Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Jak sama nazwa wskazuje
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: ASperger »

"Joe Barnes, rosły, tryskający energią mężczyzna, od urodzenia związany z pionierską tradycją środkowego zachodu, był ostatnim okazem wymierającej generacji ludzi, którzy wzrastali z lotnictwem, a potem niknęli w zapomnieniu, wchłonięci przez skomplikowaną machinę wielkich towarzystw lotniczych i współczesnej techniki latania."

"Pilot", Robert P. Davis.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Anusia Borzobohata »

"Gdy to robiłem, zobaczyłem twarz swego ojca”.

Heh, bez sensu wyrwane z kontekstu.
Ale książkę polecam.

Alexander Lowen " Duchowość ciała".
Awatar użytkownika
Mad_Minstrel
mizantropAS
Posty: 297
Rejestracja: 29 maja 2008, 16:00

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Mad_Minstrel »

"Sto pięćdziesiąt lat po publikacji książki O powstawaniu gatunków... teoria doboru naturalnego została wielostronnie zweryfikowana w laboratorium i w badaniach terenowych, a także uzupełniona koncepcjami z nowych dziedzin nauk przyrodniczych i matematyki, owocujących kompleksowym zrozumieniem świata biologicznego."
Steven Pinker - Zmierzch Przemocy. Lepsza strona naszej natury

Dzięki tej książce coraz bardziej lubię statystykę, Tabula Rasa Pinkera była ciekawsza pod względem zaprezentowanej idei ale tu też nawet od drugiej połowy porywa.
"to, co można twierdzić bez dowodów, można także bez dowodów odrzucić" - Christopher Hitchens
Awatar użytkownika
Silva
ASiołek
Posty: 66
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Silva »

"Była i kuzynka Stickles w kapeluszu z rondem opadającym na twarz, płacząc tak żałośnie, jakby straciła w Cissy niezmiernie drogą i bliską osobę."

"Błękitny zamek" L.M.Montgomery. Nie lubię romansów, naprawdę nudzą mnie książki, które jakoś szczególnie akcentują ten wątek i wypychają go na przód. Ale błękitny zamek przeczytałam już kilkadziesiąt razy i pewnie jeszcze drugie tyle razy przeczytam. Uwielbiam za przekaz, jaki swoją osobą daje Joanna (imię zależne od tłumaczenia, w pierwszej wersji którą czytałam i do której najczęściej wracam imię zostało spolszczone). Gorąco wszystkim polecam, nie jest to długa książka i czyta się ja błyskawicznie.
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 1 cze 2019, 07:50

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Rosomak »

"Starałam się dwa razy dziennie robić obchód moich włości."

Olga Tokarczuk, "Prowadź swój pług przez kości umarłych"

Książkę polecam. Ma bardzo specyficzny klimat; mnie niekiedy wręcz hipnotyzowała. Tym bardziej szkoda, że trafił się tak mało inspirujący cytat.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Warszawianka40+ »

A mnie książki pani Tokarczuk potężnie nudzą, niczego się z nich nie nauczyłam :(

3 zdanie z książki: : Małgorzata Borkowska "Oślica Balaama. Apel do duchowych panów" Kraków 2018

"Są więc błędy czy dziwactwa jednorazowe, ale są i takie, które wracają w kółko i słychać je od wielu kaznodziejów."

I dalej: "Kilka trafia się szczególnie często i przeciw nim chcę teraz zaprotestować."
Autorka podaje przykłady, protestuje i omawia... każdy usłyszał kiedyś na kazaniu jakieś bzdury, i należy o tym mówić - niewykształceni, prymitywni księża odstręczają od kościoła.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 08:47 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: urtika »

"Hitler powiedział kiedyś:' Kobieta powinna byc piękna, opiekuncza, urocza i bardzo, bardzo głupia',."

Tim Heath- Dziewczyny wodza
Quirkyalone
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Hazel »

"Mózg nasz przecież pierwotnie nie jest narządem do rozumienia świata, lecz narządem służącym przetrwaniu."

Hoimar von Ditfurth - "Duch nie spadł z nieba"
GG: 3498837
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Słomiany Zapał »

"Mieszkanie wydawało się puste i zimne niczym grobowiec." - "Zakon Krańca Świata tom 1" Maja Lidia Kossakowska.
muminek
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 19 sty 2021, 00:15
Lokalizacja: 3miasto

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: muminek »

Jeżeli nie będzie trzymać bekonu w lodówce, Eugeniusz nie będzie jadł kilku niezdrowych śniadań dziennie.

Siła Nawyku - Charles Duhigg
'' Na pustyni jest się trochę samotnym. ..."
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Dolly »

,, Gliniane koniki były popularną zabawką elbląskich chłopców od XIII do XVIII wieku, choć najwięcej jest datowanych na XIV - XV wiek. ''

,, Dawne i współczesne zabawki dziecięce'' pod red. Doroty Żołądź-Strzelczyk i Katarzyny Kabacińskiej
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Makoto »

"Do 1993 roku funkcjonowało tu dość duże i prężne Państwowe Gospodarstwo Rolne." Katarzyna Puzyńska Więcej czerwieni
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
muminek
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 19 sty 2021, 00:15
Lokalizacja: 3miasto

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: muminek »

Narzekanie zmienia się w sprzeciw, inną formę stosowaną przez ego w celu umocnienia się.

Eckhart Tolle - Nowa ziemia
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 02:35 przez muminek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: urtika »

" Różaniec wrzyna się w kości i odciska sine plamy na małych, usianych zgrubieniami rękach babci, które wyglądają jak sama praca, są tak poobdzierane jak twarde, wszechobecne w domu drewno, tak podrapane, pełne zakrętasów i staroświeckie jak babcine meble."
Herta Müller - Niziny
Quirkyalone
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trzecie zdanie z sześćdziesiątej strony

Post autor: Dolly »

,, Poczuła się głupio, myszkując w tych popiołach, i już miała wychodzić z pokoju, gdy dostrzegła na jednej z kartek lakową pieczęć z literą D ''.

Carlos Ruiz Zafon - ,,Światła września''
ODPOWIEDZ