Jak powiedziec o aseksualizmie?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: Małgorzata95 »

Bonnemort pisze: 6 lis 2018, 18:16 Nie uprawiamy seksu wcale, my się nawet nie całujemy :wink: . Jesteśmy ze sobą jakieś 5 lat po ślubie i żyjemy w białym małżeństwie, ustaliliśmy to w trakcie znajomości. Mój mąż chyba też jest asem, brzydzi go seks i hm płyny ustrojowe. Więc raczej jesteśmy małżeństwem asów, lubimy wszystko na poziomie słów i wyobraźni.
Ale super! :)
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: CloudninowaSWQ »

LetniLas pisze: 16 maja 2019, 13:43 Czemu ludzie robią takie wielkie halo z przyznania się do swojej orientacji? Dla mnie to coś tak normalnego, że nigdy nie robilam jakiegoś "coming outu" w stylu "Słuchaj, muszę ci coś powiedzieć...ja...jestem asem". Nie, po prostu jak weszliśmy ze znajomymi na taki temat to rzucałam to w zdaniu na zasadzie "Ja jestem aseksem więc się mało znam", zupełnie tak, jakbym powiedziała "Jestem z Krakowa więc wiem co to smog". Taki przykład.

W momencie kiedy robimy wielką sprawę z "coming outu" tak to nazwijmy, to mimowolnie zmuszany ludzi do tego, żeby przedstawili swoje stanowisko, jakoś na to zareagowali i właściwie sami oznaczamy swoją orientację, jako ich sprawę. A przynajmniej ja to tak widzę.
To zazdroszczę i podziwiam bo ja mimo normalnej odp spotkałam się z przeważnie negatywną reakcją (2-3 osoby z całej tej "ekipy" empatycznie, pozytywnie zareagowały).To chyba trzeba mieć szczęście.Rzadko czytałam by asy z taką pozytywną reakcją się spotkały.A powiedz(właściwie to napisz)mi jeszcze jak zareagowały te osoby gdy mówiłaś im że jesteś aseksualna??To naprawdę dużo zmienia bo as wtedy "czuje się bardziej człowiekiem",nie czuje się już odrzucony i taki samotny.Mnie te reakcje zniechęciły i właśnie boję się o tym mówić z uwagi na negatywną opinię, reakcję nieasow 😒😔.A na pytanie: czemu ludzie robią takie wielkie halo odp że chyba brak wiedzy i właśnie empatii, tolerancji, wyrozumiałości oraz stereotypy dotyczące definicji normalności są,zdaje się, powodem....Jak jesteś z mniejszości,odstajesz od normy to już jesteś przekreślony, kimś gorszym, nienormalnym itp.itd.Przynajmniej ja tak to widzę na podstawie swych obserwacji ludzkich reakcji.
LetniLas
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 maja 2019, 18:08

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: LetniLas »

"
To zazdroszczę i podziwiam bo ja mimo normalnej odp spotkałam się z przeważnie negatywną reakcją (2-3 osoby z całej tej "ekipy" empatycznie, pozytywnie zareagowały).To chyba trzeba mieć szczęście.Rzadko czytałam by asy z taką pozytywną reakcją się spotkały.A powiedz(właściwie to napisz)mi jeszcze jak zareagowały te osoby gdy mówiłaś im że jesteś aseksualna??To naprawdę dużo zmienia bo as wtedy "czuje się bardziej człowiekiem",nie czuje się już odrzucony i taki samotny.Mnie te reakcje zniechęciły i właśnie boję się o tym mówić z uwagi na negatywną opinię, reakcję nieasow 😒😔.A na pytanie: czemu ludzie robią takie wielkie halo odp że chyba brak wiedzy i właśnie empatii, tolerancji, wyrozumiałości oraz stereotypy dotyczące definicji normalności są,zdaje się, powodem....Jak jesteś z mniejszości,odstajesz od normy to już jesteś przekreślony, kimś gorszym, nienormalnym itp.itd.Przynajmniej ja tak to widzę na podstawie swych obserwacji ludzkich reakcji."
(cytat, bo nie umiem w cytowanie)

W moim przypadku najczęściej reakcji jako takiej nie było. Od przyjęcie do wiadomości. Ale to w przypadku moich znajomych. Kiedy mówiłam o tym jakimś nowym osobą, niektórzy zachowywali się, jakby wpadli w szał. No bo przecież jak to się można nie ruchać?! xD
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: Keri »

LetniLas pisze: 16 cze 2019, 11:29
(cytat, bo nie umiem w cytowanie)
Klikasz takie przecinki dwa odwrocone i juz mozesz edytowac
w nawiasach [] masz komende ktora zostawiasz, ewentualnie kopiujesz poczatek i zakonczenie komendy, gdy chcesz wiecej cytowac oraz mozesz usunac uzytkownika ;)
Awatar użytkownika
ciasteczkowa
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:50

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: ciasteczkowa »

Ja jeszcze nie zrobiłam coming-outu, tzn chyba niektóre osoby się domyślają. To jest strasznie przykre, że aseksualizm jest nieakceptowany społecznie. Zewsząd słyszę, że to jest normalne uprawiać seks, w związku, poza związkiem, bez żadnych uczuć ani niczego. Dla mnie to straszne, tak używać drugą osobę. Straszne są dzisiejsze czasy.:(
ciasteczkowa {
love: yes, straight;
sex: no;
kids: no;
}
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: pawcio1978 »

Zauważ, że na sex decydują się dwie osoby.
Awatar użytkownika
ciasteczkowa
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:50

Re: Jak powiedziec o aseksualizmie?

Post autor: ciasteczkowa »

Tak, zwykle w celu zaspokojenia własnych potrzeb :wink:
ciasteczkowa {
love: yes, straight;
sex: no;
kids: no;
}
ODPOWIEDZ