Czy jesteś wegetarianinem?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jestes weregarianką/wegetarianinem?

tak
123
38%
nie
201
62%
 
Liczba głosów: 324

Awatar użytkownika
Bonnemort
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Bonnemort »

Nero pisze: 21 paź 2018, 18:15 Zaznaczone "tak", ale tak naprawdę nie, bo jestem weganinem. :)
Skoro jesteś weganinem to raczej bliżej Ci do wegetarian niż mięsożerców. :D
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll
Awatar użytkownika
Nero
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2018, 17:30

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nero »

Bonnemort pisze: 3 lis 2018, 21:33
Nero pisze: 21 paź 2018, 18:15 Zaznaczone "tak", ale tak naprawdę nie, bo jestem weganinem. :)
Skoro jesteś weganinem to raczej bliżej Ci do wegetarian niż mięsożerców. :D
Ale nadal daleko. ;p
Libra

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Libra »

Nero, czyżbyś był z tych "ą", "ę" wegan? ;) Tzn z tych "lepszych"? ;)
Mam za sobą kilka lat epizodów wegańskich, w chwilach załamań roszczeniowi weganie atakujący wegetarian skutecznie obrzydzali mi tę ścieżkę.

13 letnie bycie bez mięsa zostało przerwane przez kebsa po pijaku i przez gołąbka. Gołąbek był pyszny. Smaku kebsa nie pamiętam.
takasobie

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: takasobie »

Libra pisze: 13 lis 2018, 22:44 Nero, czyżbyś był z tych "ą", "ę" wegan? ;) Tzn z tych "lepszych"? ;)
Mam za sobą kilka lat epizodów wegańskich, w chwilach załamań roszczeniowi weganie atakujący wegetarian skutecznie obrzydzali mi tę ścieżkę.

13 letnie bycie bez mięsa zostało przerwane przez kebsa po pijaku i przez gołąbka. Gołąbek był pyszny. Smaku kebsa nie pamiętam.
Gołąbek taki kiedyś fruwający czy ten z kapusty? :D
Libra

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Libra »

Ten z kapusty <3

Roboty mojego ojca. Mój ojciec jest mistrzem gołąbków i kotletów mielonych. Zjadłam z powodów sentymentalnych - chcę pamiętać ten smak. To moje comfort food dzieciństwa.
Więcej mięsa na najbliższy czas nie planuję ;)
Nightfall

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nightfall »

Polecicie jakieś wasze sprawdzone wegetariańskie przepisy na drugie danie?:D
Awatar użytkownika
Amilyn
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2018, 13:04

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Amilyn »

Makaron z papryką i pieczarkami? :D Warzywa na patelnie? Paella minus mięso?
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nemo »

Jestem pescetarianinem (pesce-wegetarianinem).
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nemo »

Dzisiaj po raz pierwszy od kilku miesięcy zjadłem mięso. Rodzice przynieśli do domu pizzę, co się zdarza niezwykle rzadko. Właściwie to nie pamiętam kiedy ostatni raz była taka sytuacja. Wyjątkowe okoliczności. No to się poczęstowałem, a na kawałku było trochę mięsa.

Nie chcę przecież popadać w jakąś ideologię. Mam ochotę, to jem - nie chcę się sztucznie ograniczać.
Gdybym sam wybierał pizzę, to wybrałbym raczej bez mięsa. No ale to jest inna sytuacja, bo chciałem się poczęstować pizzą, wybraną przez kogoś innego :)
Hmm...ciekawe doznanie mam teraz. Czuję się po tym kawałku pizzy z mięsem trochę...jakby otępiony? hmm..
Nightfall

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nightfall »

Mam kolegę wegetarianina, który zamawiał sobie do domu pizze z salami, a następnie je ściągał i wyrzucał do kosza. Jak dla mnie bez sensu, lepiej chyba było od razu wziąć wegetariańską.

O przepisy pytałam, bo szukam czegoś nowego :)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: urtika »

Nightfall pisze: 4 gru 2018, 20:12 O przepisy pytałam, bo szukam czegoś nowego :)
A nie widziałaś nigdy przepisów w TYM wątku?
Jest ich tam sporo,i to przeważnie wegetariańskich.
Quirkyalone
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nemo »

Nightfall pisze: 4 gru 2018, 20:12Mam kolegę wegetarianina, który zamawiał sobie do domu pizze z salami, a następnie je ściągał i wyrzucał do kosza. Jak dla mnie bez sensu, lepiej chyba było od razu wziąć wegetariańską.
Może pozostałe składniki bardziej mu odpowiadały niż w wegetariańskiej, a gdyby sam skomponował to wyszłoby drożej albo byłoby to bardziej kłopotliwe?
takasobie

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: takasobie »

Trochę mnie męczy ta "nagonka" na przejście na wegetarianizm i weganizm. Mogłabym nie jeść mięsa, zresztą moim marzeniem jest w ogóle niejedzenie czegokolwiek, ale kampanie wegańskie mnie naprawdę irytują.
Nightfall

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nightfall »

Może pozostałe składniki bardziej mu odpowiadały niż w wegetariańskiej, a gdyby sam skomponował to wyszłoby drożej albo byłoby to bardziej kłopotliwe?
Nie, cena byłaby podobna. Nie wiem czemu tak robił.
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nemo »

Nightfall pisze: 11 gru 2018, 10:24Nie, cena byłaby podobna. Nie wiem czemu tak robił.
Może przywiązał się do tej pizzy, a jadł ją jeszcze zanim został wege? :mrgreen:
ODPOWIEDZ