[S!] masturbacja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Tijeras
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 15 cze 2007, 18:12
Lokalizacja: Zewsząd;)

Post autor: Tijeras »

A ja owszem. Sporadycznie, ale jednak. Dla rozładowania napięcia psychicznego, np. lęku, albo po prostu dla przyjemności. Bez żadnych gadżetów :wink:
"Nikt nie jest tak bystry, żeby zawsze się mylić" Ken Wilber
Awatar użytkownika
frigiditas
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2008, 18:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: frigiditas »

Czesc, na poczatku chce powiedziec, ze bardzo sie ciesze, ze jest tutaj takie miejsce jak "kontrowersje", troche sie rozczarowalam tym, ze sie masturbujecie, hehe, bo jak zwykle, jako mocno ograniczony czlowiek oceniam ludzi przez pryzmat swojej osoby. Tak wiec, ja sie nie masturbuje, malo tego, nigdy nie probowalam, chociaz mam prawie 22 lata, oraz pomimo tego, że miałam partnerów seksualnych, którzy sami "mnie masturbowali". Brak orgazmu, brak snów z motywami seksu. Czasem mi się śni jednak, że chcę się masturbować, ale zawsze mi ktoś w tym przeszkadza. Dla mnie, to coś obrzydliwego, ale potrafię akceptować to, że inni to robią. Kiedy mówię ludziom w twarz, że się nie bawię sama ze sobą. Twierdzą, że poprostu się wstydzę masturbacji. Albo mówią, spróbuj raz, to ci się zachce. No to tyle o masturbacji u mnie.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

chcalem niesmialo zauwazyc ze wedlug seksuologow itd faceci z reguly maja wieksze libido/pociag seksualny, dlatego tez czesciej sie masturbuja niz kobiety.
i cytat z neta:

"Z punktu widzenia biologii, rozwoju człowieka, masturbacja pełni bardzo ważną funkcję. Jest jednym z dwóch sposobów rozładowania napięcia seksualnego w przypadku, gdy nie jest to możliwie w trakcie współżycia seksualnego"

a to inny cytat-ktory troche mnie zaniepokoil, he he-CO WY NA TO???
"Problem z masturbacją zaczyna się wtedy, gdy zastępuje ona normalne współżycie, mimo że jest już ono możliwe. Należy przypuszczać, że oznacza to lęk przed podjęciem dorosłej roli płciowej, lęk przed bliskością, intymnością z drugim człowiekiem, przed skonfrontowaniem się z rolą kochanka (być może z obawy przed nie sprostaniem jej i ośmieszeniem), w przypadku kobiet - lęk przed penetracją. Stąd uciekanie w samowystarczalność, której w takiej sytuacji o wdrukowanie nie trudno " 8)
Awatar użytkownika
Ogrzyczka (nie-as)
pASibrzuch
Posty: 214
Rejestracja: 18 maja 2007, 20:15
Lokalizacja: Warszawa, fabryka czekolady :)

Post autor: Ogrzyczka (nie-as) »

Mnie się zdarzyło kilka razy, ale bez fantazjowania, po prostu "mechanicznie"... Ale później czułam się taaaak obrzydliwie, że teraz wolę zrobić parę przysiadów albo forsowne kółko na rowerze - usuwa napięcie o wiele lepiej...
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Czemu miałabyś czuć się paskudnie? Przecież dla ludzi seksualnych masturbacja jest jak najbardziej naturalną czynnością i sposobem rozładowania napięcia. Zresztą dotyczy to nie tylko ludzi, bo zwierzęta też się masturbują (np. szympansy).
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

damian-dec pisze:he he-CO WY NA TO???
"Problem z masturbacją zaczyna się wtedy, gdy zastępuje ona normalne współżycie,
Jeżeli ktoś od zawsze nie odczuwa popędu seksualnego i potrzeby seksu, to wyklucza zaistnienie powyższego problemu :wink:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Tak.
Awatar użytkownika
Horgrim
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2008, 19:53

Post autor: Horgrim »

usuwanie
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 19:21 przez Horgrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Przybyłem, zobaczyłem i oczom nie wierzę
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Nigdy nie czułam takiej potrzeby acz kiedyś spróbowałam z czystej ciekawości i od razu się zniechęciłam. ;) Nie przynosi mi to żadnej przyjemności, więc w moim przypadku jest bez sensu.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
parisian
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2008, 21:31

