Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)

Nienawidzę:

Warszawy
11
61%
stolicy
7
39%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Viljar »

Moim zdaniem Łódź mogłaby być ładna, tylko że padła ofiarą wielu lat zaniedbań. Ale potencjał ma ogromny. Jest idealnym przykładem XIX-wiecznego miasta industrialnego i mogłaby być perłą na architektonicznej mapie Polski, a nawet Europy. Ostatnio zresztą sporo tam się dzieje :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
takasobie

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: takasobie »

Viljar pisze: 22 lis 2017, 09:36 Moim zdaniem Łódź mogłaby być ładna, tylko że padła ofiarą wielu lat zaniedbań. Ale potencjał ma ogromny. Jest idealnym przykładem XIX-wiecznego miasta industrialnego i mogłaby być perłą na architektonicznej mapie Polski, a nawet Europy. Ostatnio zresztą sporo tam się dzieje :)
Ja się zastanawiałam, po co Łódź zgłosiła się do organizacji expo 2022. Wymagałoby to od miasta kolejnych inwestycji, które nie wiadomo czy potem byłyby eksploatowane. Nie skończone jedno, a już się biorą za następne.
Ja Łódź ogólnie lubię, pewnie dlatego że nigdzie indziej nie mieszkałam i nie mam porównania. Uważam, że jest dobrze "rozplanowana",. Uwielbiam swoje osiedle, za to nie lubię niektórych osiedli. Po prostu odrzuca mnie tam architektura, lokalizacja i nie chciałabym na nich mieszkać.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Viljar »

Pozostaje mieć nadzieję, że dla Łodzi organizacja Expo 2022 skończy się tak, jak dla Wrocławia ESK 2016, które poprawiła rozpoznawalność miasta w Europie, przyniosła kilka znaczących inwestycji w dziedzinie kultury i doprowadziła do reaktywacji kilku międzynarodowych połączeń kolejowych (ale nie jak The World Games 2017, które kosztowały miasto 272 mln zł, a profitów nie ma żadnych).
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
takasobie

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: takasobie »

Viljar pisze: 22 lis 2017, 14:12 Pozostaje mieć nadzieję, że dla Łodzi organizacja Expo 2022 skończy się tak, jak dla Wrocławia ESK 2016, które poprawiła rozpoznawalność miasta w Europie, przyniosła kilka znaczących inwestycji w dziedzinie kultury i doprowadziła do reaktywacji kilku międzynarodowych połączeń kolejowych (ale nie jak The World Games 2017, które kosztowały miasto 272 mln zł, a profitów nie ma żadnych).
Ale Łódź nie wygrala. Przegrała z Buenos Aires. Chodzilo mi o to, że gdybyśmy wygrali, miasto wydałoby kupę kasy w ryzykowny biznes.
Envy90
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2018, 17:21

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Envy90 »

Sosnowiec chyba najbardzien znienawidzone :diabel:
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Makoto »

Nawet gdyby nie było W-wy w ankiecie, to i tak bym ją podała. Nie lubię jej za brud, hałas, horrendalne ceny i za "słoiki". Choć Praga i jej podwórka-studnie mają swój urok :)
Nie lubię Wrocławia za słabą komunikację miejską i słabe oznaczenie atrakcji turystycznych.
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Krzysiu36l. »

Wrocławia dlatego,ze wszystkie moje nadzieje w życiu te miasto poprostu zniszczyło. To jedyne duże miasto w którym mieszkałem więc może nie mam porównania, ale nic na to nie poradzę. Wrocław to bezrefleksyjna gonitwa za Warszawką, coraz więcej biurowców, coraz mniej terenów zielonych i swojskich knajpek, jednym słowem lansik. Spędziłem tam zbyt dużo czasu.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: pawcio1978 »

Swojego miasta. To taka duża wiocha
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Krzysiu36l. »

Wiocha? Jednak Dąbrowa Górnicza ma jakieś 150 tysięcy ludzie. Wiem, że tamten region się bardzo wyludnia no ale jednak chyba są tam jakieś ciekawe inicjatywy i jest gdzie pójść? Pytam bo województwo Śląskie zawsze było u mnie na mapie miejsc gdzie warto zamieszkać. Dobry rynek pracy i największe poza Warszawą skupisko ludzi, a do Wawy to na 100% bym nie chciał się przeprowadzać.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: pawcio1978 »

@Krzysiu: nie chodzę po klubach/pubach więc nie wiem.
Co prawda próbują coś tam robić władze, ale chyba ciut za mało.
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: Adam2409 »

Nie ma takiego miasta. Każde ma swoje wady i zalety.
ODPOWIEDZ