Jak to jest ze związkami homoromantycznymi?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
SzukającySiebie
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2019, 22:40

Jak to jest ze związkami homoromantycznymi?

Post autor: SzukającySiebie »

Jestem mężczyzną. Mam kilka pytań dotyczących związków homoromantycznych.
Po pierwsze czy trudno jest znaleźć mężczyźnie drugiego mężczyznę, w którym może się zakochać i stworzyć związek?
Po drugie w jaki sposób można taką osobę znaleźć?
Po trzecie to jak wygląda taki związek?
Po czwarte to ile jest tak około aseksualnych homoromantyków (mężczyzn)?
Po piąte czy gej i homoromantyczny aseksualista są w stanie stworzyć związek? Jak on wygląda? Czy jest trudny?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, że moje pytania są tak głupie, ale jestem gejem i nie do końca rozumiem wszystkie zagadnienia dotyczące aseksualizmu.
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Jak to jest ze związkami homoromantycznymi?

Post autor: Nautilus1992 »

Czy trudno znaleźć takiego mężczyznę? Myślę, że pewne trudności mogą wystąpić. Asów homoromantycznych jest bardzo mało, do tego dochodzą problemy z kompatybilnością osobowości i miejscem zamieszkania. Nie wiem nawet na oko ile może takich osób być, ale to jest pewnie kilka procent z grona wszystkich ludzi aseksualnych, których i tak jest malutko.
Mi się udało bardzo szybko. Tak się szczęśliwie złożyło, że zobaczyłem profil pewnego forumowicza, który mnie zainteresował. Napisałem do niego, coś zaiskrzyło, no i za niecałe 2 tygodnie będzie rok odkąd jesteśmy razem.
Zamieściłem też kiedyś ogłoszenie na forum. Odezwał się do mnie jeden chłopak, ale wtedy już z kimś pisałem, więc dezaktywowałem temat. Niezbyt pamiętam ile czasu trwały moje poszukiwania, ale to chyba były jakieś 3 miesiące. Trzeba by odgrzebać moje stare ogłoszenie i przejrzeć daty, ale ja tego nie zrobię, bo się boję :D .

Generalnie można znaleźć takiego asa, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. A gdzie szukać? Na pewno to forum będzie dobrym miejscem, może też jakieś portale zrzeszające społeczność LGBT, albo strony z randkami i spotkaniami towarzyskimi.
Jak wygląda taki związek? Bardzo pozytywnie. Jest dużo miłości i wsparcia, mnóstwo czułości i przytulania. Prawie cały czas ze sobą rozmawiamy - śmiejemy się z żartów i pocieszamy, gdy nadejdzie smutek. Nie obnosimy się z tym publicznie. Tylko wprawne oko dostrzeże, że łączy nas coś więcej niż przyjaźń, czy koleżeństwo. Ogólnie rzecz biorąc, to nic mi nigdy nie dało tyle szczęścia, co taki związek.

Nie sądzę by gej i as byli w stanie stworzyć trwały związek. Jest obszerny temat odnośnie związków asów i osób seksualnych, więc jeśli chciałbyś się czegoś o tym dowiedzieć, to najlepiej będzie jeśli tam zajrzysz. Skrótowo - takie związki często kończą się rozstaniem, bo jedna strona seksu nie trawi, a druga go potrzebuje i nie ma jak rozładować napięcia seksualnego. Nawet jeśli na początku któraś ze stron pójdzie na kompromis, to po jakimś czasie pęknie i zrodzi się poważny problem.

A tak z ciekawości - skąd takie pytania? Czyżbyś podejrzewał, że możesz być asem? :wink:
Nulla
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2019, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak to jest ze związkami homoromantycznymi?

Post autor: Nulla »

Mam podobne zagwozdki, tylko odnośnie kobiet. Mam w planach wrzucenie jakiegoś "anonsu" na lewy portal, przez który zresztą poznałam kilka bardzo fajnych osób, ale jeszcze nigdy nie outowałam się tam jako aseksualna. I trochę się boję, że mnie zjedzą. Że usłyszę, że nie wiem czego chcę i szukam eksperymentów. A prawda jest taka, że do tej pory wiązałam się z allo- i sztuka po sztuce wszystkie te relacje rozpadły się przez brak intymności a raczej niewystarczające jej pokłady. Gdyby w wątku chciała się wypowiedzieć jakaś "homoaska", której się udało - TEACH ME :)
Pangurban
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2018, 18:56

Re: Jak to jest ze związkami homoromantycznymi?

Post autor: Pangurban »

Kobiet mają raczej pasywne libido, więc często zdarza się, że związki homoseksualne stają się po jakimś czasie białymi związkami.
ODPOWIEDZ