ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
MrSpock

ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Post autor: MrSpock »

Osoby uzależnione od seksu będą leczone.
W Wielkiej Brytanii przybywa osób uzależnionych od seksu.
Światowa Organizacja Zdrowia zamierza w maju 2019 r. wprowadzić seksoholizm na listę Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób.
http://www.polishexpress.co.uk/osoby-uz ... y-im-zycie
takasobie

Re: ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Post autor: takasobie »

Moim zdaniem to dobrze :). Uzależnienie od gier też WHO dopiero kilka miesięcy temu oficjalnie wpisało do ICD10.
Ale czy takie rzeczy powinno się leczyć za publiczne pieniądze to nie wiem.
MrSpock

Re: ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Post autor: MrSpock »

Na razie bardzo pobłażliwie wprowadzono tą definicję. Faktycznie uzależnienie obejmuje osoby które nawet w małym stopniu są zainteresowane seksem. Podstawą uzależnienia jest powód aktywności seksualnej, którą jest nakręcenie w sobie maksymalnej nienawiści która się przy tym wydziela. Ludzie są uzależnieni od pragnienia nienawiści i to jest całą istota tragedii tego społeczeństwa. Nienawiść daje się zauważyć we wszystkich dziedzinach życia, ludzie z trudem ją powstrzymują.
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Post autor: BlueStar »

Wszystko pięknie tylko ciekawa jestem metod leczenia i tego ile pójdzie na to pieniędzy. Znam osobę, która dostała rentę na alkoholizm. Osoba ta ma od czasu do czasu lęki. ale od zawsze widuję ją maszerującą z biedronki z sześciopakiem piw. Chyba psychiatra nie pomaga. Możliwe, że z seksoholizmem może być podobnie. Nie mówię, że tak będzie we wszystkich przypadkach, ale często leczenie za ,,publiczne ''pieniądze jest mało skuteczne w porównaniu do specjalizujących się w tym celu drogich klinik. Obawiam się, że pójdzie na to sporo pieniędzy, a rezultaty będą mizerne. Oczywiście z drugiej strony znajdą się osoby z dużą motywacją, które z tego skorzystają.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: ogłoszono oficjalnie uzależnienie

Post autor: zewsząd i znikąd »

Moja koleżanka poszła właśnie z tym problemem do seksuologa (na NFZ). Seksuolog zdaje się mieć podejście: byle odbębnić, olewa klientów, i po prostu jej przepisał jakiś antydepresant. Ostatecznie oddała go koleżance, która faktycznie ma depresję, ale doradziłam jej, żeby jednak poszukała kogoś innego, bo uzależnienie od seksu jest naprawdę destruktywne.
ODPOWIEDZ