzne u osób, które coś czują. Ja tylko mam ograniczone możliwości pod katem pragnienia związku i relacji z drugą osobą. Po prostu.. pod górkę będąc wśród reszty osób :P I tylko ten jeden element mnie wkurwia w tym :lol: Reszta jest ok i mi to pasuje ;)
takasobie

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: takasobie »

Ja się cieszę, że jestem aseksualna. Nie mam kolejnej potrzeby do zaspokajania. Nie muszę podejmowac aktywności seksualnej, ominie mnie kwestia antykoncepcji, chorób wenerycznych, niedopasowania seksualnego, wyszukiwania partnerów seksualnych i coraz to nowszych podniet. Po prostu tak jak osoba, która nie jest głodna, nie musi zastanawiać się nad smakiem, kalorycznością, jakością jedzenia.
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Nemo »

takasobie pisze: 28 lis 2017, 14:51Ja się cieszę, że jestem aseksualna. Nie mam kolejnej potrzeby do zaspokajania. Nie muszę podejmowac aktywności seksualnej, ominie mnie kwestia antykoncepcji, chorób wenerycznych, niedopasowania seksualnego, wyszukiwania partnerów seksualnych i coraz to nowszych podniet. Po prostu tak jak osoba, która nie jest głodna, nie musi zastanawiać się nad smakiem, kalorycznością, jakością jedzenia.
Dokładnie tak, sam bym tego lepiej nie ujął! Nemo lubi ten post :)
Jestem wdzięczny za swoją aseksualność :)
87aska
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:49

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: 87aska »

Ja akceptuję swoją aseksualność, natomiast nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy jestem z tego zadowolona, czy nie. Akceptacja to najlepsze określenie.
Myślę, że z orientacji można być zadowolonym/dumnym, ale też można się tego wstydzić, to chyba zależy od podejścia.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: KrzyśMMMM »

:wink:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 14:41 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bonnemort
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Bonnemort »

Po mimo braku porozumienia z kolegami (nigdy im o tym nie powiedziałem), ale za to często wynikają śmieszne sytuacje przez moją niewiedzę na temat seksu to i tak ciesze się z tego jaki jestem, po prostu nie interesuje mnie seks z kimkolwiek.
Czasem jak czegoś nie rozumiem to wpisuję w Google, aby zrozumieć z czego oni się tak cieszą, a kiedy ja to robię to pokładają się ze śmiechu, ale w zasadzie i tak dobrze się z nimi bawię.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: satyamevajayate »

Jestem bardzo zadowolona ze swojej orientacji. Omija mnie uważanie na choroby weneryczne, nerwowe zastanawianie się, czy aby na pewno nie zawiodła antykoncepcja (bo nie ma stuprocentowo pewnych legalnych metod), testy ciążowe i podobne rozrywki. Nie muszę poświęcać czasu i wysilać się, żeby znaleźć partnera seksualnego - a niektórzy bardzo dużo w to inwestują. Nie mam kolejnego instynktu, nad którym muszę panować i nieustannie go kontrolować, żeby nie zrobić czegoś głupiego albo niebezpiecznego. Uważam, że dzięki aseksualności mam po prostu dużo problemów z głowy.
Wszystko co powyżej +

Jestem mizantropką i jedną z rzeczy, którą gardzę w naszym gatunku jest instynkt seksualny. Mogę? Skoro mogę, to gardzę.
Cieszę się, że nie zostałam nim obciążona :). Zatem tak, jestem zadowolona.

Ponadto przypadło mi w udziale pewne kuriozum: jestem kobietą ale... niepiękną. To ryje psychikę i osłabia lubienie siebie. Gdybym była piękna, nie wykluczam, że mogłabym uznawać seks za akceptowalny, jednak nigdy nie oszalałbym na jego punkcie.
Spolaryzowany
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 3 lip 2017, 21:37

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Spolaryzowany »

cieszę się ze swojego obrzydzenia ludzmi,zwłaszcza ich dotykiem kiedy automatycznie zaczynam się bać jak mnie obściskują bo widze że są niepoczytalni co widać wyraznie na ich twarzach. a byłe kontakty seksualne są śmieciami w mojej pamięci których niestety nigdy sie nie pozbędę przez co przypadkowo odkryłem że kobiety "zdobyte" z którymi doszło do stosunku mają o tobie dużo lepsze zdanie i lepiej cie traktują,smutne to.nie musze chodzić na dyskoteki,prywatki,spotkania.nie umawiam się z nikim przez internet ani przez kogoś.nie czuje wogóle takiej potrzeby.nie zbieram numerów ani maili.nie wydzwaniam.nie nagrywam się w kamerkach internetowych.nie korzystam ze skype,facebooka,GG.komórki praktycznie wcale nie używam i karta przykładowo za 100zł mi wystarcza na 2 lata.dosłownie.czym tak naprwadę jest seks i co jest wart aby do ciebie to dotarło wystarczy udać się do body worlds vital i z refleksją popatrzeć na "eksponaty".tam do ciebie dotrze że to nie przejawia żadnej wartości.
Awatar użytkownika
Anu
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2018, 09:50

