Niedepilowanie się kobiet

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Biała »

Mam nadzieję że do osoby życzącej niepowodzenia karma powróci z całą siłą zwielokrotnioną stukrotnie :D
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
cygaretka
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 5 sie 2014, 08:21

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: cygaretka »

Jako osoba pracująca w ochronie zdrowia dziękuję niebiosom za tą modę na depilację. Niechaj trwa i trwa! Alleluja!
Libra

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Libra »

cygaretko, powiedz coś wiecej, w sensie w czym te kłaki przeszkadzały? :D

Szłam na rozmowę o pracę to się wydepilowałam 8) Świadomość, że mam gładkie nogi to +100 do pewności siebie, mimo że miałam matowe rajstopy ;)
takasobie

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: takasobie »

cygaretka pisze: 19 kwie 2018, 11:45 Jako osoba pracująca w ochronie zdrowia dziękuję niebiosom za tą modę na depilację. Niechaj trwa i trwa! Alleluja!
Jeśli pracujesz jako personel medyczny, to ludzkie ciało w jakiejkolwiek formie nie powinno być dla ciebie obrzydzające. A jeśli jest to albo zmieniasz pracę, albo na czas pracy wyłączasz prywatne przekonania.
cygaretka
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 5 sie 2014, 08:21

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: cygaretka »

Nie rozumiem tej zależności że jak pracuję w ochronie zdrowia to ciało ludzkie ma nie być dla mnie obrażające. Jest i tyle. To że jest fascynujące z drugiej strony, szczególnie tej wewnętrznej ;) to inna kwestia. Wracając do tematu, jakże ważnego bo depilacji, owłosione klatki piersiowe przeszkadzają w podłączeniu jakiś elektrod, owłosione ręce zasłaniają żyły, na ginekologi jakże ważna jest dobra widoczność w okolicach sfer intymnych. A owłosione plecy przeszkadzają w patrzeniu, bo oczy bolą ;)
Libra

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Libra »

takasobie pisze: 19 kwie 2018, 17:11 Jeśli pracujesz jako personel medyczny, to ludzkie ciało w jakiejkolwiek formie nie powinno być dla ciebie obrzydzające. A jeśli jest to albo zmieniasz pracę, albo na czas pracy wyłączasz prywatne przekonania.
mam za sobą pewne doświadczenia w prosektorium. Weźmy sobie przykładowo tamponowanie lub opróżnianie jelit - ależ oczywiście, ze to było obrzydzajace. Ależ oczywiście, że nie da się wtedy "wyłączyć" prywatnych przekonań (zapaszek ma moc :aniol: ) Po prostu robisz bez szemrania i POMIMO tego.

Podobne doświadczenia ma moja koleżanka fizjoterapeutka - bywa, że trafi się ktoś mocno z higieną na bakier. Nie wyłącza się, tylko pracuje pomimo tych atrakcji- a później wietrzy i dezynfekuje 3 razy.

Z moich obserwacji górnolotne sentencje właśnie o wyłączaniu na jakiś czas lub "jak coś jest dla Ciebie odstręczajace to zmień pracę" zawsze są wypowiadane przez ludzi spoza branż.
takasobie

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: takasobie »

Libra pisze: 25 kwie 2018, 16:14
takasobie pisze: 19 kwie 2018, 17:11 Jeśli pracujesz jako personel medyczny, to ludzkie ciało w jakiejkolwiek formie nie powinno być dla ciebie obrzydzające. A jeśli jest to albo zmieniasz pracę, albo na czas pracy wyłączasz prywatne przekonania.
mam za sobą pewne doświadczenia w prosektorium. Weźmy sobie przykładowo tamponowanie lub opróżnianie jelit - ależ oczywiście, ze to było obrzydzajace. Ależ oczywiście, że nie da się wtedy "wyłączyć" prywatnych przekonań (zapaszek ma moc :aniol: ) Po prostu robisz bez szemrania i POMIMO tego.

Podobne doświadczenia ma moja koleżanka fizjoterapeutka - bywa, że trafi się ktoś mocno z higieną na bakier. Nie wyłącza się, tylko pracuje pomimo tych atrakcji- a później wietrzy i dezynfekuje 3 razy.

Z moich obserwacji górnolotne sentencje właśnie o wyłączaniu na jakiś czas lub "jak coś jest dla Ciebie odstręczajace to zmień pracę" zawsze są wypowiadane przez ludzi spoza branż.
Dla mnie albo się wyłączasz i robisz co do ciebie należy bez szemrania albo się nie wyłączasz i nie pracujesz. Po prostu twoja postawa podczas wykonywania pracy musi być zgodna z postawą firmy. Działa to w każdej branży. Ja nie umiałabym bronić np. pedofila, więc nie pcham się na adwokata.
Libra

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Libra »

Nie przemawia to do mnie :)
takasobie

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: takasobie »

Libra pisze: 26 kwie 2018, 10:00 Nie przemawia to do mnie :)
I nie musi :). Ja po prostu nigdy nie rozumiałam ludzi, którzy pracowali w miejscach, w których odczuwali jakikolwiek dyskomfort w związku z wykonywaną pracą, zwłaszcza gdy wiedzieli co ich czeka.
Libra

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Libra »

Obawiam się, że się nie zrozumiemy. Może też być, że chodzi o to samo ale inaczej to definiujemy.