Post autor: parisian »

czasem dopada mnie takie dziwne przeczucie, że coś jest nie tak. znam dziewczyny co robią to co dzień, czasem po parę razy. te parę razy w roku zaczynam czuć sie nie normalnie. robię to bo przecież inni też, maja te orgazmy wiec i ja też chyba powinnam. więc robie, czasem po godzinie mam dość. czasem się zdarzy ale szczerz powiem, ze mam o niebo lepsze wzloty jak zobaczę niesamowite zdjęcie czy film niż...
Kupię zestaw noży do zabijania czasu.
Skowronek
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2008, 23:26

Post autor: Skowronek »

Kochani, masturbacja jest czynnością sexualna. Najnormalniejsza w swiecie. Sama w sobie jest obojetna pod wzgledem moralnym.

Praktykowana jest nie tylko wtedy, gdy ma zastapic normale wspołzycie, ale rowinez wsród samotnych osób, które nie wspołżyją z róznych wzgklędów.

Masturbacja moze stac sie nałogiem - koniecznaoscia rozładowywania napiecia, ucieczka od rzeczywistosci - podobnie jak to sie ma w przypadku alkoholizmu czy narkomanii - mechanizm nałogu pozostaje ten sam. Najpierw próbujesz, zaczyna Ci sie podobać a pozniej sie oszukujesz, ze mozesz przestac robic sobie dobrze. Na koncu popadasz juz w skrajny autoerotyzm i erotonanię.

Przyczyn nałogowej mastrubacji jest wiele i sa one zróznicowane. Najczęściej jest ona tylko wypadkową nieumiejętności radzenia sobie z tym co nas spotyka, nieakceptacja pewnych aspektów naszego życia.

Jesli robisz to i czujesz sie ok, to ok. Jesli czujesz, ze cos jest nie tak to zaczynaja sie schody. Wyjsc z nalogu erotomanii nie jest tak latwo. To bardzo wciaga i niszczy czlowieka. Powoduje ze upada on moralnie coraz nizej choc czesto tego nie chce -ale napiecie staje sie tak silne, ze nie mozna sobie z nim poradzic. To jest przykre.

W przypadku checi powrotu do normalnego zycia z nałogowej masturbacji stosuje sie terapie uzaleznien. Istnieja takze grupy wsparcia, takie AA dla erotomanów, erotomanek - bo ten problem dotyczy takze kobietek.
Bardzo ciezko poradzic soebie samemu.

pozdrawiam serdecznie

Skowronek
Hołd życiu w każdej chwili ;)
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Skowronek pisze:Kochani, masturbacja jest czynnością sexualna. Najnormalniejsza w swiecie. Sama w sobie jest obojetna pod wzgledem moralnym.
Przecież nikt w tym temacie nie pisał o masturbacji oceniając ją z punktu widzenia jakiejkolwiek moralności.
Natomiast dalsza uwaga o możliwości popadnięcia w nałóg masturbacji, erotomanię jest już w ogóle "kosmiczna" w kontekście forum, na którym została napisana. :lol:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Skowronek
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2008, 23:26

Post autor: Skowronek »

Wiem, jednak uznałam moją decyzję za słuszną ;)

wiesz, istnieja tez aseksualni - a sciślej anorektcy seksualni
ana seksualna moze wynikac bezposerdnio z uzaleznienia seksualnego jakim jest nałogowe marszczenie skórek.

niewiele ma to wspolnego ze zdrowa aseksualnościa, ale czesto latwiej sie oszukiwac niz spojrzec prawdzie w oczy i nazwac rzecz po imieniu ;P :)

nie wiem czy moje podejscie jest takie kosmiczne :)
spotykam sie z czyms takim czesto gesto i to jest smutne..
dlatego o tym pisze - skromnie zauwazywszy, ze w piekarniku :)
Hołd życiu w każdej chwili ;)
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Skowronek pisze: ana seksualna moze wynikac bezposerdnio z uzaleznienia seksualnego jakim jest nałogowe marszczenie skórek.
Przepraszam... ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi w tym fragmencie. :shock:
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Weep pisze:
Skowronek pisze: ana seksualna moze wynikac bezposerdnio z uzaleznienia seksualnego jakim jest nałogowe marszczenie skórek.
Przepraszam... ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi w tym fragmencie. :shock:
"Nałogowe marszczenie skórek" to pewnie jakiś slang znany bliżej tylko gronu masturbujących się ;) Albo kaletnikom... :mrgreen:
ODPOWIEDZ