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: Anu »

Jak najbardziej akceptuję swoją aseksualność, jestem zadowolona. Do pełni szczęścia brakuje mi jednak rodziny i dzieci, ale to już życie pokaże.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: zewsząd i znikąd »

satyamevajayate pisze: 23 kwie 2018, 09:45 Ponadto przypadło mi w udziale pewne kuriozum: jestem kobietą ale... niepiękną. To ryje psychikę i osłabia lubienie siebie. Gdybym była piękna, nie wykluczam, że mogłabym uznawać seks za akceptowalny, jednak nigdy nie oszalałbym na jego punkcie.
Też jestem nieatrakcyjna z wyglądu, ale najważniejsza rzecz, która mi w tym przeszkadza, to fakt, że niestety w ten sposób samo moje ciało wystawia mnie na "strzał" ze strony ludzi, którym strasznie przeszkadza cudze nieuprawianie seksu - "argumenty" w duchu "Nie jesteś aseksualna, tylko nikt cię i tak nie chciał".
Dlatego uważam, że atrakcyjność i nieatrakcyjność to dla osób aseksualnych sytuacje potencjalnej dyskryminacji krzyżowej. (To jest właśnie to, co po angielsku nazywa się intersectionality.) Zetknęłam się z opiniami, że bycie osobą ponadprzeciętnie piękną też może być dla asów uciążliwe, narażać z kolei na uwagi w stylu "Żeby taka ładna laska się marnowała...". Z kolei nieatrakcyjny as to dla wielu aseksofobów sytuacja wprost zapraszająca do podważania aseksualności takiej osoby. Dla osób aseksualnych wygląd może jeszcze bardziej niż dla reszty nie jest neutralny, tylko ściśle wiąże się z tym, co inni sądzą na temat aseksualności.
Awatar użytkownika
AceKini
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2018, 16:36

Re: Jestem aseksualny/a i zadowolony/a z tego :)

Post autor: AceKini »

Zafirina pisze: 21 sie 2017, 20:25
Nightmarine pisze:Podpisuję się pod tym, co dziewczyny napisały wcześniej - odpadają wszelkiego rodzaju infekcje i choroby weneryczne, na które kobiety uprawiające seks są narażone, konieczność trucia się antykoncepcją, jej skutki zdrowotne i ciągłe wizyty u ginekologa, stres związany z ciążą, również koszty samej antykoncepcji i ewentualnych aborcji, konflikty związane z tym, że jedno chce więcej seksu, a drugie mniej, jedno chce tak a drugie inaczej. Odpada mi mocno problematyczny i kosztowny aspekt życia. Minusem jaki dostrzegam jest trudność w znalezieniu drugiego asa do związku.
Kompletnie się zgadzam, ale kolejnym minusem, który na szczęście nie u wszystkich występuje/wystąpi, to ciągłe naleganie rodziny i pytania 'kiedy sobie kogoś znajdziesz i będzie wnuk' jakby miało to największe znaczenie w tych czasach.
Sama jestem bardzo zadowolona z szczęścia jakie mnie spotkało iż jestem asem i nie zamierzam szukać w tym więcej problemów.
Podpisuję się pod tym wszystkim wszystkimi kończynami :D Co do tych nalegań ze strony rodziny to moi rodzice mi odpuścili ;) Widzieli, że przez prawie 10 lat zmagałam się z wątpliwościami i gdy wreszcie zaakceptowałam siebie oni też pogodzili się z sytuacją. Z resztą otoczenia mam jednak spory problem - każdy człowiek jest inny... i każdy sądzi według siebie. Osoba seksualna nigdy nie zrozumie osoby aseksualnej i vice versa (miałam kiedyś nieciekawą sytuację - kumpela zwierzyła mi się ze swojego bolesnego rozstania z jej pierwszym chłopakiem, w miarę rozwoju rozmowy zapytałam ją dlaczego nie mogła odpuścić sobie seksu z tym osobnikiem, z historii jasno wynikało, że oboje nie byli na to psychicznie gotowi i pytanie wydało mi się logiczne - ona chyba nie podzielała mojego zdania - popatrzyła na mnie jak na idiotkę i stwierdziła, że to była ich naturalna potrzeba... do dziś tego nie rozumiem, ale czuję, że moje pytanie mogło być dla niej nietaktowne). Choć niewiele osób wie o mnie, i tak duża ich część wciąż próbuje mnie przekonać, że albo jestem homo, albo nie znalazłam jeszcze "mojego księcia". Myślę, że jestem już trochę za stara na teksty tego typu :lol: Niestety przez cały okres zmagań musiałam znosić różne próby narzucenia mi jakiejś normy społecznej, np. przez znajomych, lub ciotki. Dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że nie zdołam, a nawet nie chcę sprostać wymaganiom społeczeństwa ;) Byłam nieszczęśliwa gdy próbowałam być taka jak moi znajomi. Teraz jestem wreszcie szczęśliwa i nie czuję potrzeby przygniatania mojej natury wymaganiami innych. Poza tym - mam sporo czasu na moje hobby :lol:
Semper eadem - It's A-okay :ciasto:
ODPOWIEDZ