słynne childfree

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

słynne childfree

Post autor: panna_x »

Chciałabym odnieść się do wypowiedzi jednego z użytkowników, który to twierdził, że dobrym pomysłem byłoby urodzenie komuś dziecka za kasę i resztę życia nie pracować, bo taka kobieta, co nie ma dzieci i pracuje, na starość zostaje steraną życiem staruszką. Po pierwsze, jest wielce prawdopodobne, że na starość będzie się niedomagało, bez względu na to, czy się pracowało. A to dlatego, że w grę wchodzą inne czynniki np. geny, predyspozycje do określonych chorób, środowisko ( smog, jedzenie, używki ). Oczywiście można starać się to ograniczać zdrowym trybem życia. Poza tym, nie jest prawdą, że bezdzietne kobiety, które pracują, stają się jakimiś wrakami, co ledwo na nogach stoją. Parę przykładów:

Maria Czubaszek, satyryczka, felietonistka, dziennikarka- pracowała do końca w telewizji w Szkle kontaktowym ( przestała kiedy zachorowała w wieku 76 lat i wkrótce potem zmarła), wcześniej w radio, współtworzyła scenariusz do serialu Brzydula, pisała książki. Nie cierpiała dzieci, co otwarcie deklarowała i przyznała się też do dwóch aborcji, których nigdy nie żałowała

Nina Andrycz była aktorką, zmarła przeżywszy setkę i cały majątek, który liczył ponad 2 mln zapisała na fundację Owsiaka. Była żoną Cyrankiewicza, premiera komunistycznego. Też nie chciała dzieci, wolała teatr i prawdopodobnie miała aborcje

Grażyna Torbicka jest znaną dziennikarką i wygląda olśniewająco. Piękna, zadbana i z klasą
Jennifer Aniston zrobiła karierę aktorską. Dzieci nie ma też inna znana aktorka Winona Ryder ( znana np. z Dracula, Edward Nożycoręki, Przerwana lekcja muzyki, Wiek niewinności, Czarny łabędź).
Nie chciała ich także Kim Catrall, aktorka znana z Seksu w wielkim mieście.

Również Helen Mirren ( grała np. królową Elżbietę), znana angielska aktorka teraz koło 60-ki nie ma dzieci i nie żałuje. Nie miała ich również Kathryn Hepburn, znana aktorka i laureatka Oscara w późnym wieku.

Iwona Pavlovic tancerka, jurorka w programach tanecznych. Beata Pawlikowska, podróżniczka, pisarka, dziennikarka, jeździ po świecie, ma swoją willę, wydaje książki. Agnieszka Szulim wyszła za milionera. Teraz nazywa się Starak- Woźniak. Doda jeździ z koncertami, zagrała w filmie. No gorzej nie da się wylądować.

Katarzyna Miller, psycholożka i felietonistka, znana medialna babka z rudymi kręconymi włosami pisze do Wysokich Obcasów. Maria Peszek, artystka, pisze teksty, śpiewa muzę alternatywną komponuje
Simone de Bauveair ikona feminizmu.


Hanka Bielicka, która nie tylko nie chciała dzieci, ale również za seksem nie przepadała, co otwarcie wyznała. Żyła ponad 90 lat i jeszcze kilka dni przed śmiercią wystąpiła w programie Szymona Majewskiego w swoim ukochanym kapeluszu.