No i czasami niby wiesz co Cię czeka, ale wszystkiego nie przewidzisz :D

Jak już tak analogiami lecimy - wiele lat pracowałam w sklepach i obsłudze klienta. Jak wiadomo klienci są różni: klient nasz pan a czasami klient nasz cham. Bywało, ze odczuwałam spory dyskomfort w związku z wykonywaną pracą - nie jestem robotem, coprawda posiadam ponad dekadę doświadczenia ale i emocje: nie było miłe jak klientka wyzywała mnie od k....ew (odrzucona reklamacja dziecięcych bucików). Do końca byłam kulturalna i miła, ale nie powiem żebym się wyłączyła. Na szkoleniach sprzedażowych coraz więcej poświęca się radzeniu sobie ze stresem i emocjami po starciu z tzw "trudnym klientem" - chyba jest zapotrzebowanie? Albo ta branża taka ciamajdowata, że się wyłączyć nie potrafi ;)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: panna_x »

Co do depilacji, to mnie drażni wielka reklama billboardowa, którą nieraz mijam, jadąc miastem. Reklama przedstawia kobietę od pasa w dół w jakimś tam kostiumie kąpielowym czy zabudowanej bieliźnie, a przed sobą trzyma rękę z kaktusem i napis : nie kłuję". Dla mnie jest to strasznie seksistowskie.
Nie jestem za przymusem depilacji, niech każdy robi, co chce. Nie razi mnie ciało niedepilowane, ani wydepilowane ( niektórzy z kolei krzywo by patrzyli na faceta przesadnie wymuskanego).
Razi mnie przymus kulturowy do depilacji, kobiety mają wpojone, że tak muszą, bo inaczej nie są fajne i atrakcyjne. Krytykuje się przymus bycia pięknym i szczupłym, bo wygląd nie jest najważniejszy, a zmuszanie do depilacji jest już ok.
Tym bardziej mnie to wkurza, bo wymusza się to tylko na kobietach, facetów to nie dotyczy. Facetów odstręcza niegładkie ciało, chcą, żeby kobiety były estetyczne i wydepilowane, choć depilacja jest bolesna. Sami jednak nie muszą tego doświadczać. Dlatego mnie drażni ich podejście, najłatwiej oczekiwać od kogoś poświęcenia.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Azshara »

panna_x pisze: 10 lip 2018, 10:34Tym bardziej mnie to wkurza, bo wymusza się to tylko na kobietach, facetów to nie dotyczy.
Jakoś tak się ostatnio złożyło, że miałam okazję zapytać o opinię facetów i wychodzi na to, że jeśli chodzi o owłosienie pod pachami, to sami mężczyźni cisną po innych mężczyznach, których to śmieszy. Coś na zasadzie, że kiedyś pytano "ty golisz pachy?!", a teraz "czym golisz pachy?", więc bym powiedziała, że presja powoli naciska na mężczyzn. Sprawa nadmiernego owłosienia na klatce piersiowej również jest dyskusyjna, ale bez mocniejszych najazdów, nadal pozostaje bardziej w strefie upodobań osobistych.
panna_x pisze: 10 lip 2018, 10:34depilacja jest bolesna
Nie musi. Na chwilę obecną mamy tak szeroki wybór środków do depilacji, że każdy na spokojnie może coś dobrać pod swoją skórę i wrażliwość. Jedna potraktuje sobie miejsca intymne woskiem, druga sięgnie po krem, bo nawet po maszynce dokuczają jej podrażnienia. I tak samo z nogami, pachami, rękami.
takasobie

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: takasobie »

A mnie się marzy świat, w którym ktokolwiek bez względu na płeć może depilować lub zapuszczać włosy w dowolnym miejscu na ciele i nikt nie będzie tego ani podziwiał ani hejtował, tylko będzie całkowicie obojętny wobec tego zagadnienia i jedyne włosy, jakie będą zajmować jego uwagę, to jego własne włosy.
Awatar użytkownika
Wieżowiec
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 26 cze 2018, 20:30

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Wieżowiec »

takasobie pisze: 10 lip 2018, 16:33 A mnie się marzy świat, w którym ktokolwiek bez względu na płeć może depilować lub zapuszczać włosy w dowolnym miejscu na ciele i nikt nie będzie tego ani podziwiał ani hejtował, tylko będzie całkowicie obojętny wobec tego zagadnienia i jedyne włosy, jakie będą zajmować jego uwagę, to jego własne włosy.
PRAWIE się zgadzam.
A mnie się marzy świat, w którym ktokolwiek bez względu na płeć może depilować lub zapuszczać włosy w dowolnym miejscu na ciele i niech inni podziwiają lub niech im się nie podoba, bo poczucie estetyki, emocje i ocenianie jest zwyczajnie ludzkie, ale niech nikt nie nabija się z dokonanego przez kogoś wyboru, nie pluje jadem i nie wmawia innym, że jest jeden słuszny ideał i powinni się jego trzymać. Dopóki wyraża się swoje zdanie w takiej "estetycznej" dziedzinie (w sumie tyczy się to wielu dziedzin [nie koniecznie wszystkich, trudne zagadnienie] ale tutaj akurat to kwestia estetyki) w sposób kulturalny i nienacechowany nienawiścią lub zatrzymuje je dla siebie, nie ma w tym absolutnie nic złego.
Cheese for everyone!
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Azshara »

Nie przejdzie. Ostatnio tutaj z krytyką spotkała się myśl, że fajnie by było, gdyby ludzie nie bali się używać kosmetyków przeciwnej płci i zakładać niestandardowych ubrań, bo płeć musi mieć wyraźną podziałkę, inaczej wyrasta/ zanika od tego penis, więc depilację czeka jeszcze dłuższa droga.
Wieżowiec pisze: 10 lip 2018, 16:44niech inni podziwiają lub niech im się nie podoba
Byłoby świetnie, ale brak owłosienia lub jego nadmiar w zależności od płci spotyka się nawet z agresją, tak że to też nie jest takie proste. Zresztą wyżej były wklejane już linki, coś okropnego.
ODPOWIEDZ