Profanacja Matki Bożej Królowej Polski.

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
zewsząd i znikąd
pASibrzuch

Re: Profanacja Matki Bożej Królowej Polski.

Post autor: zewsząd i znikąd » 28 kwie 2019, 10:03

Nie wchodzę na prawicowe szmatławce.

Nie popieram ani strategii kościoła katolickiego, ani ideologii antyreligijnych.
I co to jest "niewolnictwo LGBT"? Przyznaję się bez bicia: TAK, UWAŻAM, ŻE MIŁOŚĆ JEDNOPŁCIOWA JEST CZYSTYM DOBREM I ŻE NIE MA W NIEJ ANI CIENIA ZŁA, GRZECHU, NIEMORALNOŚCI ANI NIENORMALNOŚCI.

panna_x
ASoholik

Post autor: panna_x » 30 kwie 2019, 22:03

Ja popieram lgbt i jestem przeciwniczką kk. Oraz innych religii. KK sprofanował też lgbt wystawiając taką tabliczkę obok Grobu Pańskiego w czasie Wielkanocy, obok tabliczek z gender chciwością zazdrością nienawiścią i innym grzechami. Wet za wet. Natomiast uważam też, że sobie na to pozwalają ( tęczowa Maryja, wystawa z genitaliami na krzyżu), bo mogą, w sensie wiedzą, że nikt nic nie zrobi. Jakoś nikt nigdzie nie zrobil tęczowego Mahometa, a islam też prześladuje lgbt, choćby karą więzienia czy śmierci. Jak raz zrobiono karykaturę Mahometa, była rzeźnia w redakcji we Francji. Stąd prosty wniosek: lewica uderza tam, gdzie wie, że nic jej nie grozi. Tak uważam. Co do profanacji sacrum, to na dużą skalę jest na Zachodzie np obrazy Jezusa i Maryji w toalecie w Belgii czy przerabianie kościołów na dyskoteki na Zachodzie. I nie uważam, że to dobre. Wizerunki powinny być w miejscach kultu dla osób wierzących w nie, nie powinny być wyśmiewane przez laickie państwo jak ta akcja z toaletą ani też stawiane na piedestale np w państwowych urzędach.

stendai
łASuch

Post autor: stendai » 30 kwie 2019, 22:12

Ja jestem za delegalizacją KK jako organizacją, która na przestrzeni wieków wyrządziła ogrom krzywdo wszystkim wyznaniom. Indoktrynacja, czysta propaganda, rozpowszechnianie kłamstw, żerowanie na naiwności biednych i słabych - to główne wyznaczniki tego zgromadzenia.

NIE DLA ZBRODNIARZY.

Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko

Post autor: BardzoLittle » 27 lip 2019, 21:28

Profanowanie Matki Bożej było, jest i będzie beznadziejne, tak samo jak wyśmiewanie par jednopłciowych. Ludzie z LGBT chcą szacunku, ale sami nie zawsze go dają, to samo tyczy się przedstawicieli kościoła. Problemem jest hipokryzja i mało otwarty umysł. Szanujmy się, tak po prostu.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Post autor: Viljar » 2 sie 2019, 19:32

Osoby odpowiedzialne za tę szopkę sprawiają, że przeciętny Janusz widzi samo zło we wszystkich homoseksualistach. A że przeciętny Janusz jest w jakimś stopniu religijny lub chociaż wierzący, to czuje raczej niesmak. Ja sam nie uważam się za chrześcijanina, a uważam, że to obrzydliwe i niepotrzebne.

Środowisko LGBT potrzebuje w Polsce poparcia i akceptacji. W Polsce wiele osób jest na jego problemy obojętnych. Mogliby stać się sympatykami, ale przez coś takiego przechodzą na stronę konserwatystów.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

MarryB
przedszkolASek

Post autor: MarryB » 6 wrz 2019, 15:53

Z jednej strony zachęca się do wyrażania własnego zdania, natomiast zaraz jest problem obrażanych uczuć religijnych. Coś wolność słowa i ekspresji zawsze była problematyczna i na to się już nie poradzi. Znam osoby, które szukają tematu do przedrzeźniania czy obrzucania gównem - tak gmerają po prawicowych tabloidach i stronach jakby ich życie od tego zależało. Może i nie zgadzam się z prawicowymi poglądami, nie chodzę też do kościoła (eony minęły od mojej ostatniej wizyty i to na studiach, w ramach zajęć) ale też to co niektórzy ludzie robi godzi w symbole religijne innych. Instytucję kościoła można krytykować, ma na rączkach dużo brudu, ale co komu taka Maryjka zrobiła?

Z księzy co naprawdę mają swoje za uszami niech się śmieją. Oni sobie zasłużyli. Typowy polak cebulak tylko sobie namiesza w głowie, a i jeszcze bardziej się zniechęci do lgbt i innych środowisk, które coraz chętniej i czasem niewybrednie atakują symbole religijne, myśląc, że w ten sposób krytykują samą instytucję kościoła.

ODPOWIEDZ