Danuta Rinn była i bezdzietna, i nie wyszła za mąż. Podobnie Krystyna Pawłowicz. Krystyna zrobiła karierę w polityce, jest wykładowcą na uczelni, ma tytuł profesora, jest posłanką i zarabia gdzieś z 12 tysięcy miesięcznie. Ma prawie 70 lat a wygląda na 20 mniej( ja jej dawałam koło 50). Rzeczywiście te bezdzietne były na starość zjechanymi ledwo zipiącymi babulkami, co chodzić nie mogły. Aż dziw, że w ogóle miały jakąś sprawność fizyczną i umysłową, bo już nic nie powinno z nich być.
Nightfall

Re: słynne childfree

Post autor: Nightfall »

Panna x, ale te przykłady, które podałaś to kobiety znane i majętne. W sumie, gdyby nawet miały ochotę mieć dzieci (ich sprawa), to stać ich na to, żeby ktoś inny dzieckiem się zajmował, więc posiadanie dziecka mogłoby minimalnie wpłynąć na ich tryb życia. Karierę medialną robią kobiety o różnych poglądach na macierzyństwo, zależy to od wielu czynników: talentu, szczęścia, układów, a raczej nie od tego, czy ktoś planuje rodzić dzieci, czy nie :D
Doda jeździ z koncertami, zagrała w filmie. No gorzej nie da się wylądować.
Akurat dla mnie jej wygląd, to przykład sztuczności i kiczu. Ta kobieta sprzedaje siebie jak umie i wygląda, przepraszam jeśli kogoś urażę moim określeniem, jak sex lalka.

Każdy się starzeje i nie da się tego pominąć. Nie ważne, czy ma się dzieci, czy nie. Czytałam natomiast badania, które wskazują na to, że podczas ciąży organizm kobiety starzeje się aż o 2 lata. I nie chodzi o wygląd fizyczny, tylko o wnętrze, na przykład stan kości.Warto by była to wiedza powszechna i żeby kobiety o tym wiedziały :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: słynne childfree

Post autor: panna_x »

No tak, medialne, a jakie mam podać, które byłyby znane i innym? Osobę, którą znam prywatnie, ale inni jej nie znają, to co to za przykład? :) to znów byłby zarzut, że taka osoba może nawet nie istnieć, bo sobie ją zmyśliłam na potrzeby swojej tezy.
Zresztą, specjalnie podałam osoby majętne i z karierą jako kontrapunkt do tezy, że kobiety, które wybrały pracę, rezygnując z dzieci, są na starość spracowanymi staruszkami. Więc ich majętność, kariera i medialność jak najbardziej obalają tamtą tezę, z którą chciałam polemizować.

Co do Dody, nie pisałam o jej wyglądzie, tylko o tym, co robi zawodowo. Muzyka, jak każda, jednym się podoba, a innym nie. Ja np nie przepadam za klasyczną czy hip hopem. W każdym razie są to wg mnie przykłady adekwatne do pokazania, że kobiety wybierające pracę/karierę nie muszą być wycieńczonymi, steranymi życiem biedulkami.

A co do kobiet, które robią karierę i mają dzieci, to na odwrót, właśnie one bardziej mnie irytują. Zarabiają na tym, że polecają produkty danej firmy na swoim blogu czy fanpage'u, dostają za to kasę bądź sprzęty mebelki do pokoju dziecinnego, zabawki, ubranka, wszystko wysokiej klasy, wyposażenie czy inne dobra, na które inni muszą bulić masę forsy. Zakładają blogi z poradami dla młodych mam, podczas gdy same mają kasę i nianie do zajmowania się dziećmi, nie sądzę, by bliskie im były problemy zwykłych kobiet ze wstawaniem w nocy, ciągłym gotowaniem, czy inne atrakcje macierzyństwa. Przykłady to Anna Mucha, Kasia Cichopek, a teraz Kaczorowska, która ledwo co ogłosiła, że jest w ciąży, już będzie na tej ciąży zarabiać. Robią ze swoich brzuchów, a potem dzieci maszynki do pomnażania kasy.
takasobie

Re: słynne childfree

Post autor: takasobie »

Mnie się śmiać chce, gdy ciężarne celebrytki reklamują jakieś kosmetyki na rozstępy i że on działa. Nie wiem, kto w to wierzy, że one tylko na tym olejku jadą i wcale nie robią sobie zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej.
ODPOWIEDZ